Najlepsze farby do wnętrz. Pomożemy wybrać!

0
245

Malowanie wnętrz to sztuka, ale taka, z którą jest w stanie poradzić sobie każdy z nas. Najlepsze farby do wnętrz nie muszą kosztować majątku, choć cena odgrywa pewną rolę. Liczy się jednak przeznaczenie wybieranej farby, jej rodzaj, a nierzadko renoma producenta. Podpowiadamy co i w jaki sposób wybierać.

Najlepsze farby do wnętrz. Które będą odpowiednie?

Zakupy w sklepie z materiałami do remontowania i urządzania wnętrz, to dopiero wyzwanie. Tym bardziej, gdy zastanawiamy się nad farbą do malowania. Lateksowa, akrylowa, połyskująca, matowa. Może odporna na zmywanie i szorowanie, a może lepsza ta zwykła i najtańsza? Wybór jest duży i również trudny. Na co zwracać uwagę?

Najważniejszym jest, by farbę dobrać wedle jej przeznaczenia. W łazience niezbędny będzie produkt, który poradzi sobie z wyższą wilgotnością. Podobnie rzecz się ma w przypadku kuchni. Nieco łatwiej jest z malowaniem pokojów dziennych. Pod uwagę bierzmy właściwości, na jakich nam najbardziej zależy.

Alergicy nie muszą się martwić o to, jak zareagują na nowy kolor ścian. I to nie tylko ze względu na kolorystykę. Najlepsze farby do wnętrz to oferta nie tylko szerokiej palety kolorystycznej, ale i gwarancja właściwości hipoalergicznych. Do tego wyższa odporność na zabrudzenia, zmywanie czy ścieranie. Taki produkt sprawdzi się we wnętrzach, w których buszują nasze dzieci i zabrudzenia ścienne zdarzają się znacznie częściej.

Matowa czy połyskująca?

Do wyboru mamy farby matowe oraz te, które oferują satynowy połysk. To, na jaki efekt końcowy stawiamy, zależne jest właściwie od upodobań i gustów. Trzeba mieć jednak na uwadze, że satynowe farby cechuje słaba paroprzepuszczalność. Do tego ich połysk uwydatnia nierówności podłoża. Zanim weźmiemy się za malowanie, należy bardzo dokładnie przygotować podłoże, pozbyć się nierówności, zabrudzeń, ubytków.

Lateksowa czy też może akrylowa?

W większości wypadków mamy do wyboru farby lateksowe oraz akrylowe, oczywiście biorąc pod uwagę malowanie ścian i sufitów. Różnice polegają tutaj na zastosowanych spoiwach, które odpowiadają za łączenie się wszystkich składników farb.

Obydwa produkty to farby wodorozcieńczalne, które są dla nas zdrowe, a do tego pozbawione nieprzyjemnych zapachów. Łatwo się nimi maluje i wykazują bardzo dobre właściwości użytkowe. Nadają się do stosowania na wielu typach podłoży, stąd ostateczny wybór zależy głównie od naszych upodobań.

Przydatne triki

Na koniec pamiętajmy o tym, że farba to nie wszystko. Warto skorzystać z prostych trików, dzięki którym malowanie będzie tańsze, bardziej komfortowe, a do tego uzyskamy pożądane efekty. Spróbujmy sami pomalować wybrane pomieszczenie, bo korzystając z prostych wskazówek poradzimy sobie z tym zadaniem, a sporo oszczędzimy na ekipie malarskiej.

Najlepsze farby do wnętrz cechuje prosta aplikacja, wydajność i oczywiście piękny kolor. Wybierajmy z głową, nie tylko wedle ceny, ale przede wszystkim oferowanych możliwości.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge