Meblościanka – modny mebel czy relikt minionej epoki?

0
43

W przeszłości gościły niemal w każdym domu. Dziś wiele osób odżegnuje się od ich posiadania, mówiąc, że są niemodne i pozbawione wyrazu. Jakie naprawdę są współczesne meblościanki? Czy naprawdę musimy się ich bać w aranżacjach wnętrz?

Meblościanki minionych epok to w przeważającej większości duże i ciężkie meble, których design w większości przypadków był bardzo zbliżony i łatwy do przewidzenia. Dziś takie meble bardziej kojarzą się nam z babcinym mieszkaniem niż modnym wnętrzem, utrzymanym zgodnie z obowiązującymi trendami. Nie oznacza to jednak, że meblościanki całkiem wyszły z mody. Wręcz przeciwnie, nadal cieszą się dużym zainteresowaniem i pojawiają się w aranżacjach wielu polskich domów. Ich design zmienił się jednak nie do poznania. Jest nie tylko bardziej zróżnicowany, ale przede wszystkim lepiej koresponduje ze współczesną stylistyką.

Meblościanki na miarę naszych czasów

Współczesne meblościanki są eleganckie, funkcjonalne i znacznie lżejsze niż te, które znamy z naszego dzieciństwa. Znacznie łatwiej jest im sprostać wymaganiom współczesnego inwestora. Odznaczają się lekką formą i wysoką estetyką. Nierzadko mają nieregularne, asymetryczne kształty, które dobrze oddają współczesne trendy w aranżacji wnętrz. Ich stylistyka nawiązuje do stylu nowoczesnego, który wśród współczesnych projektantów wnętrz cieszy się dużym zainteresowaniem.

Meblościanki naszych czasów nierzadko składają się z kilku elementów. Producenci mebli zadbali o to, by na rynku znalazły się meble wpisujące się w aranżacje pomieszczeń o różnym przeznaczeniu. Dla przykładu meblościanki przeznaczone do salonu to nierzadko szafka RTV oraz charakteryzująca się ciekawą geometrią wisząca półka, czasem połączona także z podświetlaną, przeszkloną szafką. Innym razem będzie to cały moduł, w którym szafka RTV połączona została ze stojącą obok szafką oraz półkami za pomocą płyty.

Meble często wykonane są na wysoki połyk, nierzadko w modnej dzisiaj bieli. Bardzo często producenci mebli decydują się też na łączenie w nich dwóch kolorów, np. bieli oraz czerni albo czerni i koloru naturalnego drewna z wyraźnym rysunkiem słojów.  O tym, że współczesne meblościanki nie są już meblami, które znamy z minionych epok.

Dlaczego warto w nie zainwestować?

Współczesne meblościanki to zupełnie inna wersja mebli, których nazwa niestety nadal kojarzy się nam z wnętrzami z czasów PRL-u. Dzięki inwencji i staraniom projektantów zyskały nowy, odświeżony design. Dzięki temu doskonale wpisują się we współczesne aranżacje wnętrz i mogą sprostać wymaganiom konsumentów. Doskonale sprawdzają się w mieszkaniach o niewielkim metrażu, dostarczając miejsca do przechowywania i nie przytłaczając przy tym wnętrza. Zarówno formą, jak i kolorystyką mocno nawiązują do współczesnych trendów w designie mebli.

Meblościanki naszych czasów są estetyczne, eleganckie i modne. Choć dla wielu osób niemodnym jest samo określenie „meblościanka”, warto zwrócić uwagę na ich współczesny design, który daleko odbiega od starych form. Takie meble to idealna propozycja do wnętrz utrzymanych w nowoczesnym stylu. Doskonale sprawdzą się zarówno w pokoju dziennym, jak i przeznaczonym dla młodzieży. W każdym z powyższych przypadków wzorowo spełniają swoją funkcję. Warto zwrócić również uwagę na meblościanki do przedpokoju. Choć niewiele osób kojarzy z nimi to pomieszczenie, sprawdzają się w nim bardzo dobrze.

Meblościanki są doskonałą propozycją do współczesnych wnętrz. Wyróżniają się eleganckim wyglądem i niebanalnym designem. Potrafią zachwycić formą i z łatwością wpisują się w najnowsze trendy w aranżacji wnętrz.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge