Dlaczego warto postawić na zestaw mebli ogrodowych?

0
1223

Wielkimi krokami zbliża się czas wybierania nowych mebli ogrodowych. Część z nas skorzysta z kompletu, który użytkowany jest od kilku sezonów, ale zdecyduje się dokupić kolejne elementy, chociażby wygodny leżak. Inni będą się rozglądać za całymi zestawami mebli ogrodowych. Dziś piszemy o tym, dlaczego warto postawić na tę drugą opcję.

Oszczędzaj kupując więcej

W sklepach nieustannie natykamy się na promocje, które polegają na obniżaniu cen za jeden dany produkt, przy zakupie konkretnej jego ilości. Jednorazowo trzeba zapłacić więcej, ale w ostatecznym rozrachunku można oszczędzić. Tę samą zasadę znajdziemy na rynku mebli ogrodowych. Gdy zaczniemy wybierać pojedyncze krzesła, fotele, podnóżki, stoliki i inne elementy, rachunek otrzymany w kasie będzie niższy, niż decydując się na cały zestaw od razu. Jest tu jednak pewien haczyk.

Policzmy, ile tak naprawdę kosztuje nas jeden fotel ogrodowy, który nabywamy w zestawie. Ile musielibyśmy za niego zapłacić, kupując pojedynczo, a nie w komplecie? Oczywiście, że więcej! To samo dzieje się w przypadku wybierania innych produktów do ogrodu. To dlatego warto przemyśleć zakup, jaki stanowią zestawy mebli ogrodowych. Poza tym oszczędzamy również na czasie, nie tylko na finansach. Nie musimy biegać po różnych sklepach, by znaleźć stół pasujący do już posiadanych krzeseł. W kolejnym dokupić w odpowiednich rozmiarach poduszki ogrodowe. I jeszcze w następnym zacząć szukać wymarzonego leżaka, który stylistyką nie będzie odstawał od pozostałych mebli ogrodowych.

Spójna aranżacja eksponuje piękno ogrodu

Nasz ogród to nasza przestrzeń. Powinniśmy się w niej czuć komfortowo i bezpiecznie. Ma być dla nas miejscem odpoczynku, relaksu i zaczątkiem wspólnych spotkań z najbliższymi. Estetyka nie musi stać na pierwszym miejscu, ale jednak robimy wszystko, by zielona przestrzeń nie była chaotyczna i zabałaganiona. Dokładamy starań do realizacji zaplanowanej aranżacji. I tutaj swoją rolę odgrywają zestawy mebli ogrodowych.

Decydując się na cały komplet, możemy liczyć na doskonałe dopasowanie wszystkich elementów. Styl, kolorystyka, funkcjonalność. Co do tych właściwości nie ma żadnych wątpliwości. Charakter ogrodu zostaje wyeksponowany. Aranżacja zachowuje swoją spójność. Zielona przestrzeń staje się gustowna i elegancka, co jest doceniane zarówno przez domowników, jak i gości.

Idealnie dobrane kolory

Przypomnijmy sobie, ile to razy zdarzało się nam lub znajomym kupować elementy wyposażenia ogrodu niekoniecznie w komplecie. Po jakimś czasie wróciliśmy do sklepu po jeszcze jedno krzesło lub fotel, ponieważ okazało się, że dotychczasowa liczba nie wystarcza podczas okazjonalnych przyjęć na świeżym powietrzu. Znaleźliśmy artykuły z tej samej serii, teoretycznie identycznie wykonane. W praktyce jednak, kolejna produkcja zaowocowała pewną różnicą w odcieniach krzeseł czy foteli. Na pierwszy rzut oka tego nie widać, ale gdy zestawiamy je z już posiadanymi meblami ogrodowymi, nie czujemy się usatysfakcjonowani.

Gdy kupujemy od razu cały zestaw, nie ma takiego ryzyka. Jedna seria – jedna linia produkcyjna. Brak niedociągnięć, które nie wpływają na funkcjonalność i jakość mebli ogrodowych, ale jednak owocują tym, że aranżacja zielonej przestrzeni nie do końca nam odpowiada.

Choć wydaje się, że kupując zarówno pojedyncze elementy, jak i całe zestawy, nie ma żadnych różnic, w praktyce jest ich sporo. Nabywając zestaw możemy bowiem oszczędzić na finansach, czasie przeznaczanym na zakupy, a przy tym zyskujemy na wymarzonej harmonii w ogrodzie.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge