Aranżacja wokół domu – jesienne trendy

0
183

Aranżacja wokół domu niezależnie od pory roku powinna być ciekawa. Wielu z nas jednak o tym zapomina. Wraz z upływem lata chowamy wszystkie meble do piwnic. Co za tym idzie, zapominamy również o odpowiedniej pielęgnacji ogrodu, który zapada w sen zimowy, zmieniając zielenie na brunatne kolory. A to błąd! W dzisiejszym artykule prezentujemy jesienne trendy, pełne soczystych barw i praktycznych rozwiązań.

Ogród naturalistyczny

Ogród naturalistyczny jest ściśle związany z przyrodą. To ona tworzy kompozycję, krajobraz oraz formę przestrzeni wokół domu. Ponadto rozwiązanie to może sprawdzić się przez cały rok, niemniej jednak to właśnie jesień jest najlepszą porą na podziwianie zmian zachodzących w naturze. Krzewy, drzewa i kolorowe liście tworzą spójny krajobraz, który jest tajemniczy i nieprzewidywalny. Mocne barwy pergoli, ławki, altany lub też ogrodzenia dodatkowo uwypuklą kontrast. Możesz podziwiać go podczas jesiennych, słonecznych dni.

Aranżacja wokół domu – czas na boho

Boho to styl, który najpierw zawojował paryskie wybiegi mody, następnie wkradł się do domowej przestrzeni, aby ostatecznie z powodzeniem odnaleźć się w aranżacji ogródka. Dekoracje w żywych kolorach, miłych dla oczu estety, pobudzających kreatywność zieleni fantastycznie odnajdują się w przydomowej  przestrzeni.

Boho jest kombinacją różnych wzorów – geometrycznych, kwiatowych i etnicznych. Co więcej, stylistyka ta pozwala na zastosowanie ich wszystkich w tych samym miejscu np. altanie lub na tarasie. Grube koce z frędzlami to fantastyczni towarzysze jesiennych weekendów, które spędzasz na czytaniu książki lub piciu popołudniowej kawy wśród przyrody.

Inspiracje do ogrodu – oświetlenie

Jesienią zmrok zapada szybciej, dlatego też po powrocie z pracy nie możesz w pełni nacieszyć się zielenią przed domem. W związku z tym warto postawić na odpowiednie oświetlenie, które nie tylko spełni funkcję użytkową, ale również uraczy gust estetycznej duszy. Odpowiednio zamontowane i ustawione lampy, lampiony i inne światełka sprawią, iż krzewy, drzewa i iglaki staną się charakterne i wspaniale podkreślone. Światło uwypukla ich strukturę i kształt. Ponadto pozwala na podziwianie zmian, jakie zachodzą jesienią w przyrodzie.

Ogród koło domu – dlaczego rezygnujemy z niego jesienią i zimą?

Fantastyczna i oryginalna aranżacja wokół domu jest spotykana głównie latem i wiosną. Jesienią i zimą natomiast, przekonani o ponurej, szarej i często pesymistycznej aurze, rezygnujemy z podziwiania przyrody, która pomimo wyciszenia, nadal pieczołowicie pracuje. Temperatury powyżej 10 stopni pozwalają na zaczerpnięcie świeżego powietrza, ale również miłe spędzenie czasu w ogródku, na tarasie, a nawet balkonie. Odpowiedni ubiór, gruby koc lub pled, herbata w termosie lub domowej roboty grzaniec  i wciągająca książka – to przepis na odprężenie po męczącym tygodniu pracy.

Aranżacja wokół domu powinna być modna i zgodna z naszym gustem, niezależnie od pory roku. Jesienne trendy kreowane przez projektantów ogrodów to tylko potwierdzenie tej reguły – szkoda z nich nie skorzystać.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge