Dodatki do pokoju dziewczynki – krótki poradnik

0
142
Dodatki do pokoju dziewczynki – krótki poradnik

Właściwe podejście do urządzenia dziecięcej przestrzeni pomaga stymulować rozwój dziecka i zapewnić mu poczucie bezpieczeństwa. Odpowiednio dobrane dodatki do pokoju dziewczynki mają przed sobą jeszcze jedno ważne zadanie. Pomagają w stworzeniu małego, bajowego królestwa księżniczki, baletnicy lub dobrej wróżki.

Dziecięcy pokój to pomieszczenie niezwykle ważne. O ile bowiem twoje życie toczy się po trosze w salonie, sypialni i kuchni, o tyle dziecięcy świat to właśnie jego pokoik. Powinno znaleźć się z w nim wszystko, co niezbędne do zapewnienia dobrego samopoczucia oraz stymulowania rozwoju dziecka.

Zorganizowanie przestrzeni – niełatwa sprawa

Wyodrębnienie kącika do zabawy, nauki, dobre zorganizowanie przestrzeni pod kątem przechowywania rzeczy, a zarazem rozmieszczenie ich w taki sposób, by dziecko mogło samodzielnie sięgać po zabawki, nie zawsze jest proste. Do tego dochodzi jeszcze dostosowanie wystroju pomieszczenia do płci dziecka, bo przecież dodatki do pokoju dziewczynki będą wyglądały zdecydowanie inaczej niż te, które ozdobią pokoik chłopca. Jak to wszystko pogodzić? Gdzie szukać inspiracji? I czy to wszystko nie będzie zbyt drogie?

Jak sprostać zadaniu?

Grunt to wcześniejsze planowanie i podejmowanie przemyślanych działań. Pamiętaj, że dziecko rośnie szybko i równie szybko będą zmieniać się jego gusta i upodobania. Dlatego, zamiast stawiać na dziecięce mebelki idealnie wpisujące się w przestrzeń małej księżniczki, pomyśl o tych bardziej uniwersalnych, które będą „rosły” wraz z dzieckiem. Do tego dołóż dodatki do pokoju dziewczynki, takie jak odpowiednia wykładzina, dywan, firanka, czy naścienne naklejki. Uzyskasz niezwykłą aranżację, która sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagającej małej damy.

Jakie są atuty takie rozwiązania? Takie, że dodatki do pokoju dziewczynki dwuletniej szybko i bez nadmiernych kosztów wymienisz na takie, które wpiszą się w gusta dziewięciolatki, a te z kolej bez problemu zastąpisz dodatkami dla nastolatki.

Dodatki do pokoju dziewczynki – co wybrać?

Odpowiednio dobrane dodatki do pokoju dziewczynki personalizują wnętrze pomieszczenia i nadają mu indywidualnego charakteru. Decydując się na nie, warto podążać za zainteresowaniami dziecka. Jeśli córcia lubi malować, stwórz dla niej przestrzeń małej artystki. Postaw w rogu pokoju sztalugę z blejtramem i wyposaż dziecko w odpowiednie do jej wieku farby. Pomaluj fragment ściany farbą, która umożliwia uzyskanie efektu tablicy kredowej lub kredowo magnetycznej.

Jeśli dziewczynka jest małą księżniczką, możesz pokusić się o przygotowanie iście królewskiego łoża z baldachimem. Doskonały będzie też kącik do zabaw schowany za przewiewną zasłoną, wyłożony miłym w dotyku dywanem typu shaggy oraz miękkimi poduszkami.

Inne dodatki do pokoju dziewczynki, które możesz wykorzystać do aranżacji wnętrza, to firany z motywami bajkowymi, poduszki z nadrukami ulubionych postaci, mały dywanik z dziewczęcym wzorem, dostosowana do wieku dziecka lampa oraz zgodne z zainteresowaniami naścienne naklejki. Pomysłów może być wiele. Warto w tym miejscu puścić wodzę fantazji i oprócz gotowych, dostępnych w sklepach akcesoriów, postawić na dodatki do pokoju dziewczynki wymyślone samodzielnie lub wspólnie z córką. To okazja do doskonałej zabawy i wspólnego spędzenia czasu.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge