Najważniejsze elementy na etapie przeprowadzki

0
79

Czy pamiętasz moment zakupu nowej kanapy i pytanie, na którym piętrze mieszkasz? Zapewne każdy z nas znalazł się w takiej sytuacji, gdy wybierał nowy komplet wypoczynkowy do domu. To ważne dla planowania wymiany mebli, ale i kosztów, z jakimi wiąże się taka realizacja. To samo piętro zaczyna mieć znaczenie dla ostatecznej ceny, jaką przyjdzie nam zapłacić za usługę przeprowadzki. Przenosiny do nowego domu to marzenie, które w momencie realizacji ujawnia przed nami pewne niedogodności, z jakimi musimy się zmierzyć. Poznajmy najważniejsze elementy związane z przeprowadzką.

Rozeznanie pośród usług rynkowych

Firm przeprowadzkowych na rynku nie brakuje, dlatego dziś nie stanowi problemu przeniesienie swojego dotychczasowego dobytku na dowolną odległość. Przeprowadzamy się już nie tylko pomiędzy osiedlami tego samego miasta, ale i do innego województwa czy nawet zagranicę! Im dalej, tym wyższe koszty i więcej czasu oraz pracy, jakie musimy włożyć w przygotowania. Od czego zacząć?

Na początek znajdźmy czas, by zapoznać się z dostępnymi ofertami. Przeprowadzka to teoretycznie za każdym razem ta sama usługa, jednak na ostateczną wycenę, a także sprawnie przeprowadzoną realizację, wpływać będzie sporo elementów. By ograniczyć koszty możemy wiele rzeczy spakować samodzielnie, a nawet część z nich na własną rękę przewieźć do nowego miejsca zamieszkania.

Porównajmy dostępne oferty, bo niektóre firmy w podstawowym pakiecie zapewniają dwóch pracowników, w innych zaś przyjdzie nam dodatkowo zapłacić za każdego kolejnego pracownika. Poza tym to kwestia przygotowania mienia do przenosin – w cenie widniejącej na stronie firmy przeprowadzkowej bądź ponownie z koniecznością wniesienia dodatkowej opłaty.

Możemy skorzystać z opinii znalezionych na forach, porównywarek czy rankingów. Taka analiza daje szansę na wybór oferty skrojonej na miarę naszych potrzeb.

Planowanie przeprowadzki z wyprzedzeniem

Jeśli nowe mieszkanie zostało już zakupione bądź dopełniamy ostatnich formalności, lub też nowo wybudowany dom czeka na całą rodzinę, musimy zacząć planować przeprowadzkę. Przede wszystkim nie warto odkładać tego na ostatnią chwilę. To stres, nerwy, nierzadko gubienie się w pospieszenie pakowanych kartonach, uszkodzone elementy wyposażenia czy też sprzęty, bo zabrakło czasu na ich dokładne zabezpieczenie. Im wcześniej weźmiemy się za planowanie tak dużego przedsięwzięcia, tym pójdzie ono sprawniej, szybciej i bez zbędnego napięcia.

Ze sporym wyprzedzeniem możemy zacząć pakować swoje rzeczy. Na samym początku chowając do kartonów i przygotowanych pojemników, pudełek czy koszy, te rzeczy, których użytkujemy tylko raz na jakiś czas. Skoro nie są nam potrzebne na co dzień, w nowym mieszkaniu lub domu ich rozpakowanie również zostawimy na koniec. W późniejszym czasie zacznijmy pakować te artykuły, które będą potrzebne w pierwszym tygodniu bądź miesiącu funkcjonowania w nowym lokum. Na sam koniec zostawmy te rzeczy, z których korzystamy każdego dnia.

Jeśli w ten sposób podzielimy swoje pakunki, szybko odnajdziemy niezbędne rzeczy. Poza tym układanie naszego dobytku w nowych meblach, szafkach i szafach, wymaga czasu. Choćbyśmy bardzo chcieli, nie zrobimy tego wszystkiego w jeden dzień, bo braknie nam czasu i sił. To dlatego tak ważne jest, by dzielić swoje pakunki, a także… oznaczać je!

Pakowanie z głową!

Nawiązując do ostatniego akapitu, w przeprowadzce liczą się produkty, które wykorzystamy do pakowania. Pamiętajmy o dobieraniu kartonów bądź różnego rodzaju pojemników, pod względem ich rozmiarów i wytrzymałości. To ważne dla zabezpieczenia najdelikatniejszych przedmiotów, a także wygody przenoszenia kolejnych pudeł. Nie pomijajmy również banalnej czynności, ale jak ważnej, którą stanowi oznaczanie naszych pakunków. Gdy stos kartonów piętrzy się, niestety szybko zapominamy, co i gdzie zostało umieszczone. Podpisane kartony znacząco ułatwiają sprawę.

Sprawna realizacja przeprowadzki jest możliwa, a koszty nie muszą przerażać. Musimy jednak dobrze przygotować się do takiego przedsięwzięcia.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge