Nowoczesne domy z drewna i ich zalety

0
137
Nowoczesne domy z drewna i ich zalety

Coraz większe zainteresowanie inwestorów wzbudzają nowoczesne domy z drewna. Nowe na naszym rynku technologie, choć początkowo budziły wiele wątpliwości, w ostatnich latach zdobywają szeroką rzeszę zwolenników. Współcześnie konsumenci mają już dostęp do wielu projektów domów drewnianych, a niektóre firmy pracujące w tej technologii deklarują też możliwość dostosowania do niej każdego innego projektu.

Nowoczesne domy z drewna z roku na rok odnotowują coraz większe zainteresowanie wśród potencjalnych inwestorów. Cenione są zwłaszcza za naturalny surowiec, z jakiego są wykonane oraz możliwość szybkiego ukończenia budowy. Jednak zalet domów drewnianych jest znacznie więcej. Warto poznać je wszystkie, zanim zdecydujemy ostatecznie, czy bardziej przemawia do nas technologia drewniana, czy też domy murowane.

Nowoczesne domy z drewna a ekologia

Domy z drewna, jako te, które wykonuje się z naturalnych surowców, bliższe są sercom osób dbających o środowisko naturalne. Cechują się naturalnością i elegancją. Dzięki obecności drewna posiadają zdolność samoregulacji wilgotności powietrza, co sprzyja wytworzeniu w ich wnętrzu charakterystycznego dla takich domów mikroklimatu. Co odróżnia je od domów murowanych? To, że w zimie znacznie szybciej się nagrzewają, ale i szybciej oddają ciepło (mniejsza niż w przypadku budynków wznoszonych w technologii tradycyjnej akumulacja ciepła). Specyficzny klimat domów drewnianych sprzyja też utrzymania chłodu wewnątrz  budynku latem, co chwalą sobie zwłaszcza osoby, które nie lubią upałów.

Czas budowy

Nowoczesne domy z drewna buduje się znacznie szybciej niż domy wznoszone w technologii murowanej. Nie licząc prac ziemnych i wykończania wnętrz można je wznieść w zaledwie 2 – 3 miesiące. Możliwe jest to dzięki temu, że prace mokre ograniczone są tam zaledwie do budowy fundamentów, w związku z czym nie ma konieczności robienia przerw technologicznych tak, jak to wygląda w przypadku domów murowanych. Budowa domu drewnianego może być prowadzona o każdej porze roku i ogranicza się zazwyczaj do montażu gotowych elementów produkowanych na zamówienie. Materiały budowlane są lżejsze niż w przypadku domów murowanych, a co za tym idzie, ich transport jest tańszy a teren budowy mniej zniszczony.

Przebudowa, rozbudowa, modernizacja

Kolejny atut, jakim wyróżniają się nowoczesne domy z drewna, jest nieporównywalnie łatwiejsze i sprawniejsze wykańczanie wnętrz oraz prowadzenie instalacji. Domy drewniane znacznie łatwiej jest też przebudować lub rozbudować. Marzysz o dodatkowym oknie? Żaden problem – wystarczy wyciąć je w drewnianej ścianie. Chcesz dobudować dodatkowe pomieszczenie lub usunąć jedną ścianę?  Wszystkie prace przeprowadzisz bez konieczności kucia ścian i stropów.

Wśród domów budowanych w technologii drewnianej wymienić można domy z bali oraz tzw. szkieletowce. Choć wyglądają one nieco inaczej, a sposób budowy różni się w obu przypadkach, najważniejsze cechy domów drewnianych pozostają niezmienne. Ich niewątpliwe atuty sprawiają, że przed ostatecznym wyborem projektu warto rozważyć, czy nowoczesne domy z drewna nie są obecnie najlepszym, dostępnym na rynku rozwiązaniem.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge