Meble do salonu

0
93

Salon to reprezentacyjna część domu, która łączy w sobie wiele funkcji. Najważniejszą z nich jest jednak funkcja wypoczynkowa. Nawet tętniący życiem, będący miejscem spotkań rodziny i przyjaciół powinien dawać możliwość komfortowego relaksu po ciężkim dniu. Muszą więc znaleźć się w nim wygodne i funkcjonalne meble. To podstawa aranżacji salonu, która zdecyduje o jego charakterze i stylu.

Decyzja o doborze konkretnych mebli do salonu jest wyborem nie mniejszej wagi niż kolory ścian oraz rodzaj podłóg. O ile jednak kolorystyka ścian ma przede wszystkim znaczenie dekoracyjne, o tyle w przypadku mebli nie można zapominać o ich funkcji użytkowej. Łączenie funkcjonalności z estetyką powinno być w tym przypadku kluczowym kryterium.

Współczesne wnętrza naszych domów

W dzisiejszych czasach najwięcej wnętrz urządza się w stylu klasycznym lub nowoczesnym. Decydując się na któryś z nich, warto pamiętać o tej decyzji także przy wyborze mebli. Choć niektóre style dopuszczają łączenie elementów pochodzących z różnych epok i charakteryzujących rozmaitymi trendami, to klasycyzm i nowoczesność wiąże się raczej z utrzymaniem jednolitego, spójnego i harmonijnego pod względem dobieranych elementów wnętrza.

Ponadczasowa klasyka

Uniwersalne rozwiązania, zawsze modne dodatki, słowem wnętrze, które niezależnie od panującego aktualnie trendu w architekturze wnętrz zawsze jest na czasie. Charakteryzuje się zwykle stonowaną, spokojną kolorystyką oraz ładem i harmonią. Jest przytulne i ciepłe. W nich wszystko wydaje się na swoim miejscu.

W klasycznych wnętrzach spotkamy zazwyczaj meble w naturalnych, stonowanych kolorach. Najczęstszym materiałem będzie lite drewno, bądź w nieco tańszej wersji – drewniana okleina. Choć klasyczne meble charakteryzują się zazwyczaj dobrą jakością i solidnym wykonaniem, dla pewności warto szukać ich w sprawdzonych sklepach meblowych. Meble Zielona Góra cechują się dbałością o szczegóły i trwałością. Na uwagę zasługuje wśród nich kolekcja Bergen z wyraźnym rysunkiem słoi oraz Gent, charakteryzująca się masywną strukturą.

Meble w nowoczesnych wnętrzach

Styl nowoczesny, choć nie jest zupełnym zaprzeczeniem klasycznego, charakteryzuje się lekkością stylizacji oraz większą swobodą w doborze dodatków. Dotyczy to różnych elementów wnętrza, w tym również wybieranych mebli. Tu możemy się spotkać z finezyjnymi, awangardowymi formami, jak i ascetyczną prostotą. Niezaprzeczalnie większa niż w stylu klasycznym swoboda w sposobie urządzania pomieszczenia, nie powinna być jednak mylona z przyzwoleniem na tworzenie wnętrz niespójnych pod względem stylistyki.

Meble w nowoczesnych salonach ulegają zmianie wraz ze zmieniającymi się trendami w architekturze wnętrz. Obecnie można zauważyć wykończenie na wysoki połysk oraz przywiązanie do naturalnych materiałów. Z drugiej jednak strony w ascetycznych wnętrzach spotkamy się z meblami niezwykle prostymi i surowymi.

Wybór pomiędzy salonem urządzonym w stylu klasycznym i nowoczesnym może wydawać się dość trudny. Z jednej strony ponadczasowa forma i uniwersalne rozwiązania, z drugiej powiew świeżości, jaki odczuwa się w nowoczesnych aranżacjach. Bezpieczniejszą opcją dla niezdecydowanych będą jednak meble w stylu klasycznym. Nadadzą wnętrzu subtelnej elegancji oraz wniosą do niego spokój i harmonię.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge