Dekoracje łazienek – ciekawy sposób na urozmaicenie wnętrza

0
56

Świeże kwiaty, kształtne wazony lub przezroczyste donice wypełnione piaskiem i na nich umieszczone pachnące świeczki. Dekoracje łazienek mogą ożywiać nawet najprostszą aranżację. Nie trzeba zmieniać całego wystroju łazienki, by kilkoma sprawnymi ruchami i ciekawymi elementami wyposażenia, lub typowymi ozdobami, nadać nowego życia, od teraz pokojowi kąpielowemu.

Dekoracje łazienek – roślinne i świeże

Rośliny cudownie uzupełniają łazienki, które posiadają okna. Można je ustawiać na parapetach, ale i na podłodze, jeśli są to wysoko rosnące gatunki, które potrzebują jedynie dużego, ozdobnego wazonu. O ile pozwala na to budżet i są do tego chęci, dekoracje łazienek mogą stanowić świeże kwiaty cięte, które będziemy zmieniać na pachnący bukiet, nawet 2-3 razy w tygodniu. Ciekawym pomysłem są bluszcze, które można dowolnie modelować, tym samym przystrajając łazienkę w taki sposób, jaki najbardziej nam odpowiada.

Suszki, kwiaty suszone, a nawet suche „badyle”, które same w sobie nie zachwycają, w obecności mocno zdobionego wazonu lub umieszczone pośród kamiennej misy, być może pływające na powierzchni wody z dodatkiem olejku zapachowego, czynią łazienkę idealnym miejscem do relaksu.

Naokoło wanny sprawdzają się dekoracje łazienek w postaci kolorowych i aromatycznych świec. Świeczki można zakupić w różnych kształtach, ciekawie rzeźbione, a być może przywiezione z zagranicznej wyprawy? Tą metodą wprowadzamy klimat wręcz orientalny. Połączenie motywów roślinnych z ciepłą iskrą wprost ze świec, sprawdza się doskonale. Warto zwrócić również uwagę na fakt, że naturalne materiały doskonale komponują się z łazienkowymi aranżacjami.

Akcenty kolorystyczne

Jednolite płytki, gładka tafla lustra, dużo bieli i beżu, a do tego prosta armatura. Jak ożywić taką łazienkę? Jakie dekoracje łazienek sprawiają, że biel przestaje być klasyczna, a nabiera nowego wymiaru? Wystarczy wprowadzić akcenty kolorystyczne, ale stawiając na mocno wyraziste barwy. Może to być plama koloru zastosowana w formie abstrakcyjnego obrazu, oprawionego w drewnianą ramę. Alternatywą jest równie wzorzysta i kolorowa zasłona prysznicowa.

Do wyboru mamy również bajecznie kolorowe ręczniki, a nawet kolorowy papier toaletowy. Pamiętajmy jedynie o tym, by nie przesadzić z w drugą stronę. Im bardziej zwyczajna, monotematyczna łazienka, tym bardziej wyrazista barwa. Przy aranżacji harmonijnej i spójnej, wymagającej jedynie dodatku czegoś, co przyciąga uwagę, nie będzie się liczyć liczba kolorów, a ich odcienie oraz dobór do już zastosowanych elementów wyposażenia.

Dekorowanie światłem

Uwagę przyciągają dekoracje łazienek, które zostają umiejętnie wyeksponowane w postaci oświetlenia. To uniwersalna metoda, bo ozdobne światło można stosować w klimacie retro, nowoczesnym czy industrialnym. Idąc o krok dalej, można podświetlić wodę wypływającą z kranu nad umywalką lub tę napełniająca wannę.

W pałacowym wydaniu

Czasami nasze łazienki są eleganckie, gustowne, ale mamy poczucie, że jeszcze nie znaleźliśmy tego wyjątkowego akcentu, który dopieszcza całość. Mamy go na wyciągnięcie ręki! Wystarczy zmienić oprawę lustra na rzeźbioną, w odcieniu srebra, miedzi czy złota. Wyjątkowo masywną, by równoważyła ogromną taflę lustra lub znacznie delikatniejszą, gdy w małej łazience nad umywalką, gości owalne, niewielkie lusterko.

Dekoracje łazienek to niestworzona liczba pomysłów, inspiracji, metod na kreatywne wykorzystanie znanych nam dobrze przedmiotów, ale w zupełnie inny niż dotychczas sposób.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge