Energooszczędne grzejniki elektryczne od Radialight

0
62
Energooszczędne grzejniki elektryczne od Radialight

Elektryczne grzejniki i energooszczędne ogrzewanie – czy te dwa pojęcia wzajemnie się nie wykluczają? Okazuje się, że można ich użyć w odniesieniu do nowoczesnych urządzeń od Radialight. Ze względu na niskie zużycie energii elektrycznej oraz wygodę użytkowania takie urządzenia cieszą się coraz większym zainteresowaniem kupujących. Co je wyróżnia?

Grzejniki Radialight powstają we włoskich fabrykach cechujących się wieloletnim doświadczeniem w branży grzewczej. Zastosowane w produkcji urządzeń innowacyjne rozwiązania pozwalają na obniżenie zużycia energii, czym przekonują coraz większą rzeszę użytkowników.

Grzejniki elektryczne Klima – podstawowe informacje

Przykładem urządzeń Radialight są grzejniki elektryczne z serii Klima. To hybrydowe urządzenia, które łączą w sobie dwa niezależne elementy grzewcze. Na tym właśnie polega ich fenomen. Wydajne elementy grzewcze uruchamiane są wtedy, kiedy ich działanie jest najbardziej efektywne.

Grzejniki Klima to urządzenia promiennikowo-konwekcyjne. Te dwa elementy grzewcze umieszczono w eleganckiej i cechującej się wysoką estetyką obudowie. Takie grzejniki z powodzeniem ogrzeją pomieszczenia o różnym przeznaczeniu, również te o charakterze reprezentacyjnym.

Sposób działania grzejników Klima

Co wyróżnia urządzenia grzewcze Klima na tle innych grzejników elektrycznych? Kluczowe jest tutaj zastosowanie dwóch systemów grzejnych. Zadaniem ogrzewania konwekcyjnego jest szybkie ogrzanie pomieszczenia. Kiedy pożądana temperatura zostanie osiągnięta, konwekcyjny element grzewczy zostaje odłączony. Ponownie uruchamia się wyłącznie wtedy, gdy zachodzi konieczność szybkiego ogrzania pomieszczenia, na przykład przy dużych spadkach temperatury na zewnątrz albo przy zmianie ogrzewania z nocnego na dzienne.

Ogrzewanie konwekcyjne jest też wykorzystywane jako wspomaganie do ogrzewania podczerwienią. To drugie z kolei utrzymuje we wnętrzu stałą temperaturę przy jednoczesnym niewielkim poborze mocy. Dokładny sposób działania hybrydowych grzejników elektrycznych opisano na stronie dystrybutora tych urządzeń.

Dlaczego dwa, a nie jeden?

W tym miejscu może powstać pytanie, dlatego w grzejnikach Klima zastosowano dwa różne systemy grzewcze. Odpowiedź jest bardzo prosta. Priorytetem było tanie ogrzewanie oraz możliwość szybkiego podniesienia temperatury. Taki efekt zagwarantowało połączenie tych dwóch elementów grzewczych. Promienniki podczerwieni działają przy niskim poborze energii, jednak potrzebują więcej czasu na wygrzanie pomieszczenia. Jeśli natomiast zastosujemy je we wnętrzach, w których temperatura została wcześniej podniesiona do odpowiedniej wysokości, utrzymanie jej na tym poziomie nie stanowi już problemu. Z kolei ogrzewanie konwekcyjne działa szybciej i daje użytkownikom komfort cieplny w znacznie krótszym czasie, ale powoduje większe zużycie energii. Połączenie pracy obu systemów skraca czas niezbędny do wygrzania pomieszczeń oraz pozwala obniżyć koszt ogrzewania elektrycznego.

Sterowanie grzejnikami elektrycznymi Klima

Warto pamiętać, że hybrydowe urządzenia Klima mają wbudowany inteligentny termostat, który kieruje ich pracą. To on na podstawie warunków panujących we wnętrzu decyduje, który z elementów grzewczych powinien działać w danej chwili. Dzięki temu grzejnik podczas pracy może pozostawać w jednym z trzech stanów:

  • jednoczesne działanie obu systemów – ogrzewanie podczerwienią wspomagane konwekcyjnym elementem grzewczym;
  • ogrzewanie podczerwienią – utrzymanie stałej temperatury we wnętrzu;
  • zatrzymanie pracy obu elementów grzewczych – kiedy temperatura w pomieszczeniu jest już odpowiednia.

Precyzyjny termostat został zaprojektowany specjalnie na potrzeby tych urządzeń. Dzięki temu, że wbudowano w urządzenie, możemy mówić o ograniczeniu ryzyka przegrzewania pomieszczeń i wysokich spadków temperatury, zanim grzejnik ponownie się załączy.

Dodatkowe funkcje grzejnika Klima

Ponieważ producentowi grzejników Klima zależało na otrzymaniu energooszczędnych urządzeń grzewczych, zastosował w nich szereg funkcji, które pozwalają na obniżenie zużycia energii. Należy wśród nich wymienić czujnik ruchu oraz czujnik otwartego okna. Zaletą jest również możliwość programowania urządzenia oraz śledzenia na bieżąco stanu zużycia energii. To ostatnie umożliwia wbudowany w urządzenie miernik zużycia energii.

Hybrydowe grzejniki Klima to doskonała alternatywa dla innych systemów grzewczych. Zastosowane we wnętrzu gwarantują ciepło oraz wygodę użytkowania przy niskim zużyciu energii.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge