Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stare horrory
07-08-2009, 10:33 PM
Stare horrory
Co widzieliście? Co polecacie? Mam tego trochę, przy czym większości jeszcze nie oglądałem.
Jus Oborn i Ben Ward kazali oglądać, a z nimi się kłócić nie będę;]

Ostatnio zaliczyłem The Mask Of Satan (1961)
[Obrazek: blacksunday.jpg]
Cudo!

Ma/widział ktoś coś Dario Argento poza Suspirią i Profondo Rosso?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-08-2009, 11:32 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-10-2010 12:29 PM przez exodusattack.)
RE: Stare horrory
Kurde, Black Sunday Mario Bavy nie widzialem, faktycznie taka moc?

Co do Argento to widziałem:

oba odcinku serialu Masters of Horror, ale to nie warto liczyc bo scenariusz obcyTongue choć PELTS jest wg mnie świetne.
Poza tym oczywiście Suspiria i Profondo Rosso, które to oba są mocarnymi filmami, a dodatkowo:

"Sleepless (Bezsenność)" świetny film wg. mnie, nawet jeden z czołówki jego filmów. Plus Max von Sydow, który jest świetny jak zawsze. Co ważne można go było kupić nie dawno u nas w gazecie za 19,99.

"Opera (Terror at the Opera)" jak dla mnie jeden z najlepszych filmów Dario, klimat, świetne sceny i niezłe aktorstwo. Do tego ciekawa fabuła. Pomysł ze ostrym czymś co nie pozwala się zamknąć oczom, świetny! Szkoda tylko słabej końcówki.

(EDIT: "The Bird with the Crystal Plumag"e a nie: )"Il Gatto a Nove Code (The Cat O' Nine Tales)" chyba jego drugi film, mocno jebie Hitchcockiem i nie jest aż tak ostry, ale fenomenalny, chyba nawet najlepszy prócz Głębokiej Czerwieni.

"Tenebre" kolejny świetyn film, a scena z podrzynaniem sobie gardło i późniejszy koniec filmu jest fenomenalny!

"Trauma" film, w którym możemy oglądać piękną córkę Daria, Asię. Trochę bardziej thrillerowaty, ale mimo to bardzo ciekawy film. Choć do klasyków mu brakujeWink

"Ti Piace Hitchcock (Do You Like Hitchcock)" film zrobiony dla telewizji i oparty na Hitchcoku, ale ogląda się wyśmienicie, szczególnie fanom pana duże H! Plus piękne i nagie kobietyWink

"La Terza Madre (The Third Mother)" no cóż, film wybitny nie jest, ale jest sporo scen które są swietne, głównie fabuła szwankuje, ale ja Argento nie oglądam da fabuły, mi sie podobał. Plus, again, Asia Argento. Ciekawostka: wyszedł w PL na dvd.

czekam teraz niecierpliwie na "Giallo", zapowiada się nieźle.
INWAZJA

[Obrazek: evilaliens_poster.jpg]

Polecam gorąco ten horror (wale go tu mimo iż stary nie jest)! Jest kupa śmiechu, piękna rzeź i mnóstwo obleśnych scen! Coś pięknego! Miłośnicy Evil Dead będą bić pokłony!
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
08-08-2009, 08:57 AM
Jeśli chodzi o Mario Bavę to obejrzałem na razie tylko dwa jego filmy: "Operazione Paura" i "Shock". Shock to jeden z jego ostatnich filmów i zdecydowanie bardziej podobał mi się starszy "Operazione Paura" z 1966 - świetny klimat, dobre aktorstwo i scenerie. Polecam. W kolejce czekają już prawie od roku na obejrzenie: The Mask of Satan, Black Sabbath i Baron Blood.
Jakoś nie mogę się za nie zabrać.

[Obrazek: 7031085.3.jpg?l=1185190085000]

DOOM OR BE DOOMED
09-08-2009, 12:03 PM
Dzisiaj do śniadania załączyłem sobie "The Mask of Satan". Film posiada świetną, mroczną atmosferę, jednak czasami nuży. "Operazione Paura (Kill, Baby...Kill)" według mojego gustu jest lepszy, ale chcę więcej oglądać takich filmów.

Przypomniał mi się stary dobry film "The Wolf Man" z 1941 roku. Oglądał ktoś ? Dobry :] No i jest tam tekst, który Solitude Aeturnus wykorzystali jako intro do kawałka "Midnight Dreams".

[Obrazek: 7161309.3.jpg?l=1185190085000]

DOOM OR BE DOOMED
09-08-2009, 03:41 PM
Do śniadania, hehe.

Właśnie przed chwilą obejrzałem. Klimat boski, film bardzo mi się podobał, miał to coś. Oldskul, hehe. Klasa.

Mówisz, że "Kill, Baby, Kill" lepszy? Trza obczaićWink

turn me on dead man
09-08-2009, 08:06 PM
Tak, po obejrzeniu "The Wolf Man" miałem ochotę obejrzeć coś podobnego, ale niestety nic nie miałem w tych klimatach. Może ktoś coś poleci ?

DOOM OR BE DOOMED
11-08-2009, 12:00 AM
Dziś obejrzane:

Beyond The Door (1974)
[Obrazek: Beyond_the_door.jpg]

Film włoskiego reżysera Ovidio G. Assonitisa, kręcony w Rzymie i San Francisco.
Perfidna zrzynka z Egzorcysty z domieszką Dziecka Rosemary. Niektóre patenty wyszły mu lepiej niż w Egzorcyście, niektóre do zaorania. Opętana bohaterka jest bardzo przekonująca.

niedokończone hejty uświęcają środki
13-08-2009, 11:44 AM
żaden horror, ale w nawiązaniu do Dario Argento...

wczoraj obejrzany:
[Obrazek: bird-crystal-plumage.jpg]
Thriller z 1970, tzw. giallo. Niezły scenariusz, niezła realizacja, niezły klimat.

13-08-2009, 03:24 PM
Cholera, właśnie ten film miałem na myśli pisząc w moim poście o "The Cat O'nine Tales", hehe, pomyłkaWink

turn me on dead man
17-08-2009, 09:56 PM
Kolejny raz wracając do Dario Argento, dziś obejrzałem jego nowy film

GIALLO

[Obrazek: GIALLO-POSTER.jpg]

Powiem szczerze, że przez obsadę, spory budżet, niesamowity plakat, jeszcze lepszy tytuł, no i oczywiście osobę reżysera spodziewałem bardzo wiele. Tym czasem jest to niezły thriller z kilkoma fajnymi scenami. Osobiście podobał mi się ten film, ale nie zdziwię się jeśli wielu osobom nie przypadnie on do gustu w ogóle. Spodziewałem się bardzo wiele, chyba zbyt wiele.

turn me on dead man
18-08-2009, 11:15 AM
Obowiązkowo:
Plan 9 z kosmosu (Plan 9 from outer space)
[Obrazek: 386px-Plan_nine_from_outer_space.jpg]

tanzen tanzen!
18-08-2009, 09:38 PM
Na początku było co nieco o Mario Bavie, to od niego zacznę. Kiedyś mocno się nim zainteresowałem i obejrzałem swego czasu: La maschera del demonio (alias Black Sunday alias Mask Of Satan), I tre volti della paura (alias Black Sabbath), La frusta e il corpo (alias The Body And The Whip), Operazione paura (alias Kill Baby, Kill) i 5 bambole per la luna d'agosto (alias Five Dolls for an August Moon). Najlepsze chyba były: Mask Of Satan i Black Sabbath,składający się z trzech nowel, nakręconych na podstawie nowel Czechowa i Maupassanta bodajże. Świetna rola Karloffa i niesamowity klimat całości. Aczkolwiek takie Whip And The Body z Christopherem Lee i tematyką S&M też jest niezłe.

Tak w ogóle to horrory mocno zaniedbałem, więc tak w skrócie: uwielbiam Hammer Horrory czyli wspaniałe filmy klasy B o wampirach, mumiach, zombich, frankensteinach i takie cudeńka jak Legend Of The 7 Golden Vampires czyli horror kung fu czy The Devil Rides Out (alias The Devil's Bride) z gumowym Bafometem i Christopherem Lee wyjątkowo w pozytywnej roli. Smile

Uwielbiam też klasyczne horrory z Universalu czyli Karloff, Lugosi i Lon Chaney, Jr w swoich popisowych rolach. Kiedyś wyszedł ładny boks z kilkunastoma filmami z tamtych lat, gdzie dołożone były małe figurki wspomnianych aktorów. Jak by ktoś gdzieś to zobaczył, to dawać mi znać. Bo na razie widzę tylko pojedyncze filmy z tej serii (Klasyka horroru).

Ok, na razie tyle. O Cormanie i Edzie Woodzie innym razem. Wink
24-08-2009, 08:13 AM
Wczoraj obejrzane:

Psychomania (aka The Death Wheelers) - Wielka Brytania 1971
[Obrazek: psychomania%20goodtimes%20vhs%20front.jpg][Obrazek: death_wheelers_poster_01.jpg]

Film o gangu motocyklistów, który popełnia samobójstwo i wraca jako żywe trupy. Nie ma tu żadnego jedzenia wnętrzności, nawet trupom się kolor skóry nie zmienia. Jest za to dużo motocyklowego warkotu.

Pełnowartościowa klasa B. Mi się oglądało bardzo dobrze.

Ciekawostka: intro do "We Live" Wizardów to cytat z tego filmu.

24-08-2009, 02:50 PM
oh, the living dead again...
28-08-2009, 09:35 AM
Wczoraj obejrzane:

Horror Hospital - 1973
[Obrazek: MV5BMTU1NzQyNTQ0NF5BMl5BanBnXkFtZTYwNTA2...SY400_.jpg]

Fabuła może i niezła, ale realizacja to zasoby głębinowe klasy B. Dla koneserów.

13-09-2009, 12:22 PM
It! The Terror from Beyond SpaceIt! The Terror from Beyond Space [trailer] obejrzałem pod wpływem cytatu umieszczonego w "The Blessing Of Non-Existence" Fifty Foot Woman. "Another name for Mars is death".

[Obrazek: It_the_terror_from_beyond_space.jpg]

To w sumie bardziej sci-fi niz horror, ale dzięki niemu trafiłem na
"Planet of the vampires" (Terrore nello spazio) [trailer] - horror/sci-fi.

[Obrazek: Planet_of_the_Vampires.jpg]

Chciałem pochwalić się tym co dziwnego oglądałem ostatnio. Oprócz tego staram się oglądać to co polecacie.
13-09-2009, 02:05 PM
o sci-fi jest temat tuż obok;]

planet of the vampires - koniecznie sprawdzę

18-09-2009, 10:09 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-12-2009 10:34 PM przez borys.)
Dzisiaj odświeżyłem sobie dobry film z 1968 roku "Witchfinder General". Żaden tam z niego horror, w sumie film o miłości, ale klimat trzyma i jest nietuzinkowy. Wart obejrzenia. Pamiętacie klip Cathedral - Hopkins i urywki filmu wykorzystane w teledysku ? To właśnie ten film.

[Obrazek: 7274457.3.jpg?l=1248057196000]

DOOM OR BE DOOMED
19-09-2009, 12:05 AM
(18-09-2009 10:09 PM)borys napisał(a):  klimat trzyma i jest nietuzinkowy

fatalny jest, ale mam ryj hopkinsa na tiszercie;]

19-09-2009, 12:07 PM