Czy współpraca z architektem wnętrz jest dla ciebie?

0
32

Budowa domu, zakup mieszkania lub remont wywołują potrzebę urządzenia przestrzeni, która będzie zachwycała swoją funkcjonalnością, ponadczasowym wzornictwem i gustownie urządzonymi wnętrzami. Przeglądamy z zapartym tchem magazyny wnętrzarskie i próbujemy wybrać coś, co będzie nam odpowiadało. Nie tędy droga! Architekt wnętrz powinien stworzyć projekt oddający twoją duszę zgodnie z trendami projektowymi, byś mógł pięknie mieszkać, nie martwiąc się nieznajomością zasad ergonomii czy styli. Dlaczego warto zatrudnić projektanta wnętrz i jak najwięcej na tym skorzystać?

Pasja, której nie znajdziesz nigdzie indziej

Architekt wnętrz to osoba, która swoją pasję przekuła w zawód, będąc stałym bywalcem różnorodnych wystaw, targów, podążając za nowinkami w świecie materiałów, dodatków, styli. Odpowiednie wykształcenie, lata doświadczenia i spora dawka kreatywności sprawiają, że każde wnętrze jest tworzone z pasją, dając gwarancję oryginalności i ponadczasowości. Jeśli chcesz, by twój dom lub mieszkanie od pierwszych chwil zachwycały i nie były jedynie powieleniem inspiracji z katalogów czy portali społecznościowych, masz na to gotowe rozwiązanie.

Dla ciebie, a nie na pokaz

Projektowanie wnętrz powinno oddawać w przestrzeni twoje upodobania, styl życia, gust i być kwintesencją tego, jak chcesz żyć i w czym czujesz się najlepiej. Nie brzmi prosto, prawda? Dlatego warto podjąć współpracę z architektem wnętrz, który podejdzie do projektu kompleksowo, analizując wszystkie twoje potrzeby. Już po pierwszej rozmowie będzie potrafił on określić, co jest dla ciebie najważniejsze i jaką stylistykę obieramy. Ten zawód wymaga kreatywności, zatem nie zdziw się, że wykorzysta dostępną przestrzeń oraz swoją wiedzę i doświadczenie do granic! Zaproponowana aranżacja może być pokazana m.in. za pomocą wizualizacji, które pozwolą ci zobaczyć końcowy efekt zanim jeszcze podejmiesz realizację projektu. Daje ci to komfort i bezpieczeństwo – nie każdy ma tak bogatą wyobraźnię, by zobaczyć to, co nie powstało jeszcze w rzeczywistości.

Funkcjonalne, a nie tylko piękne

Dobrze zaprojektowane wnętrza są nie tylko piękne, wypełnione luksusowymi materiałami, wyszukanymi dodatkami czy ozdobione reprodukcjami wspaniałych obrazów – one są przede wszystkim funkcjonalne! Z tego powodu nie warto na własną rękę ustawiać mebli i szukać innych sposobów kształtowania przestrzeni, jeśli nie mamy pojęcia, jak powinna wyglądać prawidłowa ergonomia i logiczna aranżacja. Projektant wnętrz zadba o każdy szczegół i podejdzie profesjonalnie do projektu. Zajmuje się on w końcu nie tylko doborem dodatków czy kolorów ścian, ale także ustawia strefy, decyduje o oświetleniu, nie pomijając często skomplikowanej dokumentacji technicznej, która sprawi, że funkcjonowanie we wnętrzu będzie czystą przyjemnością.

Modnie, ale ponadczasowo

Podążając za trendami nie zawsze pamiętamy o tym, by zwrócić uwagę na to, czy nasz pomysł przetrwa upływ czasu. Oczywiście nikt nie zabroni nam zmieniania aranżacji wnętrz co roku, ale czy jesteśmy gotowi na kosztowne remonty? Współpraca z architektem wnętrz jest gwarancją uzyskania kompromisu w stworzeniu modnego i ponadczasowego wnętrza, które będzie prezentowało się zniewalająco nawet za 5 czy 10 lat. Skrupulatnie przemyślane i zaprojektowane pomieszczenia nie będą wymagały naszej interwencji przez dłuższy okres czasu. Mowa tutaj nie tylko o funkcjonalnym układzie, ale również o materiałach – projektant wnętrz doskonale wie, jaka jest ich trwałość, najważniejsze cechy i do jakich przestrzeni najlepiej ich użyć.

Oszczędzisz czas i pieniądze

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że podejmując współpracę z architektem wnętrz tak naprawdę zmniejsza koszty i oszczędza swój czas! Dzieje się tak z prostej przyczyny – profesjonalista wie, jakich użyć materiałów i potrafi często wynegocjować dla nich niższą cenę oraz precyzyjnie określić ich zużycie. Jeśli zdecydujemy się na kompleksową realizację, przejmie on za nas wybór umeblowania, dodatków, materiałów i innych niezbędnych elementów, na co poświęcilibyśmy wiele czasu, bez gwarancji efektu. Wielu specjalistów oferuje również nadzór nad realizacją projektu, który został stworzony z myślą o osobach o ograniczonej ilości czasu, które nie chcą martwić się o poprawność realizowanej wizji i nadzorować podwykonawców. Projektant wnętrz nie tylko zajmie się wszystkimi ważnymi aspektami, ale często sam podpowie nam, kto najlepiej wykona wszystkie prace.

Nie musisz wybierać pełnej opcji

Obawiasz się współpracy z architektem wnętrz, który przejmie całe mieszkanie lub dom pod swoje skrzydła? Nie musisz! Jeśli czujesz, że potrzebujesz jedynie porady, ponieważ masz konkretną wizję i nie oczekujesz pomocy w jej realizacji, warto poradzić się projektanta wnętrz, który z pewnością podpowie co można zmienić, by poprawić funkcjonalność lub końcowy efekt wizualny. Projektanci są zazwyczaj elastyczni, by lepiej pomóc swoim klientom na drodze do uzyskania wymarzonego domu lub mieszkania.
Zastanów się, co tak naprawdę jest dla ciebie najważniejsze i nie bój się zapytać – profesjonalista z wieloletnim doświadczeniem sam poinformuje cię, jaki jest jego zakres usług.

Jeśli wciąż nie jesteś pewny, czy warto skorzystać z usług architekta, przeczytaj poniższe pytania. Jeśli na 2-3 z nich odpowiesz twierdząco, to chwytaj za telefon i umów się na rozmowę.

  1. Zależy ci nie tylko na pięknym, ale również funkcjonalnym domu lub mieszkaniu.
  2. Nie znasz się na trendach, a chciałbyś mieszkać w wyjątkowej przestrzeni.
  3. W czasie wykończenia wnętrz chcesz wygenerować oszczędności.
  4. Chcesz, by przestrzeń oddawała twój charakter, styl życia, twoje upodobania.
  5. Wybrałeś styl, który ci się podoba, ale nie wiesz, czy uda ci się uzyskać doskonały efekt na własną rękę.
  6. Zależy ci na tym, by zaprojektowana przestrzeń była nadal modna za 5 czy 10 lat.
  7. Nie masz czasu nadzorować podwykonawców ani wybierać materiałów, mebli czy dodatków.

Chcesz mieszkać w oryginalnej przestrzeni, która nie jest skopiowana z żadnych magazynów ani stron internetowych.

Owocna i pełna radości współpraca

Podjęcie współpracy z projektantem wnętrz przyniesie obu stronom wiele radości, prowadząc do stworzenia spójnej wizji nowego mieszkania lub domu, który stanie się ostoją spokoju i miejscem wypoczynku po ciężkich trudach codzienności. Najważniejsze to zdobyć się na odwagę i trafnie określić swoje potrzeby, by specjalista mógł przekuć swoją pasję i doświadczenie w ponadczasowy projekt wnętrz.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge