Remont kuchni w bloku krok po kroku

1
218

Remont kuchni w bloku to wyzwanie, które nie należy do najłatwiejszych przedsięwzięć. Oprócz skrupulatnie wykonanego projektu pomieszczenia należy znaleźć odpowiedniego fachowca lub grupę remontową, a następnie zakupić potrzebne materiały. Na samą myśl przechodzą Cię ciarki? W artykule odpowiemy na pytania, ile kosztuje remont kuchni, jak się do niego przygotować oraz na co zwrócić uwagę podczas wyboru ekipy fachowców.

Renowacja kuchni – jak się przygotować?

Warto mieć na uwadze, iż remont kuchni w bloku to zupełnie coś innego niż odświeżenie wyglądu przestrzeni lub zmiana aranżacji i stylu. Pod uwagę należy wziąć, iż takie przedsięwzięcie jest przede wszystkim pracochłonne oraz wymagające, ponieważ do jego przeprowadzenia należy przygotować odpowiedni plan działania. Oczywiście w trakcie jego realizacji możemy napotkać wiele przeszkód lub problemów, które pozornie wydają się nie do rozwiązania. W związku z tym, jeśli możesz sobie na to pozwolić, zaproś do współpracy projektanta, który nie tylko zaoszczędzi czas, ale również i nerwy.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru ekipy remontowej?

To samo dotyczy zatrudnienia ekipy remontowej. Najlepiej wybrać taką, która przeprowadzała tego typu prace u osoby bliskiej i zaufanej. Dzięki takiemu poleceniu masz pewność, iż prace zostaną profesjonalnie zrealizowane. Istnieje również inna metoda na znalezienie fachowców – Internet. Zanim jednak przystąpisz do zawiązania współpracy, upewnij się, iż jest to rzetelna firma, z którą podpiszesz umowę oraz określisz jasno warunki. Jak to sprawdzić? Oczywiście poprzez opinie, wystawiane przez innych użytkowników.

Remont kuchni w bloku – jak usprawnić przebieg prac?

Wiadomo, iż przeprowadzanie renowacji kuchni wiąże się z utrudnieniem rutynowych, codziennych czynności. Do końca remontu odliczamy dni i czekamy, aż wreszcie się skończy. Niemniej jednak, aby usprawnić przebieg prac ekipy remontowej, wcześniej należy wszystko wynieść. Zaczynamy od elementów ruchomych – stołów, krzeseł, blatów kuchennych i szafek. Pozbywamy się wszystkich dekoracji i bibelotów, te najlepiej włożyć posegregowane do kartonów. Taka metoda usprawni końcówkę remontu – czyli sprzątanie i aranżowanie wnętrza.

Odnowienie kuchni tanim kosztem – prosta alternatywa dla generalnych remontów

Zamiast głośnego, brudnego i pełnego wyrzeczeń remontu, istnieją sposoby na proste i sprawne odświeżenie kuchennej przestrzeni. Postaw na sprytne triki, które odmienią pomieszczenie, nie nadwyrężając zbytnio budżetu domowego oraz nie pochłaniając dużej ilości czasu.

Innowacyjne metody renowacji, pozwalają na odmianę płytek podłogowych i ściennych, bez skuwania i kurzenia. Istnieje specjalna farba do malowania powierzchni ceramicznych, dzięki której kafelki zyskają drugie życie. To samo dotyczy blatów kuchennych – te zużyte i przypalone gorącym garnkiem można wymienić w kilka godzin, a efekt finalny jest zaskakujący – odnosi się wrażenie, jakby w całym pomieszczeniu właśnie przeprowadzono remont.

Na koniec – koszt remontu kuchni w bloku jest zależny od wielu czynników. Jeśli chodzi o przeprowadzenie generalnej renowacji pomieszczenia, ceny rozpoczynają się od 15 000 złotych. W tym przypadku warto wziąć pod uwagę zatrudnienie ekipy remontowej, wymiary kuchni oraz ewentualne podjęcie współpracy z projektantem wnętrz. Jeśli chodzi o tanią, szybką i prostą alternatywę remontu kuchni w bloku – tu możesz zamknąć się w przedziale cenowym nawet do 3 000 złotych.

Ocena

1 KOMENTARZ

  1. ostatnio w TV oglądałem program na temat odnawiania starych domów i właśnie tam zwróciłem uwagę na możliwość odnawiania łazienek przez pomalowanie glazury i fugi. Niesamowite efekty można w ten sposób osiągnąć do tego można dodać jeszcze naklejki ozdobne i efekty “wow” murowany u znajomych 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge