Na co zwrócić uwagę, kupując dmuchawę do liści?

0
44

Dmuchawa do liści z funkcją odkurzacza ułatwia i uprzyjemnia jesienne porządki wokół domu. Jak wybrać model najlepszy dla siebie?

Dmuchawa do liści z funkcją odkurzacza ułatwia i uprzyjemnia jesienne porządki wokół domu. Jak wybrać model najlepszy dla siebie?

Dmuchawa ogrodowa to praktyczne urządzenie, które usprawnia – ułatwia i przyśpiesza – sprzątanie liści, które jesienią gromadnie opadają z drzew i krzewów. Szybko pozbędziesz się ich zarówno z ogrodu (trawnika, ścieżek), jak i powierzchni wokół domu (drogi dojazdowej, podjazdu, tarasu czy balkonów) oraz wnętrz (garażu, szopy).

Czym różni się sprzątanie przy pomocy dmuchawy ogrodowej od zamiatania miotłą?

Odkurzacz do liści jest szczególnie pomocny, kiedy samodzielnie dbasz o przydomowy krajobraz. Usuwanie jesiennych śmieci — liści, pokosu, drobnych gałązek, żołędzi, szyszek — staje się lekkie, proste i wygodne. Ponadto bardzo dokładne. Dmuchawa z funkcją odkurzacza, w porównaniu do tradycyjnej miotły, pozwala na sprawne usunięcie zanieczyszczeń nagromadzonych w miejscach trudno dostępnych. Między innymi: przy krawężnikach, w narożnikach i szczelinach.

Czym różni się dmuchawa z funkcją odkurzacza od odkurzacza do liści?

Pierwsza wymieniona maszyna umożliwia pracę w jednym z dwóch trybów: dmuchawy zgarniającej liście w wybrane miejsce lub odkurzacza gromadzącego liście w pojemnym koszu. Funkcja dmuchawy sprawdza się przy małej ilości liści, natomiast funkcja odkurzacza w sytuacji, kiedy jest ich zbyt wiele. Napełniony worek z łatwością wymontujesz z jednostki centralnej i opróżnisz, dzięki czemu zaoszczędzisz czas, który musiałbyś poświęcić na syzyfową pracę – usuwanie sterty liści rozdmuchiwanych przez wiatr.

4 istotne parametry techniczne, które wyróżniają wysokiej jakości odkurzacz do liści:

1. moc

Im większa, tym więcej liści uprzątniesz, a zatem szybciej uporasz się z pracą. W dużym ogrodzie świetnie sprawdzi się dmuchawa plecakowa zasilana mocnym i wydajnym, 2-suwowym silnikiem spalinowym. Prostą obsługę zapewnia system Easy Start, dzięki któremu uruchomienie maszyny to kwestia przyciśnięcia guzika. Natomiast komfortową pracę — praktycznie umiejscowiona dysza, która znajduje się w odpowiednio dużej odległości od operatora. O efektywność pracy dba między innymi funkcja regulacji wydmuchu do 100 m/s umożliwiająca w mgnieniu oka pozbycie się warstwy liści i zanieczyszczeń zalegających wokół domu. 

W dużym i średniej wielkości ogrodzie doskonale radzi sobie SBL 2600 E – dmuchawa zasilana silnikiem bezszczotkowym o znakomitej przepustowości wydmuchu – 420m³/h. Lekka konstrukcja urządzenia w połączeniu z miękkim, ergonomicznym uchwytem sprzyja długotrwałej pracy bez zbędnych przerw, czy wysiłku. Alternatywnym rozwiązaniem jest urządzenie akumulatorowe. Dmuchawa SAB 80 AE jest w pełni przyjazna zarówno użytkownikowi, jak i środowisku naturalnemu – nie generuje hałasu, nie wytwarza spalin. Dzięki temu możesz pracować o dowolnej porze dnia bez obaw o zakłócanie spokoju wypoczywającym domownikom czy obniżanie jakości powietrza. 

2. waga

Im mniejsza, tym mniej koncentrujesz się na obsłudze samej maszyny, a bardziej na dokładności pracy. W urządzeniach spalinowych waha się od 4 kg (SBL 2600 E) do 11 kg (SBP 275), natomiast w akumulatorowych od 2,5 kg (SBL 24 AE) do 3,6 kg (SBV 48 AE).

3. pojemność worka na odpady

Im większy, tym rzadziej opróżniany, ale także cięższy. Wielkość worka powinna więc odpowiadać zarówno ilości odpadów ogrodowych, jak i Twoim indywidualnym możliwościom fizycznym. Optymalnym rozwiązaniem jest worek o pojemności w przedziale od 40 l do 45 l, który sam w sobie jest lekki i poręczny, dzięki czemu pozwala na długotrwałą pracę bez zbędnych przerw. Jednocześnie umożliwia swobodne poruszanie się pomiędzy drzewami czy krzewami. 

4. przepustowość dyszy

Huraganowy strumień powietrza (do 100 m/s w dmuchawie spalinowej SBP 275; 83 m/s w dmuchawie akumulatorowej SBV 48 AE) sprawia, że perfekcyjne uprzątnięcie okolicy wokół domu z uschniętych liści, drobnych gałązek i zanieczyszczeń trwa zaledwie chwilę.

4 istotne funkcje, które wyróżniają użyteczną dmuchawę ogrodową:

1. odkurzacz

Dmuchawa pozwala składować liście na trawniku w formie schludnego kopczyka, podczas gdy odkurzacz zbiera je i gromadzi w pojemnym worku. Poprzez dostosowanie trybu pracy maszyny w zależności od ilości odpadów ogrodowych, wyjątkowo szybko uporasz się z doprowadzeniem do porządku przydomowego krajobrazu. W funkcję odkurzacza wyposażone są modele: SBL 2600 E, SBL 327 E, SBV 48 AE.

2. rozdrabniacz

Odpady ogrodowe zbierane przez dmuchawę, zanim trafią do worka, są rozdrabniane przez wytrzymałe ostrza ze stali hartowanej. W rezultacie ich objętość zmniejsza się ponad 10-krotnie, co przekłada się na wydajność pracy – jednorazowo jesteś w stanie uprzątnąć wszystkie liście, drobne gałęzie, żołędzie i szyszki zalegające wokół domu. Możesz z powodzeniem wykorzystać je na kompost lub wyrzucić. Poszatkowane, zajmują mniej miejsca w workach na śmieci, dzięki czemu za ich wywóz zapłacisz mniej.

3. system antywibracyjny 

Zapewnia dmuchawie stabilność i minimalizuje niebezpieczne wibracje generowane przez silnik, które przenoszone są na całą maszynę (w tym uchwyt). Dzięki temu jej obsługa jest bezpieczna, a praca przebiega bez zakłóceń.

4. szybki powrót do pracy

Kiedy przerywasz pracę, dmuchawa automatycznie przełącza się na tryb wznowienia pracy, dzięki czemu kolejne włączenie odbywa się w mgnieniu oka. Automatyczne ssanie zastosowane w maszynach spalinowych dodatkowo przyśpiesza i wspomaga uruchomienie silnika.

Dmuchawa z funkcją odkurzacza pomoże Ci zadbać o przydomowy krajobraz. Dzięki niej w mgnieniu oka zaprowadzisz porządek i pozbędziesz się liści oraz zanieczyszczeń zalegających wokół domu.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge