Pomysł na ozdoby do domu – zrób je samodzielnie

2
246

Piękne i ciekawe dekoracje nie muszą być drogie. DIY to idealny pomysł na ozdoby do domu. Wykonane z tego, co mamy pod ręką, jak i dokupując jedynie niedrogich, niewielkich akcesoriów. Kreatywne rozwiązania, inspiracje, wykorzystanie rozmaitych materiałów, ale w zupełnie inny sposób. Do tego czas spędzony nie tylko w pojedynkę, ale i przyjmujący formę zabawy z dziećmi. A na koniec gwarancja, że tak udekorowany dom będzie charakterystyczny i jedyny w swoim rodzaju. Po prostu niepowtarzalny!

Pomysł na ozdoby do domu – sezonowe dekoracje

Gdy kompletnie nie mamy pomysłu, w jaki sposób urozmaicić swoją aranżację, z pomocą przychodzą… pory roku. Zimą, wiosną, latem czy jesienią. Miesiące przypadające na poszczególne pory roku zawsze są charakterystyczne. Natura sama podsuwa pomysły na kolory, zapachy czy rośliny, które możemy wykorzystać. Okazją są kolejno rozmaite święta. Proste dekoracje, które wykonamy samodzielnie w domu, to niewielki koszt, a całe mnóstwo możliwości. Szansa, by co jakiś czas domowe ozdoby zmieniać lub modyfikować.

Cztery pory roku – cztery rodzaje dekoracji

Jesienią pomysł na ozdoby do domu podsuwają kolorowe liście, kasztany i żołędzie. Decydując się na wspólne tworzenie razem z dziećmi, całą rodziną, można wykonać nie tylko ‘ludziki’ z kasztanów. Barwne liście i inne ususzone gatunki roślin, idealnie sprawdzają się, jako susz do wazonów. Równie dobrze można je wykorzystać do zrobienia kompozycji w starej ramie. Takie wykonania świetnie sprawdzają się do klasycznych i tradycyjnych wnętrz. A gdy tworzymy je razem z innymi, wykorzystujemy czas na wspólną zabawę. Dla dzieci zaś to okazja, by rozwijać umiejętność kreatywnego myślenia, a także zdolności manualne.

Zimą, która naznaczona jest w dużej mierze czasem przygotowań do świąt, pomysł na ozdoby do domu samodzielnie wykonane, podsuną pachnące przyprawy korzenne, owoce i kształtne płatki śniegu.

Gdy wiosna budzi się do życia, zamiast wybierać w sklepie nowe doniczki, które nierzadko sporo kosztują, można samodzielnie ozdobić te, które już mamy pod ręką. Wykorzystując odrobinę farby, markery czy papierowe wycinanki, a nawet płatki róż. Z kwiatów można zaś zrobić wiosenny bukiet. Dozwolone są praktycznie wszystkie kolory. Ma być żywo, świeżo i zachęcająco do codziennego życia.

Lato z kolei, na które tak długo czekamy, to najlepsza okazja, by przywiezione znad morza muszelki wykorzystać, jako pomysł na ozdoby do domu. Można nimi wykleić ramki czy też ozdobić pudełka na biżuterię.

Różne materiały – mnóstwo możliwości

Do wykonania domowych ozdób posłuży filc, kolorowe nici, guziki, farbki i flamastry, a nawet zwykły papier. Możemy zrobić praktycznie wszystko, co przyjdzie nam do głowy. Inspiracją mogą być nie tylko pory roku. Jeśli nic, co mamy pod ręką, nie układa się w naszej głowie, jako pomysł na ozdoby do domu, z pomocą przyjdą internetowe poradniki. Każdy ma szansę znaleźć coś dla siebie, a właściwie swojego domu.

Ocena

2 KOMENTARZE

  1. samodzielne ozdoby przede wszystkim cieszą oko, nikt takich nie ma – żadna sąsiadka :), ale najbardziej mnie w nich cieszy pomysł i własnoręczne wykonanie, najlepiej z bliskimi. Ja uwielbiam je robić z siostrzenicą, dosłownie z wszystkiego co jest pod ręką 🙂

  2. Fajne pomysły 🙂 Mi bardzo się podobają wiązanki z kwiatów, ale jak dla mnie jest to zbyt dużo pracy, biorąc pod uwagę jak szybko te kwiaty więdną. Dlatego ostatnio zrobiłam nowe wiązanki i użyłam do tego sztuczne kwiaty 🙂 Dzięki temu teraz będę mogła dekorować swój dom kwiatami tak często, jak będę potrzebować 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge