Koszt przeprowadzki do innego miasta – jak to ugryźć?

1
178

Koszt przeprowadzki potrafi przerazić, tym bardziej gdy w grę wchodzi konieczność przeniesienia się do innego miasta bądź zagranicę. Często próbujemy na własną rękę zorganizować przeprowadzkę, co ostatecznie jest niełatwe i niestety również kosztowne. Zwożenie części rzeczy przy okazji wyjazdów do miejsca docelowego i załatwiania rozmaitych spraw, to jakiś sposób, ale kryje się za nim wiele niedogodności. Porównajmy możliwości i koszty, by wiedzieć, która opcja lepiej sprawdzi się w naszym przypadku.

Nowe życie w nowym mieście

Wyjazd i przeprowadzka do innego miasta to dla wielu z nas szansa. Czasami chcemy spróbować czegoś nowego, odmiennego życia. Innym razem decyzje podyktowane są potrzebami zawodowymi bądź osobistymi. O ile do przeprowadzki we własnym mieście można dość dobrze się przygotować, o tyle dalsze wyjazdy wymagają zdecydowanie większej precyzji w planowaniu. Poza tym koszt przeprowadzki do innego miasta potrafi znacząco wzrosnąć, bo do samej usługi trzeba doliczyć opłaty za trasę.

Musimy zmierzyć się z doskonałym planowaniem, bo niezałatwione sprawy czy zapomniane rzeczy, to brak możliwości powrotu w ciągu kilku czy kilkunastu minut. Odległość sprawia, że musimy minimalizować liczbę kolejnych kursów. Nie tylko wtedy, gdy wynajmujemy firmę oferującą usługi przeprowadzkowe. Kursując samodzielnie wydajemy na paliwo. Nierzadko trwonimy swój czas, bo wydaje nam się, że tak będzie wygodniej i taniej. Ostatecznie okazuje się, że z wieloma rzeczami nie jesteśmy w stanie poradzić sobie samodzielnie. Finanse topnieją równie szybko, co w przypadku zamówionych usług.

Jak zmniejszyć koszt przeprowadzki

Przeprowadzka nie musi zrujnować naszego portfela, choć przeniesienie do innego miasta wiąże się zapłatą za samą usługę i od każdego kilometra – przeciętnie 1,4-1,6 zł/km. Warto wiedzieć, jakie elementy będą mieć wpływ na ostateczną kwotę. A wracając na chwilę do ograniczania kosztów – zorientujmy się, która firma wykonuje kurs do danego miasta, by nie musieć płacić za powrót pustego auta. To kwestia oszczędności nawet ponad 100 zł!

Firmę przeprowadzkową będzie interesować, czy musi podjąć się zabezpieczania całego dobytku, czy tylko mebli i sprzętów. Na koszt przeprowadzki wpływ ma piętro w bloku, wybór więcej niż jednego pracownika do załadunku i rozładunku. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, czy przeprowadzamy się w dzień roboczy, weekend, a może święto. I na sam koniec – gabaryty auta.

Przeanalizujmy wszystkie te elementy. Porównajmy dostępne oferty i możliwości mając na uwadze, że sami nie jesteśmy w stanie zrobić wszystkiego, a i zajmie nam to zdecydowanie więcej czasu. Koszt przeprowadzki do innego miasta jest wysoki. Jednak przy dobrym planie nie wpłynie niekorzystnie na budżet, przeznaczony na rozpoczęcie nowego życia, w innym zakątku kraju.

Ocena

1 KOMENTARZ

  1. My długi czas mieszkalismy w bloku, ale bardzo chcielismy mieć dom. W końcu udało nam sie przeprowadzić, a mieliśmy strasznie dużo bibelotów nazbierane przez tyle lat. Wynajęlismy firme transportową wiki, która nam przewiozła wszystko w jeden dzień. A teraz jestesmy szczęśliwi w nowym miejscu. Nie ma porównania!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge