Łazienka w stylu spa – tanie remontowanie

0
103

Łazienka w stylu spa to więcej niż zwykłe marzenie. To chęć, by po całym dniu pracy i zmagań z obowiązkami, móc wreszcie zrelaksować się. A do tego niezbędna jest duża wanna, najlepiej z systemem masażu, kilka świeczek zapachowych naokoło i puchate ręczniki. Najlepiej jeszcze mieć do dyspozycji dużą powierzchnię, bo łazienki a’la spa, jawią nam się jako stylowe wanny na delikatnych nóżkach, ustawione tuż pośrodku, gdzie z okna padają ciepłe promienie słońca. Czy taki efekt można uzyskać niewielkim kosztem?

Łazienka w stylu spa – remont od podstaw

Nawet minimalistyczna i skromna pod względem metrażu łazienka, z powodzeniem może się przemienić w domowe spa. Najłatwiej zacząć planowanie i urządzanie od podstaw. Gdy mamy „gołe” ściany, dowolnie dopasowujemy projekt i wybieramy wszystkie materiały. Wtedy też szukamy zamienników, czyli np. tańszych materiałów, ale wyglądających równie luksusowo, co najwyższej jakości produkty. Nieco trudniej jest wtedy, gdy w grę wchodzi remont dotąd użytkowanej łazienki.

Łazienka w stylu spa nie musi jednak kosztować majątku, nawet jeśli stawiamy na wykorzystanie elementów ze starej aranżacji. Wystarczy odrobina pomysłu, ciekawych produktów, które dedykowane są łazienkom i na koniec dodatków, by stworzyć prawdziwy klimat spa.

Regeneracja i odnawianie

Zamiast decydować się na nowy projekt łazienki, wystarczy kupić farbę i przemalować szafki. Można również zmienić drzwiczki bądź same uchwyty, by uzyskać klimat miejsca tworzonego z myślą o relaksie. Przemalować jesteśmy w stanie nawet glazurę, ponieważ na rynku znajdziemy specjalne farby do płytek.

Łazienka w stylu spa powinna być dopasowana również do naszych upodobań aranżacyjnych. Jeśli lubimy klimat rustykalny czy nieco bardziej tradycyjny, meble niekoniecznie będziemy przemalowywać na nowe kolory. Zamiast tego możemy je postarzyć. Takie kompozycje wpisują się również w stylizacje retro i skandynawskie.

Spa kojarzy się kojącą muzyką i ciepłym światłem, które wpływa na romantyczną atmosferę. Poza świeczkami zapachowymi i małym bukiecikiem świeżych kwiatów, które będą roztaczać piękny aromat, wystarczy zmienić dotychczasowe oświetlenie. Ponownie nie musimy kupować nowych, drogich lamp. Postawmy na tkaninowe abażury bądź mleczne klosze, a do tego ozdobną żarówkę. Światło niech będzie przytłumione, sączące się raczej w kierunku podłogi.

Detale za grosze

Łazienki, w której spędzimy kolejne minuty w gorącej kąpieli z aromatycznymi olejkami, dopełniać będą detale, czyli dekoracje. Tutaj nie trzeba martwić się o koszty. Gdy remont mamy już za sobą, możemy zastanowić się nad zasłonkami do okna, szklanymi, sprawiającymi wrażenie luksusowych, dekoracjami na półki i blaty przy zlewie. Nie zapominajmy również o pluszowym szlafroku czy miękkich ręcznikach.

Łazienka w stylu spa nie musi nadwyrężyć naszego domowego budżetu. Tu odnowimy, tam zmienimy, przygasimy światło i podświetlimy piękne dekoracje. Czas na relaks!

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge