Pakowanie, które nie musi przysparzać trudności

0
57

Pakowanie na etapie przygotowań do remontu lub przeprowadzki, potrafi zaowocować zbędnymi nerwami i stresem. Do tego sporymi kosztami, bo szukając zamienników zamiast od razu postawić na sprawdzone rozwiązania i odpowiednie materiały, zaczynamy mieć problem z właściwym transportem czy przechowywaniem. Jeśli w planach mamy remont, przeprowadzkę, a może regularną wysyłkę pakunków, w naszym domu nie powinno zabraknąć kilku rzeczy.

Ulubiona folia pęcherzykowa

Folię bąbelkową upodobaliśmy sobie przede wszystkim za możliwość strzelania pęcherzykami powietrza. To ponoć relaksuje, a nawet uspokaja. Z pewnością również uzależnia, bo chyba trudno znaleźć osobę, która mając w swoich dłoniach taką folię, byłaby w stanie odrzucić ją w kąt lub wyrzucić, bez wystrzelania kilku bąbelków. Nie tu jednak tkwi moc i siła tego specyficznego materiału.

Folia bąbelkowa jest przede wszystkim wytrzymała, lekko elastyczna i odporna na uszkodzenia. Doskonale chroni przed wilgocią, wodą, kurzem, pyłem i innymi czynnikami zewnętrznymi. Zabezpiecza także przed działaniem wielu substancji chemicznych. Do pakowania, transportu i wypełniania paczek nadaje się zatem doskonale.

Można nią z powodzeniem owinąć kruche i delikatne elementy, a następnie spakować do kartonu wraz z innymi przedmiotami. Nic się nie uszkodzi, nie porysuje i nie potłucze. Taką folię można potraktować jako wypełniacz paczek, dzięki czemu zawartość kartonu w trakcie transportu nie będzie się przemieszczała. Folia bąbelkowa dość dobrze wypełnia wolne przestrzenie, a jej lekkość sprawia, że nie wpływa niekorzystnie na wagę dużego pakunku. Karton nie jest odporny na działanie wilgoci, a podczas przenoszenia na dworze może zostać zawilgocony, ubrudzony. Zawartość chroniona folią bąbelkowa pozostaje jednak wciąż nienaruszona.

Folia pęcherzykowa stanowi kolejno wypełnienie kopert, a na rynku znajdujemy również arkusze wzmacniane laminatem. W kopertach można umieścić drobne elementy, jak biżuterię, akcesoria biurowe czy śrubki, dzięki czemu nic się nie zniszczy, ale i nie pogubi. Z kolei folia wzmacniana, w zależności od wykonania laminatu, oferuje różnorodny stopień twardości i uzyskuje się konkretne jej cechy.

Podczas pakowania na czas remontu, ale i przygotowując się do przeprowadzki, dobrze jest zadbać o zakup rolki z folią bąbelkową, bo przyda nam się w naprawdę wielu sytuacjach. Jest niedroga, lekka, a jej właściwości trudno zastąpić jakimkolwiek innym materiałem.

Kartony w odpowiednim rozmiarze

Jest folia to teraz zadbajmy o dobór kartonów w odpowiednim rozmiarze. Tu również możemy wybierać pośród wykonań z tektury nawet kilkuwarstwowej, o innym rodzaju fali. Te aspekty decydują o trwałości i wytrzymałości kartonów. Warto pamiętać o tym, by cięższe rzeczy pakować w mniejsze pudełka, ponieważ łatwiej będzie je przenieść. Te lżejsze natomiast mogą znaleźć swoje miejsce w większych kartonach, gdzie zmieścimy większą ich liczbę.

Często kusi nas możliwość zastosowania pudełek po butach czy kartonów, które zostały po zakupach spożywczych, sprzętu AGD, RTV i nie tylko. Niestety więcej się napracujemy przy pakowaniu i zabezpieczaniu takich pakunków, aniżeli jest to tego warte. Trudno liczyć na wytrzymałość opakowania, które już zostało użyte, posiada uszkodzenia i do jego wzmocnienia trzeba zużyć o wiele więcej taśmy klejącej, niestety bez gwarancji, że całość dobrze uchroni zawartość. Lepiej od razu zainwestować w zestaw składający się z kartonów o różnych rozmiarach, by móc swobodnie pakować i należycie zabezpieczać swój dobytek.

Do kartonów także przydadzą się przekładki zabezpieczające, by zawartość nie miała ze sobą styczności, bowiem łatwo chociażby o zarysowania. Pozostałe wolne przestrzenie można wypełnić wcześniej wspomnianą folią bąbelkową. Łączymy kilka produktów, a zyskujemy na trwałości, wytrzymałości i pożądanej ochronie na czas remontu, podczas przeprowadzki, gdy trzeba swój dobytek przetransportować, ale i wtedy, gdy zajmujemy się wysyłką różnych przedmiotów i chcemy, by całość dotarła w nienaruszonym stanie do odbiorcy.

Tak naprawdę to dopiero początek możliwości zarówno folii bąbelkowej, jak i kartonów. Na rynku znajdujemy wiele ich rozmiarów, rodzajów, a nawet kilka opcji kolorystycznych, co może mieć znaczenie dla reklamodawców, a nam zaś ułatwiać segregację i znajdywanie danej zawartości. Tak czy owak są to dwa rodzaje produktów, których nie powinno zabraknąć, gdy bierzemy się za zabezpieczanie artykułów wszelkiego rodzaju.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge