Mały korytarz w bloku – jak go urządzić?

0
34
Mały korytarz w bloku – jak go urządzić?

Mieszkańcy bloków z wielkiej płyty dysponują zdecydowanie mniejszą powierzchnią mieszkalną niż osoby, które mają szczęście zamieszkiwać w domach. Doskonale odzwierciedla to mały korytarz, który niejednokrotnie stwarza trudności aranżacyjne. Często zmusza inwestorów do poszukiwania takich rozwiązań, które z jednej strony zapewnią jego funkcjonalność, a z drugiej pozwolą optycznie powiększyć wnętrze.

Największe problemy, jakich dostarcza nam mały korytarz w mieszkaniu w bloku, to ograniczona ilość miejsca oraz nieustawne wnętrze. Sprawę komplikuje zarówno niewielki metraż, jak i fakt, że jest to pomieszczenie przechodnie i jako takie będzie zdecydowanie trudniejsze w aranżacji od pokoju, kuchni, czy łazienki. Co prawda korytarz nie wymaga wielu mebli, jednak te, które muszą się w nim znaleźć, nie powinny kolidować z wejściami do pozostałych pomieszczeń.

Mały korytarz a kolorystyka wnętrza

W przypadku niewielkich pomieszczeń warto zadać o jasną kolorystykę ścian oraz mebli. Dzięki temu pomieszczenie będzie sprawiać wrażenie większego i bardziej przestronnego. W ostatnim czasie panuje też moda na białe drzwi. To doskonałe rozwiązanie do niewielkich wnętrz, takich jak mały korytarz. Konieczne jest też odpowiednie oświetlenie, które wystarczająco rozświetli przestrzeń. Dzięki temu pomieszczenie stanie się przyjemniejsze, bardziej funkcjonalne i jaśniejsze.

Duże lustra na ścianie

W niewielkim korytarzu warto zamontować duże lustra, które sięgać będą od podłogi aż do sufitu i zajmą znaczną część ściany. Taki zabieg, podobnie jak jasne barwy we wnętrzu, pomoże je optycznie powiększyć. Duże lustra znajdą też zastosowanie praktyczne. Doskonale sprawdzą we wnętrzach, w których szykujemy się do wyjścia i potrzebujemy popracować nad naszą stylizacją.

Ilość mebli oraz dodatków

Mały korytarz nie powinien być zastawiony nadmiarem mebli oraz licznymi dodatkami i dekoracjami. Najlepiej sprawdzą się w nim jasne, gładkie ściany. Można pokusić się o niewielki obrazek na ścianie albo ustawić efektowne kwiaty doniczkowe. Jeśli jednak miejsca jest wyjątkowo mało, warto całkowicie z nich zrezygnować. Meble nie powinny zajmować sporej części wnętrza. Najlepiej sprawdzają się zabudowane szafy, w których ukryjemy odzież wierzchnią oraz obuwie. Szafa powinna zostać dostosowana do metrażu wnętrza i umożliwiać swobodne przemieszczanie się domowników.

Całkowita rezygnacja z mebli w korytarzu nie jest dobrym pomysłem. Bez odpowiedniej szafy na ubrania i szafki na buty odzież i obuwie będą musiały być przechowywane i wieszane na widoku. To sprawi, że pomieszczenie wyda się bardziej zatłoczone, a tym samym mniejsze.

Warto zapamiętać

Niewielkie pomieszczenia wymagają odpowiednich rozwiązań. Posługując się właściwym kolorem oraz dostosowanymi do wnętrza meblami, nawet w mieszkaniach o niedużym metrażu można urządzić funkcjonalny, mały korytarz. Kluczem do sukcesu są tu przemyślane aranżacje. Inspiracji, jak zawsze, można szukać w poświęconych aranżacji wnętrz magazynach, programach telewizyjnych oraz w Internecie.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge