Roleta wewnętrzna czy zewnętrzna?

0
140
Roleta wewnętrzna czy zewnętrzna?

Jeśli cenisz sobie prywatność, chcesz zapewnić sobie i swojej rodzinie bezpieczeństwo, komfort oraz ochronę przed spojrzeniami ciekawskich sąsiadów, z pewnością prędzej czy później będziesz chciał wyposażyć swój dom w efektowne i funkcjonalne przesłony okienne. Zastanawiasz się, czy bardziej opłacalna będzie inwestycja w rolety wewnętrzne, czy zewnętrzne? Szukasz inspiracji i fachowej porady? Dowiedz się, jakie są plusy i minusy montażu poszczególnych rodzajów rolet w mieszkaniu.

Rolety wewnętrzne

Rolety, podobnie jak wiele innych elementów w naszym domu, już dawno przestały pełnić wyłącznie użytkową funkcję. Coraz częściej, wybierając rolety, żaluzje, plisy czy inny rodzaj przesłony okiennej, chcemy, by oprócz swoich podstawowych funkcjonalności, stanowiły one także wartość dodaną, jeśli chodzi o aspekt dekoracyjny. Stad tak bogata oferta producentów i sprzedawców, jeśli chodzi o design, wzornictwo, kolory i tkaniny używane do produkcji przesłon na okna. Jeśli przede wszystkim cenimy sobie estetykę, idealnym rozwiązaniem będą rolety, plisy, żaluzje i inne rodzaje przesłon, montowane wewnątrz. Pozwala to w optymalny sposób wyeksponować ich aranżacyjne zalety, takie jak niebanalne wzornictwo, czy kolorystykę współgrającą z całością aranżacji.

Do klasycznych wnętrz lepiej nadają się rolety rzymskie, wykonane z efektownej tkaniny – ocieplą pomieszczenie i pozwolą czuć się w nim bardziej przytulnie. Jeśli jednak mieszkamy w stylu nowoczesnym, warto zastanowić się nad żaluzjami.

Producenci oferują szeroki wybór wzorów, dzięki czemu żaluzje nie muszą kojarzyć nam się wyłącznie z pomieszczeniami biurowymi. Najlepszy dowód znajdziemy na stronie https://oknarolety.com/, gdzie możemy zapoznać się z bogatą ofertą rolet i żaluzji. Z kolei, jeśli zależy nam, by pomieszczenie zyskało na lekkości, warto zainwestować w plisy, które oprócz tego, że są ładne, charakteryzuje także duża wytrzymałość oraz łatwe mocowanie. Roletę plisowaną umieszczamy na ramie okiennej, dzięki czemu sprawdzi się ona także w ciasnych wnętrzach.

Roleta zewnętrzna

Od rolet zewnętrznych wymagamy nieco innych właściwości. Oczywiście, nowoczesne rolety na zewnątrz również prezentują się bardzo efektownie, zarówno na elewacji, jak i pod tynkiem. Jednak ich podstawową cechą jest funkcjonalność.

Roleta zewnętrzna będzie doskonałą alternatywą, jeśli zależy nam na komforcie i intymności, ponieważ świetnie zaciemni nasze pomieszczenie. Pozwala to w komfortowych warunkach odpoczywać i zapewnia lepszy sen. Dodatkowo rolety zewnętrzne zapewniają lepszą termoizolację, chroniąc nas przed wiatrem, chłodem, opadami, ale także gorącem, które zwłaszcza w upalne dni może mocno dać w kość.

Jeśli więc chcemy, by nasze okno prezentowało się nowocześnie, ale przede wszystkim było lepiej osłonięte, roleta zewnętrzna będzie najlepszym rozwiązaniem. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamontować roletę na zewnątrz i od środka, używając ich zamiennie, w zależności od pory roku. Wówczas zarówno estetyka, jak i funkcjonalność postawione będą na najwyższym poziomie.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge