Remont w sypialni – jak urządzić ją nowocześnie?

1
235

Sypialnia to miejsce relaksu i wypoczynku. Pokój ten pozwala nam na odcięcie się od świata zewnętrznego i codziennych obowiązków. Aktualnie przeprowadzasz remont w sypialni? Postaw na ponadczasowe rozwiązania – urządzenie sypialni powinno iść w parze z aktualnymi trendami i praktycznymi zastosowaniami. Nie wiesz, jak tego dokonać? Podpowiadamy w artykule!

Remont w sypialni – jak urządzić ją z głową?

Sypialnia jako miejsce wyjątkowe zasługuje na specjalne „potraktowanie”. Skoro właśnie remontujesz mieszkanie lub samo pomieszczenie, zastanów się nad jego usytuowaniem. Sama sypialnia powinna znajdować się w spokojnej części lokum – rozważ jej przeniesienie, jeśli tak nie jest. Jeśli natomiast mieszkanie jest zbyt małe, wydziel część sypialnianą, podkreślając jej przeznaczenie i urok. Ponadto, znajdujące się okna w sypialni, powinny zostać odpowiednio uszczelnione. Warto zadbać o ich dekorację w postaci lekkich rolet rzymskich lub słodkich zasłonek.

Sypialnia nowoczesna – popularne aranżacje

Tematem przewodnim tego pomieszczenia jest wypoczynek. W związku z tym łóżko do małej sypialni powinno odzwierciedlać Twój gust oraz być funkcjonalnym schowkiem. W niewielkich przestrzeniach warto mieć tego typu „kryjówkę”, w której pomieścisz koce, poduszki oraz sezonową pościel. Ostatnim hitem jest łóżko wykonane z palet, na którego ramach układa się książki. To super pomysł, szczególnie dla zwariowanego mola książkowego.

Co z innymi elementami pokoju? Meble drewniane do sypialni to aktualny trend, kochający minimalizm i styl skandynawski.  Specjalne postarzane, z miedzianymi gałkami i detalami, uraczą wdziękiem duszę romantyka i artysty. Jeśli masz wystarczająco przestrzeni, postaw na subtelną toaletkę, zapożyczoną od babci ze strychu lub zakupioną w sklepie z antykami.

Aranżacja sypialni w bloku

Pomysł na małą sypialnię w bloku powinien być rozsądny i przemyślany. Tu liczy się każdy centymetr, detal i element. Podczas remontu dużą uwagę należy poświęcić ścianom. Kolory do małej sypialni powinny być jasne, pastelowe i bajkowe. Jasny fiolet, pudrowy róż, błękit, szarość przepleciona bielą czy wiosenna zieleń to odpowiednie barwy do niewielkich przestrzeni. Za optycznym powiększeniem pomieszczenia kryje się także lustro. Powinno być duże i znajdować się naprzeciwko wejścia do sypialni.

Dekoracje w sypialni

Skoro ważny jest dla nas każdy centymetr, to weźmy pod uwagę dekoracje wiszące. Te nie zagracą podłogi oraz nie wpłyną na sposób przemieszczania się po niewielkiej przestrzeni. Zdjęcia w sypialni, powieszone na jednej, głównej ścianie powinny stanowić cechę charakterystyczną. Dekoracja ta nie tylko będzie inspirującym detalem, ale również wartościowym elementem pokoju. Skoro sypialnia to intymna przestrzeń, to zdjęcia jeszcze lepiej uwypuklą ten fakt. Jeśli nie jesteś zwolennikiem obrazów, postaw na wiszące kwietniki oraz donice, które skutecznie przemienią sypialnię w relaksującą dżunglę – kolor zielony kojąco wpływa na zestresowaną i niespokojną duszę domownika.

Okazuje się, że remont w sypialni nie musi być taki straszny. Wystarczy pomysł, sposób i do dzieła! Jeśli poszukujesz natchnienia, zainspiruj się zdjęciami, które podpowiedzą, co warto przemycić do wnętrza.

Ocena

1 KOMENTARZ

  1. Dla mnie w sypialni najważniejsze to dobry i wygodny materac oraz nie przepuszczające światła rolety, u siebie w domku mam jeszcze małe pomieszczenie służące jako garderoba, co w chwili obecnej uważam za coś wymaganego przy sypialni. Jeżeli chodzi o kolorystykę, to stonowana, najlepiej pastelowe kolory, przy których można odpocząć 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge