Podświetlane półki – tradycyjnie z nutą nowoczesności

2
889

Podświetlane półki zwracają naszą uwagę w różnego rodzaju sklepach. W szczególności ze sprzętem elektronicznym. Od razu kierujemy swój wzrok na ekspozycje. W podobny sposób nierzadko prezentowane są kosmetyki, ale i na podświetlonych półkach korzystają bary, puby oraz klub muzyczne. Wyeksponowany w ten sposób alkohol to świetna reklama. Dziś mamy okazję, by tradycyjne półki w swoich domostwach, zastąpić bądź uzupełnić podświetlanymi. Na przykład z pomocą kolorowych ledów.

Podświetlane półki w łazience

W łazience nie można obejść się bez chociażby kilku półek, pośród których zagości chemia domowa bądź kosmetyki. Do kąpieli, do makijażu. Perfumy i akcesoria do włosów. Najczęściej nasze łazienki nie mają dostępu do światła naturalnego, stąd jest w nich zbyt ciemno bądź musimy korzystać z oświetlenia sztucznego. Podświetlane półki to ciekawy i praktyczny sposób na stworzenie niebanalnego miejsca, między innymi na kosmetyki.

Półki można podświetlić z pomocą nowoczesnych ledów. Wybierając światło jednokolorowe w jednej z kilku dostępnych barw bądź decydując się na wielokolorowe ledy, czyli RGB. Taki sposób eksponowania kosmetyków przynosi pożądane efekty dekoracyjne. Ponadto łatwiej znaleźć poszczególne produkty, bowiem podświetlane półki same w sobie stanowią dodatkowe źródło światła.

Co ważne, zastosowane ledy nie nagrzewają się nadmiernie, przez co nie mają negatywnego wpływu na strukturę i właściwości produktów kosmetycznych.

W domowym barku bądź w witrynce z szybą

Nie tylko w łazience, ale i w salonie podświetlane półki mogą świetnie się sprawdzić. W nowoczesnej aranżacji zastąpią tradycyjny, zamykany na kluczyk barek. Można w ten sposób wyeksponować dekoracyjne butelki z alkoholem. Dziś jest to propozycja, z której korzystają nie tylko właściciele barów i klubów muzycznych.

Na podświetlonej półce równie dobrze można ustawić część ze sprzętu RTV bądź kolekcję książek w eleganckich oprawach. Wystarczy postawiać na grube i wytrzymałe szkło. Zyskujemy gwarancję, że pod względem funkcjonalności półki nie zawiodą, a przy okazji staną się częścią harmonijnej aranżacji wnętrza.

Istotne wskazówki

Decydując się na podświetlane półki pamiętać należy o kilku czynnikach, które wpłyną na ostateczny zakup. Dobór kolorów, w jakich będą świecić półki, a dokładniej mówiąc – ledy. To właściwie kwestia efektu wizualnego, jaki chcemy osiągnąć. Bardziej praktycznym aspektem staje się sposób zasilania. Prawidłowy montaż i wybór produktów wysokiej jakości, by faktycznie były wytrzymałe, trwałe i posłużyły przez długi czas.

W jaki sposób wykorzystać półki z efektem świetlnym

To idealny sposób na wyeksponowanie alkoholi, ozdobnych ramek ze zdjęciami bliskich czy też ciekawych dekoracji domowych. Kolekcji trofeów, medali i pamiątek. Nasze osiągnięcia będą cieszyć jeszcze bardziej i przy każdym spojrzeniu powrócimy do nich pamięcią.

Podświetlane półki to alternatywa dla półek tradycyjnych, którą zdecydowanie warto rozważyć.

Ocena

2 KOMENTARZE

  1. Wow! Podświetlane półki naprawdę robią wrażenie. Ten trik, wykorzystany do wyeksponowania w łazience kosmetyków – cóż, chyba sama muszę z niego spróbować. Aktualnie rządząca innowacja w przestrzeni mieszkalnej jest tak bardzo pożądana, że z trudem można się jej oprzeć. Super, że w artykule pojawiły się istotne wskazówki – te okażą się bardzo przydatne podczas wyboru niezbędnych materiałów i finalizacji montażu.

  2. dokładnie robią wrażenie, mam w domu dwie takie półki podświetlane jednolitym światłem białym w barwie ciepłej, ale ten artykuł zainspirował mnie do zastosowania innych kolorów, a może nawet RGB do zainstalowania na pilota ze zmieniającymi się barwami w zależności od tego jaki nastrój chcemy uzyskać 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge