Meble ogrodowe – wybieramy idealne meble do ogrodu!

2
230

Meble ogrodowe to istotny element aranżacji ogródka. W związku z tym podczas wyboru funkcjonalnego i estetycznego wyposażenia powinniśmy zwrócić uwagę również na kilka innych, równie ważnych elementów. Jak wybrać idealne meble do ogrodu? Co warto wziąć pod uwagę? Podpowiadamy w artykule!

Budżet ogródkowy – ile mogę przeznaczyć na zakup mebli ogrodowych?

Zanim wybierzemy się do sklepu, warto ustanowić budżet, który możemy przeznaczyć na zakup ogródkowego wyposażenia. Jeśli nasz fundusz jest dość okrojony, to warto postawić na niezbędne meble ogrodowe, które z czasem będą uzupełniane ciekawymi dodatkami oraz detalami.

Jesień to dobry czas na odwiedzenie sklepów z wyposażeniem ogrodowym. Dlaczego? Jest już po sezonie, więc większość producentów kusi atrakcyjnymi cenami, zachęcając do zakupów na przyszły rok. Ponadto nie musisz kierować się aktualnymi trendami, ponieważ w ogrodowej modzie utarły się uniwersalne rozwiązania, które wręcz rażą swoją nieśmiertelnością.

Meble ogrodowe – miejsce i funkcjonalność

Warto zastanowić się również nad miejscem, w którym ustawimy nowo zakupione meble. Wiele osób nie myśli o tym podczas wyboru, aczkolwiek należy wziąć pod uwagę ich podłoże, czyli na czym i gdzie będą stać – na trawie, kamiennych płytach, w altanie, a może pod gołym niebem.

Jeśli znajdziesz dla nich odpowiednie miejsce, wtedy możesz zadecydować o materiale, z którego meble będą wykonane. Drewno jest najpopularniejszym wyborem, aczkolwiek lubiącym chorować i ulegać atmosferze – nawet najlepiej zaimpregnowane czasami nie uchroni się przed atakiem korników lub wilgoci spowodowanej kilkudniowymi opadami. Meble rattanowe do ogrodu natomiast sprawdzą się, jeśli masz dużo miejsca do ich przechowywania – nie lubują się w zimowych mrozach oraz ulewnych deszczach.

Jeśli chodzi o funkcjonalność – w tym podpunkcie odpowiadasz na pytanie: dlaczego kupuję meble do ogrodu? Czy dlatego, aby zapraszać grono znajomych na weekendowe grillowanie czy, aby znaleźć swoje miejsce do relaksu i wyciszenia? Wybór należy do Ciebie!

Ponadczasowy materiał – stylowe meble ogrodowe z wikliny!

Wiele osób patrząc przez pryzmat ceny, zapomina o kryterium pt. stylowe meble ogrodowe. Wyroby wiklinowe od lat nie wychodzą z mody, ponieważ są bardzo uniwersalne i zarazem estetyczne, wręcz eleganckie. Warto pamiętać, iż tego typu meble chowamy na zimę do garażu lub piwnicy. Wiklina nie lubi wilgoci, w związku z tym warto również odpowiednio zabezpieczyć ten materiał – specjalistyczny impregnat przedłuży ich żywotność.

Innymi  zaletami mebli wiklinowych jest ich lekkość oraz cena – są o wiele tańsze od mebli rattanowych. Ponadto producenci wypuszczają całe zestawy wraz z dodatkami – urocze wiklinowe koszyki, doniczki, a nawet lampiony, w związku z czym o wiele łatwiej jest uzupełniać tę ogrodową kolekcję mebli.

Meble ogrodowe to zakup na lata, w związku z tym należy wziąć pod uwagę szereg cech – ich kształt, wygląd, funkcjonalność i materiał – tak, aby dopasowały się nie tylko do zielonej przestrzeni, ale również naszego gustu.

Ocena

2 KOMENTARZE

  1. Fajny pomysł na wiklinowe meble. Teraz jest tyle dodatków z wikliny i to w różnych kolorach, że łącząc je z meblami można stworzyć cały wiklinowy ogródek! Poza tym super, że mówisz o budżecie na początek, bo zwykle o tym sporo z nas zapomina, a bez tego ani rusz. Plan i finanse to podstawa, żeby się udało!

  2. Ostatnio właśnie udałam się na jesienną wyprzedaż mebli ogrodowych, o których autorka artykułu wspomina. To prawda wiele producentów decyduje się na ten krok, atrakcyjnie obniżając ceny produktów. Upolowałam bardzo ładny zestaw mebli wiklinowych do ogrodu – dwie duże kanapy oraz dwa fotele, które przydadzą się podczas rodzinnego grillowania. Nie zapomniałam również o aspekcie estetycznym – duże poduszki, które zadbają o wygodę gości! Jeśli nadal zastanawiacie się, czy warto wybrać się na posezonową wyprzedaż mebli ogrodowych, to mówię prosto – WARTO!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge