Bramy garażowe – nowoczesność współpracująca z funkcjonalnością

0
139

Bramy garażowe wychodzą naprzeciw współczesności. Producenci tworzą rozwiązania innowacyjne, które nie tylko wpisują się w aktualnie obowiązujące trendy. Są również niesamowicie praktyczne. Wynika to, chociażby z faktu, iż są energetycznie efektywnie. Na co warto zwrócić podczas wyboru bramy garażowej? Podpowiadamy w artykule!

Komfort i wygoda ponad wszystko

Przeglądając aktualne katalogi z projektami domów, możemy zauważyć, iż garaż jest ich integralną częścią. To zgrany duet, który chętnie ze sobą współpracuje. Garaż pojawia się również w projektach budynków mieszkalnych. Stawiają na niego inwestorzy, sugerując się również komfortem i wygodą mieszkańców. To właśnie ta zaleta przemawia najbardziej za wyposażeniem domu lub budynku mieszkalnego w garaż. Niemniej jednak same bramy garażowe stwarzają również pewne problemy – obok względów estetycznych (mogą dominować w elewacji frontowej) pojawiają się także kwestie odpowiedniej lokalizacji – gdzie je umieścić, jak powinny wyglądać?

Szkodliwe ciepło w garażu – jak zapobiegać?

Jeżeli garaż został osadzony w bryle domu, ten wymaga dobrej izolacji ścian i sufitu, które przylegają do części mieszkalnej. Niemniej jednak nie da uniknąć się strat ciepła, które powstają w wyniku otwierania i zamykania bramy garażowej. Przepisy dotyczące skutecznej wentylacji również narażają część mieszkalną na przeciągi. Co w takim razie zrobić? Ciepły garaż bowiem przemawia na niekorzyść samochodu – jego blachy w takich warunkach szybciej korodują. Dobrze izolowane bramy garażowe to rozwiązanie wszelkich problemów.

Bramy garażowe – z czego powinny być wykonane?

Warto, aby brama garażowa była wykonana ze stalowych segmentów. Ponadto należy zwrócić uwagę, czy została wypełniona pianką poliuretanową. Między segmentami, w progu i na obwodzie natomiast powinny znaleźć się wysokiej jakości uszczelki. Tego typu materiały skutecznie zapobiegną wysokim stratom ciepła w przylegającej części mieszkalnej oraz zapewnią odpowiednią wentylację, nie narażając samochodu na uszczerbki.

Dlaczego warto zainwestować w czujnik wilgotności powietrza?

Bramy garażowe, które wyróżniają się wysoką szczelnością i są bardzo grube, sprawiają, że w samym garażu istnieje możliwość wzrostu wilgotności powietrza. W związku z tym przy okazji zakupu bramy garażowej warto pomyśleć również o jej dodatkowym wyposażeniu w nowoczesny system wentylacji. Jego innowacyjność pozwala na automatyczne uchylanie bramy, gdy w środku współczynnik wilgotności powietrza przekroczy dany (wcześniej ustalony) próg. Proces wietrzenia odbywa się przy zamkniętej bramie, dokładnie poprzez jej górną część.

Ponadto tego typu czujnik spełnia jeszcze dodatkowe zadania – zapobiega powstawaniu pleśni we wnętrzu garażu oraz korodowaniu blachy samochodu w okresie jesienno-zimowym.

Innowacyjne bramy garażowe podążają za aktualnymi trendami. Względy estetyczne to jednak nie wszystko. Nowoczesna funkcjonalność pozwala również zaoszczędzić pieniądze, które uciekłyby wraz z ciepłem.

 

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge