Kilka porad – jak wykonać remont tanim kosztem

0
127

Remont najczęściej kojarzy nam się z kłębami kurzu, gruzu i ogromnym nakładem finansowym. Okazuje się jednak, że dobra organizacja pracy i własnoręczne zaangażowanie, mogą wpłynąć na zmniejszenie kosztów metamorfozy wnętrza. Oszczędności możemy szukać w materiałach, ale przede wszystkim planując, które elementy wymagają wymiany, a co możemy spróbować odnowić.

Zamiast wyrzucać stare meble lub elementy dekoracyjne w naszym domu, możemy je sprzedać lub wymienić na forach i stronach internetowych typu “kupię, sprzedam, wymienię”. W ten sposób nie tylko zwolnimy przestrzeń w mieszkaniu, ale też zyskamy trochę gotówki na remont.

Dobra organizacja pracy, fachowe wsparcie i samodzielność

Jeżeli chcemy wykonać remont możliwie jak najtańszym kosztem, powinniśmy na początku określić, jakie czynności jesteśmy w stanie wykonać we własnym zakresie, a do których prac niezbędna nam będzie pomoc specjalistów. Najlepiej, aby fachowcy, na których się zdecydujemy, byli sprawdzeni i znani ze swojego profesjonalizmu. Na dobrej ekipie budowlanej nie warto oszczędzać, ponieważ pomoże nam to uniknąć ewentualnych błędów i konieczności opłacania kolejnych wykonawców, którzy naprawią zaniedbania poprzedników.

Tańsze zamienniki zamiast drogich oryginałów

Elementem, który pozwoli nam zmniejszyć wydatki na remont, jest wybór tańszych materiałów. Zamiast decydować się, np. na drewnianą podłogę w kolorze dębu, możemy wybrać panele imitujące taki sam wzór. Podobnie jest z płytkami, meblami czy elementami dekoracyjnymi typu dywany, poduszki, zasłony, wazony, rolety, donice czy kinkiety.

Nie wyrzucamy – odnawiamy

Oszczędności możemy też szukać poprzez odnowienie dotychczasowych elementów. Zamiast wymieniać meble na nowe, możemy je odnowić, np. zmieniając im kolor, uchwyty i dodając dekoracyjne elementy. Do takich czynności możemy wykorzystać farby kredowe. Dobrze pokryją powierzchnie i sprawią, że regał będzie wyglądać naturalnie. Bez trudu odmalujemy też kolor starej boazerii lub płytek w łazience. Odnowić możemy również fugi, odświeżając je lub całkowicie zmieniając ich kolor. Takie prace wykonujemy za pomocą mas reparacyjnych. Renowację fug rozpoczynamy zawsze od usunięcia zanieczyszczeń i oklejenia krawędzi płytek taśmą malarską, aby nie zabarwić powierzchni.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge