Lampka nocna do sypialni dziecka

0
87

Urządzanie pokoju dziecięcego to wyjątkowe zajęcie. Z jednej strony, należy wyposażyć pokój we wszystkie sprzęty potrzebne do wykonywania codziennych obowiązków – takie jak biurko, krzesło lub fotel i inne. Z drugiej natomiast – należy uwzględnić specyficzne potrzeby każdego dziecka.

O specyficznych potrzebach naszych pociech

Jak dobrze wiedzą rodzice – dzieci często trapią rozmaite lęki, w tym także lęk przed ciemnością. W rezultacie – wiele dzieci zasypia z włączonym światłem lub w lekkim półmroku. Jest to sposób, aby złagodzić ich nocne lęki. Wielu rodziców poszukuje więc takich form oświetlenia, które będą nie tylko dobrze komponowały się z wystrojem sypialni dziecka, ale także będą ułatwiać spokojne zasypianie ich pociech.

Specjaliści wskazują, że nawet połowa dzieci może mieć problemy z zasypianiem właśnie z powodu lęku przed ciemnością. Zarazem – wiele badań psychologicznych udowadnia, że zasypianie dzieci w wieku 3-8 lat może przebiegać sprawniej, jeśli robią to przy delikatnym świetle. Co równie ważne, sen w takim półmroku może być bardziej regenerujący oraz przyjemniejszy niż sen w pełnej ciemności.

Podpowiadamy zatem – na co zwrócić uwagę podczas wyboru lampki nocnej do sypialni dziecka oraz na jaki rodzaj warto się zdecydować, jeśli nasza pociecha potrzebuje zasypiać z włączonym oświetleniem.

Lampka nocna dla dziecka – kształt i forma

Lampki przeznaczone do pokoju dziecięcego kojarzą nam się przede wszystkim z nauką i czytaniem książek. Oprócz typowego oświetlenia montowanego lub stawianego na biurku, stosujemy również oświetlenie nocne. Przy jego wyborze należy jednak kierować się specyficznymi kryteriami.

Przede wszystkim – warto zwrócić uwagę na jasność, która zależy nie tylko od zastosowanego rodzaju żarówki, ale także abażuru lub osłony w danej lampce. Mogą mieć one formy dostosowane do potrzeb i zainteresowań naszych dzieci. Mogą być przykładowo lampkami imitującymi zabawne kształty, postaci z bajek lub ulubionych bohaterów. Za każdym jednak razem należy zwrócić uwagę, czy ilość emitowanego światła nie będzie zbyt duża. Wówczas bowiem, lampka mogłaby oddziaływać odwrotnie i zamiast ułatwiać zasypianie – uniemożliwiłaby je.

O tym, że forma i kształt danej lampki stanowią dużą wartość w perspektywie dziecka, wiedzą chyba wszyscy rodzice. Warto podkreślić, że nawet oświetlenie sufitowe jest obecnie produkowane w specjalnych wzorach dedykowanych dla najmłodszych. Do najpopularniejszych należą lampy-samoloty oraz lampy-piłki. W te i inne rodzaje lamp zaopatrzyć się można na stronie mariner-lampy.pl.

Lampki niekonwencjonalne

Szczególnie chętnie korzysta się z lampek-projektorów, które działają w nieco niekonwencjonalny sposób. Rzutują one obraz na ściany i sufit, delikatnie rozświetlając całe pomieszczenie. Wśród dostępnych znajdziemy lampki rzutujące motywy atrakcyjne dla najmłodszych – gwiazdy i księżyc, dinozaury, zwierzęta oraz inne.

W przypadku wielu dzieci, wystarczyć może nawet minimalne oświetlenie ich pokoju, by zaczęły zasypiać spokojnie. W takim wypadku można skorzystać z lampek podpinanych bezpośrednio do kontaktu. Najczęściej, występują one w jaskrawych barwach, a po włączeniu tworzą przyjemny półmrok. Często też stosuje się lampki na baterie – przeznaczone do naklejania na ścianach, na przykład tuż obok łóżka. Za pomocą naciśnięcia uruchamia się mechanizm świecący.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge