Lampy wiszące w parze z technologią LED-ową – jak sprawdzają się w domowych wnętrzach?

0
57

Lampy wiszące są jednymi z najchętniej wykorzystywanych w domowych wnętrzach. Ich uniwersalny charakter pozwala wpisać je praktycznie w każde pomieszczenie, nawet w wymagające kuchnie i łazienki. Z kolei szeroka paleta klasycznych, jak i designerskich konstrukcji, różnych materiałów służących wykonaniom, kolorów i detali, daje szansę na stworzenie indywidualnej aranżacji. Lampy wiszące są ponadto doskonałą bazą do zastosowania nowoczesnej technologii LED-owej. Jak sprawdzają się w domowych wnętrzach?

Komfort i bezpieczeństwo

Zastosowanie nowoczesnej technologii LED przynosi ogrom korzyści. Przede wszystkim oświetlenie LED-owe jest energooszczędne, co docenia rzesza użytkowników. Wpływa na to modyfikacja aż 80% pobieranej energii na światło. Klasyczne oświetlenie wykorzystuje jedynie 20% na światło, a pobiera jej znacznie więcej. LED-y z czasem przynoszą spore oszczędności, a początkowy, droższy zakup staje się inwestycją, która szybko się zwraca.

Światło płynące z tego typu oświetlenia jest wyraziste, jasne i można je dostosować barwą oraz kątem świecenia do potrzeb danego pomieszczenia. Lampy wiszące LED są ponadto bezpieczne w użytkowaniu. Co wpływa na tę cechę? Minimalna ilość oddawanego ciepła przez LED-owe źródła światła, czyli nagrzewanie się w bardzo niewielkim stopniu. W oświetleniu LED-owym nie spotykamy również toksycznych substancji, jak to ma miejsce w przypadku tradycyjnych świetlówek czy lamp halogenowych. Mowa zatem o świetle, które jest bezpieczne w użytkowaniu, ale i dla środowiska.

Do każdego pomieszczenia

Lampy wiszące wykorzystujące technologię LED-ową pozwalają na dopasowanie kąta padania światła, jego barwy, mocy, ale i szerokości wiązki świetlnej. Ich możliwości zastosowania są zatem bardzo szerokie.

Tego typu konstrukcje są świetne do jadalni i kuchni. Montaż nad wyspą kuchenną lub długim stołem jadalnianym, pozwala zachować przyjazną atmosferę, sprzyja spożywaniu wspólnych posiłków i gwarantuje równomierne oświetlenie dla całej długości oświetlanego elementu. Jeśli dodatkowo lampy posiadają regulowane linki, na których są zawieszone, sposób oświetlania można dostosować do aktualnych potrzeb, a także miejsca docelowego.

Uzupełnienie o żarówki LED-owe o małym kącie świecenia, oznacza możliwość oświetlenia wybranych fragmentów przestrzeni lub niewielkich elementów wyposażenia, a także ozdób. To dobry sposób na eksponowanie. Z kolei szeroki kąt świecenia owocuje efektem równomiernego oświetlenia dużych powierzchni, całych pomieszczeń.

Modele o wysokiej klasie szczelności, czyli odporne między innymi na wilgoć i zachlapania, zmienne warunki panujące w pomieszczeniu, można zastosować w łazienkach i kuchniach. To daje większe pole do popisu względem aranżowania tak specyficznych i wymagających przestrzeni.

Oświetlenie LED-owe to połączenie wysokiej jakości, trwałości i estetyki, wobec której trudno przejść obojętnie. W lampach wiszących ta technologia sprawdza się wyśmienicie, a energooszczędność to tylko jeden z wielu atutów wyboru tego typu modeli.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge