Program PIT za darmo rozliczy podatek z umowy na renowację mebli

0
119

Pani Anna dostała po babci piękne stare, dębowe meble. Niestety nadgryzione przysłowiowym zębem czasu… Chętnie ustawiła by je w swoim domu na wsi, jednak trzeba je najpierw odnowić. Profesjonalne usługi tego typu są niestety bardzo drogie i pani Anna nie może sobie na nie pozwolić. Ale znalazła chyba na to radę. W miejscowości niedaleko wiejskiej posiadłości mieszka Pan Zbigniew, który chętnie odnowi meble za zdecydowanie niższą kwotę. Pan Zbigniew prowadzi gospodarstwo, jednak w zimowe dni czas poświęca swojemu hobby, którym jest właśnie renowacja starych mebli, których nie brakuje w okolicy. Może więc swoje hobby wykorzystać i zarobić przy tym parę groszy. Jednak to działania sporadyczne, więc nie warto zakładać działalności gospodarczej.

Pan Zbigniew jest człowiekiem, który sumiennie wykonuje powierzoną mu pracę, i tak samo sumiennie płaci podatek od wszystkich swoich dochodów. Anna i Zbigniew, podpisali umowę o dzieło jako osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej. Zbigniew chce koniecznie odprowadzić do urzędu skarbowego podatek od dochodu, jakim będzie wynagrodzenie z tytułu zawartej na renowację mebli umowy. Tylko jak to zrobić? Najlepiej w rocznym zeznaniu podatkowym, które należy dostarczyć do końca kwietnia następnego roku.Najłatwiej przy pomocy program PIT za darmo, takiego jak na przykład PITax.pl Łatwe podatki.Program do rozliczania PIT to narzędzie, które spokojnie znajdziemy w Internecie. Jest ich całe mnóstwo.Jednak warto wybrać ten sprawdzony i polecany przez innych podatników. Ważne, żeby był bezpieczny i aktualny. Darmowy program PIT 2017 umożliwia rozliczenie się z fiskusem o wiele szybciej, niż zrobilibyśmy to w sposób tradycyjny, odwiedzając urząd skarbowy, wypełniając papierową deklarację a potem po odczekaniu w kolejce składając ją w biurze podawczym urzędu.

Program PIT za darmo wybierze właściwy wzór deklaracji podatkowej

Dobry PITy 2017 program to pewność, że nasz darmowy PIT online 2018 zostanie przesłany do właściwego urzędu skarbowego na odpowiednim i aktualnie obowiązującym wzorze deklaracji podatkowej. Kreator programu po analizie odpowiedzi na kierowane do nas proste pytania wybierze odpowiedni PIT wraz z ewentualnym załącznikiem i dokona wszelkich niezbędnych obliczeń. Do podatnika należy jedynie wpisanie danych osobowych (imię i nazwisko, numer PESEL lub NIP, data urodzenia adres zamieszkania, kwoty uzyskanego przychodu oraz kosztów jego uzyskania. Program PIT bez KRS daje możliwość wskazania wybranej organizacji pożytku publicznego i przekazania na jej działalność 1% naszego podatku. Na zakończenie poprawnie wykonanej “operacji” darmowy PIT online 2018 poprosi wypełniającego PIT podatnika o wpisanie we wskazane pole kwoty przychodu z zeszłorocznego formularza PIT. To ważna liczba, która razem z podanymi na początku danymi osobowymi identyfikuje składającego roczną deklarację podatkową. A pomyślnie zakończona identyfikacja jest warunkiem koniecznym do elektronicznego wysłania dokumentu do właściwego ze względu na zamieszkanie urzędu skarbowego. Jeśli deklaracja została przesłana poprawnie, program do rozliczania PIT pozwoli na wygenerowanie Urzędowego Poświadczenia Odbioru (UPO), czyli elektronicznej wersji potwierdzenia nadania, jaki dostalibyśmy w urzędzie pocztowym wysyłając PIT listem poleconym. Warto wydrukować urzędowe potwierdzenie odbioru lub zachować je w pamięci komputera przez najbliższe 5 lat.

Dobry program PIT za darmo wypełni różne deklaracje PIT

Każdy z nas, bez umiejętności perfekcyjnej obsługi komputera, może wypełnić swoje roczne zeznanie podatkowe przez Internet. Właściwie to całe zadanie weźmie na siebie dobry i bezpieczny darmowy PIT online 2018, dzięki któremu możliwe jest elektroniczne wypełnienie wielu aktualnie obowiązujących formularzy podatkowych. Pan Zbigniew rozliczając przychód z umowy o dzieło (podjął się renowacji starych, pięknych mebli Pani Anny) powinien przesłać do urzędu skarbowego PIT 37, który jest przeznaczony dla osób wykazujących dochód z tytułu umowy o pracę, umowy zlecenia, umowy o dzieło, z tytułu otrzymywania renty lub emerytury z ZUS lub KRUS. Oprócz tego formularza, przy pomocy programu można wypełnić i przesłać online do urzędu deklaracje na :

  • PIT 16A
  • PIT 19A
  • PIT 28
  • PIT 36
  • PIT 36L
  • PIT 38

Terminy dostarczenia PITów do właściwego urzędu skarbowego w 2018 roku
Termin dostarczenia rocznego rozliczenia podatku dochodowego od osób fizycznych do właściwego urzędu skarbowego zależy od tego, jaki formularz podatkowy wypełnia podatnik A wybór formularza determinuje wybór formy opodatkowania, czy będzie to skala podatkowa, czy podatek liniowy, czy ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. Terminy dostarczenia PIT reguluje ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych. Na przykład PIT 36 lub PIT 37, musi wpłynąć do urzędu skarbowego nie później niż w dniu 30 kwietnia 2018 roku. Natomiast deklarację PIT 28 – można przesłać jedynie do końca stycznia 2018 roku. Oczywiście te same terminy obowiązują bez względu na to, czy wysyłamy PIT pocztą czy drogą elektroniczną.

Artykuł pilotujący projekt „PITax.pl dla OPP”, czyli wspólną inicjatywę Instytutu Wsparcia Organizacji Pozarządowych (IWOP) oraz firmy PITax.pl Łatwe podatki umożliwiającą organizacjom OPP efektywne pozyskiwanie 1% z podatku PIT.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge