Elektrozaczepy i inne rozwiązania pomagające w zabezpieczeniu okien i drzwi

0
36

Zamki z ryglami elektromagnetycznymi, czyli coraz popularniejsze elektrozaczepy, to świetny sposób na podwyższenie bezpieczeństwa zarówno mieszkania, jak i domu. Oprócz funkcji zabezpieczeniowej pomagają także przy organizacji przestrzeni oraz funkcjonalności. Jak działają te urządzenia?

Jak działają elektrozaczepy i czy warto je zamontować?

Można je spotkać praktycznie wszędzie – w drzwiach prowadzących do klatek schodowych bloków i kamienic, przy furtkach domów jednorodzinnych, a także w biurach i sklepach. Elektrozaczepy to urządzenia elektromagnetyczne w postaci rygli montowanych wewnątrz drzwi lub okien. Zasadniczo składają się z trzech części: obudowy zewnętrznej, cewki nawijanej na rdzeń elektromagnesu i kotwicy z układem dźwigni mechanicznych. Najlepszej jakości elektrozaczepy i produkty pokrewne warto kupić w tym miejscu: https://ivolta.pl/elektrozaczepy/153/produkty/.

Sposób działania elektromagnetycznych zaczepów polega na przekazie informacji za pomocą prądu elektrycznego natrafiającego na cewkę. Jeżeli do tego dochodzi, to zaprogramowany uprzednio mechanizm zwalnia blokadę. Powyższe działanie jest technicznym odzwierciedleniem prostej sytuacji polegającej np. na odebraniu domofonu i otworzeniu drzwi. Wraz ze wciśnięciem przycisku do cewki elektrozaczepy wysyłany jest sygnał elektryczny, który aktywuje otworzenie się drzwi.

Takie urządzenia znajdują szerokie zastosowanie zarówno w biurach, magazynach, centrach logistycznych, urzędach i jednostkach administracji, jak i w domach jednorodzinnych i mieszkaniach. Wyposażone w specjalne rygle elektromechaniczne drzwi będą mniej narażone na zakończony powodzeniem atak włamywacza.

Skuteczne zabezpieczenie okien przed włamywaczami

Mieszkając w domu jednorodzinnym, kluczowe wydaje się odpowiednie zabezpieczenie nie tylko drzwi, ale również okien. To przez nie bardzo często dostają się intruzi. Zamontowanie okien z elektrozaczepami zdecydowanie zwiększy bezpieczeństwo każdej nieruchomości. Wbrew pozorom produkty takie mogą być wyjątkowo łatwe w użytkowaniu. Przycisk zwalniający blokadę może być umieszczony chociażby na ścianie w pobliżu okna, ale w miejscu niewidocznym z zewnątrz.

Oprócz elektrozaczepów warto polecić takie rozwiązania jak okna antywłamaniowe z zamykanymi od wewnątrz klamkami. Próba wejścia przez takie okno wymagałaby użycia specjalnych narzędzi, przez co większość włamywaczy w tym momencie zrezygnowałoby z próby włamania. Innym dodatkowym zabezpieczeniem jest zakup rolet antywłamaniowych.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge