Czym jest żuraw samochodowy? Zalety i zastosowanie

0
44

Żuraw samochodowy to jedno z urządzeń usprawniających pracę na budowie. Jego specjalna konstrukcja ułatwia wykonywanie wielu zadań i zwiększa efektywność firmy. Gdzie można wykorzystać żurawie samojezdne?

Czym jest żuraw samochodowy?

Żuraw samochodowy to urządzenie, które służy do wykonywania prac budowlanych, a w szczególności montażowych i przeładunkowych. Zazwyczaj składa się z cięgnika służącego do przenoszenia materiałów, a także wysięgnika, który podnosi i opuszcza dany ciężar. Żurawie samochodowe zwane również samojezdnymi i samobieżnymi to bardzo funkcjonalne urządzenia, które mogą pracować w dwóch trybach – dźwigowym oraz transportowym. Za odpowiednią stabilność żurawia w trybie dźwigowym odpowiada specjalnie skonstruowane podwozie lub podwozie samochodu ciężarowego. Urządzenia posiadają bardzo dobre parametry techniczne, dzięki czemu są w pełni bezpieczne do wykonywania prac zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Coraz większe potrzeby na rynku budowlanym sprawiają, że żurawie są stale udoskonalane i wzbogacane o lepsze elementy. Zastosowanie wysięgników teleskopowych sprawiło, że praca z żurawiem stała się mniej czasochłonna i pracochłonna, jak miało to miejsce w wersji tradycyjnej. Z kolei ze względu na nowe wymagania względem ochrony środowiska i bezpieczeństwa pracowników, stworzono żurawie w wersji elektrycznej.

Zastosowanie żurawi samochodowych

Żurawie samojezdne to bardzo przydatne urządzenia, które służą do przenoszenia wielkogabarytowych materiałów albo delikatnych elementów konstrukcyjnych obiektów budowlanych. Mogą służyć do przenoszenia szyb i okien, a także ich montażu w wyznaczonym miejscu. Żurawie ułatwiają czynności przy budowie elewacji oraz usprawniają transport na składowiskach czy zakładach pracy, portach, centrach logistycznych oraz fabrykach.Żurawie są niezbędne do pracy w dużych magazynach, muzeach, kościołach oraz wszędzie tam, gdzie trzeba przenieść towar o dużej masie. Wsparcie żurawi samochodowych przy tego typu pracach sprawia, że czynności wykonywane są znacznie szybciej, dzięki czemu firma wykonująca usługi jest wydajniejsza. Nowoczesne żurawie samojezdne wyróżnia także fakt zastosowania bardziej ekologicznych rozwiązań. Napęd elektryczny oznacza brak emisji spalin, dzięki czemu urządzenie może pracować w pomieszczeniach zamkniętych. W dzisiejszych czasach żurawie samojezdne pokrywa się także ekologicznymi materiałami, które dodatkowo podlegają odzyskowi. W związku z tym praca z żurawiem jest nie tylko wygodna, ale również bezpieczna.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge