Jak pakować z zastosowaniem folii bąbelkowej? Praktyczne wskazówki

0
53

W pakowaniu, przygotowaniu swojego mienia do przeprowadzki, czy szykowaniu się do remontu, niebagatelne znaczenie ma to, jakie materiały wybieramy, a także ich rozmiary. Podobnie rzecz się ma z kupnem folii bąbelkowej oraz jej zastosowaniem. Kluczem do sukcesu jest dopasowanie rozmiarem, a także pod względem konkretnego produktu. Do wyboru mamy przecież nie tylko arkusze folii bąbelkowej, choć to one w dużej mierze są wykorzystywane. Jak pakować, by było skutecznie, bezpiecznie i bez zbędnego wysiłku?

W branży transportowej i opakowaniowej

Dziedziny transportu, ale i branży opakowaniowej, nie potrafimy wyobrazić sobie bez wykorzystania folii bąbelkowej. Ten materiał charakteryzuje się wysoką trwałością, odpornością na uszkodzenia oraz rozerwania. Chroni przed wodą, wilgocią, czynnikami atmosferycznymi, a nawet substancjami chemicznymi. Folia bąbelkowa stanowi izolację termiczną, a do tego minimalizuje drgania. Radzi sobie z niewielkimi wstrząsami, ale i zabezpiecza podczas upadków z dużej wysokości. Działa na takiej samej zasadzie, jak poduszki powietrzne w samochodach, bowiem pęcherzyki folii bąbelkowej są wypełnione powietrzem.

Produkowana jest na bazie wysoce wytrzymałej folii HDPE oraz LDPE. W czasie transportu zabezpiecza od zewnątrz, ale i od wewnątrz. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób zostanie wykorzystana. Z jednej strony chroni przed czynnikami zewnętrznymi, uszkodzeniami oraz wstrząsami, ale i może stanowić wypełnienie paczek. W ten sposób zapakowane artykuły nie obijają się o siebie, przez co poza stłuczeniem zostaje zminimalizowane ryzyko powstawania ewentualnych rys.

Dostępność arkuszy w różnorodnych rozmiarach sprawia, że folią bąbelkową można owijać małe, średnie, jak i duże przedmioty. Każdy z nich zyska na prawidłowej amortyzacji, zabezpieczeniu i nawet najdelikatniejsze, wartościowe produkty, dotrą cało i bezpiecznie pod wskazany adres.

Koperty wypełniona warstwą folii bąbelkowej

Praktycznie każdego dnia ktoś kupuje kopertę bąbelkową. To nic innego, jak zwykła koperta, jednak wypełniona na całej powierzchni właśnie folią pęcherzykową. Jest to bardzo wygodny sposób przesyłania niewielkich, cennych i delikatnych przedmiotów. Folii, a także kopercie bąbelkowej nie można odmówić lekkości, przez co transport, wysyłka, pakowanie i przenoszenie nie wiążą się z ryzykiem ponoszenia dodatkowych, wysokich kosztów.

Tę samą kopertę możemy wykorzystać w warunkach domowych, gdy przygotowujemy się do remontu lub przeprowadzki. Zapakujemy w nią biżuterię, akcesoria biurowe, niektóre kosmetyki, drobiazgi do butów, jak fleki, wkładki żelowe czy też akcesoria typowo remontowe – śrubki, gwoździe, wkręty, zaślepki. W kopercie swoje miejsce mogą znaleźć guziki, igły, nici. Mamy zatem szereg możliwości zastosowań, a wszystko to z myślą o doskonałym zabezpieczeniu, wygodzie transportu i odnajdywania najdrobniejszych czy cennych drobiazgów.

Prezent w jednym kawałku

Prezent to dla nas jedna z najcenniejszych rzeczy. Nie chcemy, by obdarowana osoba z torebki wyjęła artykuł, który jest uszkodzony, porysowany czy też potłuczony. Nie da się również ukryć, że papierowe torebki często nie są zbyt wytrzymałe i przenoszenie w nich butelek z alkoholem, porcelany, książek, ciężkich bądź właśnie bardzo delikatnych rzeczy, kończy się przerwaniem torebki i ostatecznie prezentem niestety nadającym się jedynie do wyrzucenia. Z pomocą przychodzi nam właśnie folia bąbelkowa!

Na czas transportu możemy nią owinąć wybrany podarunek, a dopiero na miejscu zapakować w ozdobną torebkę. Prezent już w torebce także można owinąć folią bąbelkową, dzięki czemu podczas jazdy w samochodowym bagażniku bądź w drodze komunikacją miejską, naszemu podarkowi nic się nie stanie.

Nie rezygnujmy z folii bąbelkowej w zastosowaniach domowych, bo jej właściwości sprawiają, że przydaje się nie tylko podczas pakowania, zabezpieczania, przygotowania do remontu czy przeprowadzki. Mamy do czynienia z materiałem lekko elastycznym, nieciężkim, stosunkowo niedrogim, dostępnym w różnych rozmiarach. Im lepiej dopasujemy taki produkt do własnych potrzeb, tym lepiej uchroni nasze przesyłki, dobytek i prezenty nim dotrą do solenizanta czy jubilata.

Folia bąbelkowa to materiał o bardzo szerokich możliwościach zastosowania. Głównie dostępny jako przezroczysty, znajdziemy również jednak kolorową folię pęcherzykową. Sposób na dodatkową reklamę, jak znalazł! Czas na zakupy folii pęcherzykowej.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge