Przeprowadzka mieszkania w 48 godzin – jak to zrobić?

1
195

Przeprowadzka mieszkania w 48 godzin – czy jest to możliwe? Wiele osób głowi się i zastanawia – jak tego dokonać? Otóż istnieją sprawdzone patenty, dzięki którym przeprowadzisz się szybko i niepostrzeżenie. W artykule podpowiadamy, jak zorganizować przeprowadzkę, tak by nie zakłóciła codziennych, rutynowych obowiązków.

Co robimy kilka tygodni przed przeprowadzką?

Samo przewiezienie mebli ze starego mieszkania do nowego lokum zajmuje zaledwie kilkadziesiąt minut lub kilka godzin. Czas transportu jest oczywiście zależny od tego, czy przeprowadzasz się z jednego krańca kraju na drugi, czy w obrębie miasta. Niemniej jednak są rzeczy, które planujemy nawet z kilkutygodniowym wyprzedzeniem.

Istotne aspekty obejmują, chociażby czynności papierkowe – czyli poinformowanie urzędów, banku, ubezpieczalni, firmy telekomunikacyjnej oraz dostarczyciela prądu o zmianie adresu. Informacje te możesz przesłać drogą mailową, niemniej jednak niektóre instytucje mogą prosić o szczegółowe wypełnienie dokumentów na miejscu. Kilka tygodni przed przeprowadzką warto również uporządkować wszystkie papiery znajdujące się jeszcze w aktualnym mieszkaniu. Do nowego lokum należy zabrać dokumenty posegregowane, odpowiednio poukładane w teczkach i segregatorach.

Firma przeprowadzkowa a samodzielna organizacja

Ważnym elementem do ustalenia na kilka tygodni przed przeprowadzką jest wybór firmy oferującej usługi transportowe lub samodzielna organizacja całego przedsięwzięcia. Kalendarze profesjonalnych bagażówek wypełnione są terminami nawet z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, w związku z tym nie warto czekać na ostatnią chwilę i zdać się na podjęcie pochopnej decyzji. To samo dotyczy samodzielnej organizacji – warto zastanowić się, czy będziemy potrzebować np. pomocy przyjaciół i dodatkowego samochodu do załadunku rzeczy.

Przeprowadzka mieszkania w 48 godzin – jak się pakować?

Zanim odpowiemy na to kluczowe pytanie, warto wspomnieć o ważnym aspekcie. Około dwóch tygodni przed samą przeprowadzką należy zakupić materiały przydatne do samego pakowania. Mowa tu o kartonach wysokiej jakości, mazakach do oznaczania pudeł, folii bąbelkowej, folii typu stretch, taśm klejących oraz starych gazetach. Produkty te połóż w jednym miejscu, do których będziesz miał łatwy dostęp podczas samego pakowania.

Przeprowadzka mieszkania w 48 godzin polega na dobrej organizacji – to klucz do sukcesu. To samo dotyczy samego pakowania się. Najpierw do kartonów wkładamy rzeczy z poszczególnych pokojów, ubrania, sezonową pościel, elementy dekoracyjne, zastawę świąteczną i inne bibeloty. Dopiero na końcu pakujemy sprzęt kuchenny oraz przybory, kosmetyki z łazienki.

Warto zaznaczyć, że przedmioty szklane, delikatne powinniśmy bardzo dokładnie opakować – owinięte gazetą, folią bąbelkową będą bezpieczne podczas wynoszenia i samego transportu. Ponadto każdy karton powinien być dokładnie opisany. Dodatkową informacją dla wnoszących będzie przyklejona karteczka z pomieszczeniem, w którym dane pudło ma się znaleźć.

Przeprowadzka mieszkania w 48 godzin to tak naprawdę odpowiednio ustalony plan działania. Zacznij na kilka tygodni przed, aby w ciągu dwóch dni rozpocząć nowe życie!

Ocena

1 KOMENTARZ

  1. Przede mną kolejna przeprowadzka, tuż przed końcem roku. Cieszę się, że trafiłam na ten artykuł, bo znalazłam w nim kilka przydatnych wskazówek dla siebie. Chociaż…przeprowadzka w 48h? Jak tylko uda mi się tego dokonać, to podzielę się swoimi wnioskami. Kalendarz i planowanie już idą w ruch!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge