Ekspresy na kapsułki – czy warte polecenia?

0
120

Ekspresy do kawy goszczą w domu praktycznie każdego z nas. Dzięki nim możemy stosunkowo szybko i w bardzo wygodny sposób przygotować ulubiony napar kawowy. Do wyboru mamy różnorodne konstrukcje ekspresów, by pozwolić sobie na wyśmienite kawy, także smakowe i przyrządzane odmiennymi metodami. Dziś przyglądamy się ekspresom automatycznym, do których wystarczy wrzucić kapsułkę z kawą. Czy taka opcja jest warta uwagi?

Ekspresy automatyczne na kapsułki

Niepodważalnym atutem ekspresu działającego na zasadzie stosowania kapsułek z kawą, jest jego wygoda użytkowania. To szybki czas przyrządzania pobudzającego napoju. Ponadto możliwość uzyskania różnych rodzajów kaw: latte, cappuccino, espresso i wielu innych, bez znajomości proporcji, sposobu parzenia czy temperatury, jaką powinna osiągać woda do parzenia kawy. Ekspresy tego typu dają zatem możliwość podania swoim gościom takiej kawy, jaką dotąd mieli okazję próbować tylko w kawiarniach bądź restauracjach.

Nie musimy nawet zaglądać do instrukcji obsługi, by poradzić sobie z przygotowaniem kawy z kapsułki. Do tego takie urządzenia są ciekawe pod względem wizualnym i można je bez problemu dopasować do kuchennej aranżacji. I ostatnia zaleta, jaka nie pozostaje dla nas bez znaczenia, to stosunkowo niskie ceny zakupu ekspresów na kapsułki.

Minusy kawy z kapsułki

Choć sam ekspres na kapsułki jest dość tani, jego koszt eksploatacji jest już wysoki. Ponadto przygotowanie jednej filiżanki kawy okazuje się być zdecydowanie droższym w ostatecznym rozrachunku, aniżeli mając do wyboru ekspresy chociażby ciśnieniowe. Decydując się na danego producenta, będziemy również musieli korzystać z kapsułek z kawą, tej samej firmy

Choć możliwość uzyskania ulubionej latte czy podwójnego espresso kusi, musimy liczyć się z tym, że to nie to samo, co świeżo zmielone ziarna kawy. Kapsułki niestety często odbiegają jakością kawy, jaka w nich gości. Ponadto latte przygotowujemy tak naprawdę ze sproszkowanego mleka, które zagościło tuż obok już zmielonej kawy, gdzie całość zostaje zamknięta w niewielkiej kapsułce.

Jak dobrać ekspres na kapsułki

Jeśli mimo wszystko zastanawiamy się nad ekspresem tego typu, spróbujmy najpierw, jak smakuje kawa z kapsułki. W centrach handlowych nierzadko organizowane są takie akcje, podczas których można zakosztować w różnego rodzaju kawowych naparach. Potem zadecydujmy o konstrukcji, by dopełniła kuchennej aranżacji i przede wszystkim zmieściła się na blacie roboczym.

Ekspresy na kapsułki muszą zostać dopasowane pod względem pojemności, by jedno napełnienie zbiornika z wodą pozwoliło przygotować kawę dla całej rodziny. Uwagę warto zwrócić na dostępność dyszy do spieniania mleka, jak i ciśnienie, a także funkcje dodatkowe, w tym samoczyszczenia.

Kawa z kapsułki? Czemu nie! Jeśli zależy nam na wygodzie i nie chcemy samodzielnie dobierać proporcji dla różnych rodzajów kaw, ekspresy automatyczne działające na kapsułki spełnią nasze oczekiwania.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge