Dekoracje do domu DIY – kilka pomysłów za grosze

0
58
Dekoracje do domu DIY - kilka pomysłów za grosze

Lubisz ciepłe, przytulne wnętrza? Postaw na dekoracje do domu DIY. Co ważne, nie musisz wcale wydawać na nie fortuny. Wystarczy kreatywność, odrobina czasu i zamiłowanie do prac manualnych, a wyczarujesz niepowtarzalne dekoracje, które zachwyca rodzinę i znajomych. Może okaże się, że odkryjesz w sobie talent, o którym do tej pory nie wiedziałaś i oprócz słów uznania spłyną do Ciebie również zamówienia na podobne dekoracje?

Dekoracje do domu DIY stają się w ostatnich latach coraz popularniejsze. Okazuje się, że samodzielnie zrobione dekoracje mogą być równie zachwycające, jak te, które dostępne są do kupienia w sklepach. Co więcej, będą też miały większą wartość, bo zostaną wykonane samodzielnie. Nie chodzi oczywiście o wartość materialną (choć ręcznie wyrabiane dekoracje są w cenie), ale wartość sentymentalną – zwłaszcza jeśli postanowisz taką dekorację podarować komuś bliskiemu.

Dekoracje do domu DIY – ozdoby z papieru

Doskonałym sposobem na udekorowanie wnętrza jest samodzielne wytworzenie dekoracji z papieru. Tu możliwości jest wiele. Szczególnej uwadze polecam wytworzenie z kolorowego papieru ozdób w kształcie niewielkich kwiatów, które potem będzie można umieścić na ustawionych w wazonie gałązkach wierzby. Efekt jest bardzo imponujący. Mnie osobiście przypomina to gałązkę kwitnącej wiśni. Taka dekoracja dodaje aranżacji uroku i pozwala ją ocieplić.

Latarenka i zabawa światłem

Świetnym pomysłem jest wykorzystanie możliwości aranżacyjnych, jakie daje we wnętrzu światło. Wystarczy wykorzystać jako dekoracje do domu DIY niewielką, ogrodową latarenkę i umieścić w niej świecący sznurek LED. Efekt będzie zdumiewający i przejdzie Twoje oczekiwania. Taka dekoracja prezentuje się bardzo elegancko i ociepla wnętrze. Doskonale też buduje klimatyczny nastrój we wnętrzu.

Latarenka ze świecącym sznurkiem LED może być stosowana jako lampka nocna, lampa – czujka w pokoju dzieci lub niewielka lampa o charakterze dekoracyjnym. W aranżacji można też wykorzystać dwie ustawione obok siebie latarenki o różnej wielkości.

Las w słoiku

Coraz więcej osób decyduje się na dekorowanie wnętrza za pomocą lasu w słoiku. Ten, jak się okazuje, również można wykonać samodzielnie. Wystarczy odrobina wiedzy, którą można zdobyć dzięki informacjom dostępnym w sieci. Takie dekoracje do domu DIY stworzymy dzięki wykorzystaniu wielkiego słoika, piasku, węgla aktywnego, ziemi, keramzytu ogrodniczego, mchu oraz innej, preferowanej roślinności, a także elementów dekoracyjnych takich jak szyszki, gałązki oraz kamienie. Warto pamiętać, że mech możemy pozyskać wyłącznie ze sklepu, za zbieranie go w lesie można zapłacić mandat.

Wykonanie lasu w słoiku nie jest trudne. Należy jednak uzbroić się w cierpliwość, ponieważ zanim kompozycja stanie się samowystarczalna, może minąć trochę czasu. Gra jest jednak warta świeczki, bo całość prezentuje się bardzo elegancko i stanowi przyjemną dla oka ozdobę. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, na temat tego, jak ją stworzyć, poszukaj w sieci stron, które poprowadzą Cię krok po kroku przez cały proces. Jeśli kompozycja zostanie stworzona poprawnie, będzie mogła przetrwać nawet kilka lat.

Czy warto tworzyć samodzielnie dekoracje do domu DIY? Moim zdaniem zdecydowanie tak. To efektowne dekoracje, które mogą powstać niewielkim kosztem.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge