Designerskie lampy stołowe – jak dobierać?

0
57

Designerskie lampy stołowe to sposób na odświeżenie domowego wnętrza. Wystroju nie zmieniamy każdego roku, podobnie jak oświetlenia. Jednak decydując się na nowy abażur, inny rodzaj źródła światła, a nawet miejsce ustawienia danej lampy, możemy uzyskać ciekawe efekty. Ponadto będąc na etapie remontu, przeprowadzki czy właśnie zmiany aranżacji, która najlepsze lata ma już za sobą, warto pomyśleć o czymś nowym. Designerskie lampy stołowe to propozycja dla odważnych, z gwarancją wyjątkowych efektów wizualnych!

Designerskie lampy stołowe – przestrzeń, która fascynuje

Lampom stołowym przypisuje się szczególne funkcje. One nie mogą zastąpić oświetlenia głównego, ale doskonale je uzupełniają. W komplecie czy też całkiem odmienne – za każdym razem mogą prezentować się wyjątkowo. Czy designerskie lampy stołowe nadają się jedynie do wnętrz nowoczesnych, surowych, minimalistycznych, o wystroju industrialnym? Niekoniecznie. Design to nie tylko niespotykana forma. Równie dobrze może to być kompozycja, które łączy nietypowe wydanie z elegancją i luksusem.

Gdy zależy nam na tym, by domowa przestrzeń fascynowała, popatrzmy na zastosowane ozdoby. Czy są ciekawe, unikalne, a może jedynie… dekoracyjne? Czy mają w sobie to coś, co przyciąga uwagę, czy zostały wybrane po to, by zapełnić miejsce, które puste źle się prezentowało? Jeśli brakuje im elementu, który zwraca na siebie uwagę bądź też zostały wybrane z potrzeby, niekoniecznie przemyślanie, czas na ich zmianę!

Zamiast szukać nowych dekoracji, które nie będą oferowały walorów praktycznych, postawmy na designerskie lampy stołowe. To sposób na doświetlenie niektórych miejsc, fragmentów przestrzeni. Wąska wiązka światła oferowana przez ten typ oświetlenia, jest w stanie wyeksponować najciekawsze elementy stworzonego wystroju. Nie muszą to być typowe, fizyczne dekoracje. Może to być równie dobrze ciekawa tapeta, ściana o niecodziennej strukturze lub wyjątkowa podłoga. Kierując na takie elementy światło, skupione, ale subtelne, ozdabiamy wnętrza.

Minimalistycznie czy luksusowo?

Faktycznie pośród najbardziej designerskich propozycji można znaleźć kształty i wykonania, które w najmniejszym stopniu nie przypominają lamp, ale jednak są nimi. To produkty, które dobrze komponują się z modnymi dziś loftami i wystrojami industrialnymi. Gdy wolimy klasykę, przyjazną atmosferę, nutę luksusu lub namiastkę elegancji, lampy stołowe powinny wyróżniać się wysoką jakością, blaskiem, detalami, ale oferując oprawę kształtną.

Jeśli do tego liczymy na konstrukcję oświetlenia, które będzie przez długi czas modna, skorzystajmy z podpowiedzi sklepów z oświetleniem. Obecnie na topie są kolory, takie jak biel, czerń, srebro czy miedź. Uniwersalne, ale w zależności od zastosowanych materiałów w lampie, zdecydowanie fascynujące. Nie bójmy się aluminium – matowego i błyszczącego. Wystarczy trochę odwagi, by odświeżyć domowe wnętrze.

Designerskie lampy stołowe mogą z powodzeniem zagościć tuż obok lamp wiszących, oświetlenia podłogowego i kinkietów. Wybrane w komplecie lub z przynajmniej jednym wspólnym elementem, będą doskonale się prezentować.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge