Drewniany żyrandol do Twojego wnętrza

1
267

Żyć w zgodzie z naturą to stwierdzenie, które z powodzeniem będzie pasować do osób, poszukujących naturalnych elementów wystroju. Takowym może się stać drewniany żyrandol, który będzie się pięknie prezentował, a wnętrze uczyni bardziej przytulnym.

Drewniany żyrandol czy lampa stojąca?

Drewno jest bardzo wdzięcznym materiałem. Naturalnym, wpisującym się w klimat wnętrz nie tylko tradycyjnych. Drewniana lampa wisząca, w której zagościły również elementy metalowe, wybranemu pomieszczeniu nada przyjaznego, ciepłego klimatu. Niecodzienny kształt czy też połączenie ze szkłem, błyszczącymi zdobieniami, jakie zaoferuje drewniany żyrandol, pozwoli dopełnić aranżacji wnętrza nowoczesnego.

Z kolei lampy stojące drewniane mogą pełnić funkcje nie tylko dekoracyjne. Przede wszystkim doświetlają ciemne miejsca. Idealnie nadają się do kącików, w których planujemy spędzać czas z książką, relaksując się. W zależności od wybranego modelu, taka lampa może dodawać romantyzmu. Całemu pomieszczeniu, jeśli jest stosunkowo niewielkie bądź przestrzeni ograniczonej kierunkiem padającego światła.

Trwałość i urok

Drewno to materiał, który charakteryzuje się dużą trwałością. Nadto każdemu wnętrzu nadaje urok i niepowtarzalny wymiar. Niezależnie od tego czy w grę wchodzi okazały żyrandol, lampy wiszące łączące w sobie drewno i metal, czy też zupełnie niecodzienne wykonania. Pod tym względem można powiedzieć, że drewno jest materiałem elastycznym.

Właściwości tego materiału sprawiają, iż jest łatwy w obróbce. Projektanci, jak i amatorzy samodzielnie konstruujący wymarzoną lampę, chociażby drewniany żyrandol, są w stanie wykonać najrozmaitsze kształty. Mimo bogactwa, pod względem tworzonej atmosfery, które wnosi ze sobą do wnętrza oświetlenie drewniane, nie brak mu pożądanego minimalizmu. Ciekawą propozycją mogą być drewniane lampy z drewna czereśniowego bądź brzozowego.

Pielęgnacja drewnianych lamp

Lampy drewniane nie są trudne w pielęgnacji. Wystarczy ściereczka lekko zwilżona wodą, by oczyścić lampę. Ważniejszym aspektem jest regularne czyszczenie, ponieważ lampa z drewna, będzie podatna na wilgoć, a także gwałtowne zmiany temperatury. Również z tego względu lampę tego typu należy umieszczać w stosownej odległości od nawilżaczy powietrza oraz grzejników. Najlepiej zachowując odległość 50 centymetrów.

Gdy na rynku nie ma propozycji dla mnie…

Chociaż rynek oświetleniowy jest bogaty pod względem produktów i proponuje nie tylko drewniany żyrandol, to w panujących trendach nie każdy musi się odnaleźć. Idealną opcją jest stworzenie lampy samodzielnie bądź też przerobienie tej, której posiadaczami już jesteśmy.

Starą lampę wystarczy oczyścić, a następnie powierzchnię wyrównać przy użyciu papieru ściernego. Jego grubość dobieramy w zależności od tego, na ile chcemy zmodyfikować swoją lampę. Pył podczas ścierania wyciera się suchą szmatką. Tak przygotowaną lampę wystarczy pomalować na wybrany kolor i pozostawić do wyschnięcia.

Niezależnie czy stawiamy na żyrandol, czy lampy stojące lub wiszące, drewno doda wnętrzu charakteru. Sprawdzi się na długi czas, a gdy zacznie nieco nudzić, można je z powodzeniem dopasować do własnych gustów.

Ocena

1 KOMENTARZ

  1. Juz w handlach tania jest konkretna doze towarów zdalnie sterowanych. Wsród najciekawszych z nich o zastapic roboty, samochody, samoloty i lodzie. Czym – oprócz wymiaru i stylu leczenia – zrazaja sie do siebie wspomniane modele? Róznica pomiedzy danymi modelami wyplywa z zaawansowania technicznego a liczbie detali.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge