Rzeczy do malowania, które musisz mieć pod ręką!

0
46

Tak naprawdę mnóstwo rzeczy do malowania powinno się mieć pod ręką, jeśli remont ma przebiegać sprawnie i bezproblemowo, a także bezpiecznie. Mowa o produktach, które chronią domowy dobytek przez zachlapaniem farbą i uszkodzeniami różnego rodzaju, a także tych, które ułatwiają prace remontowe, przede wszystkim malowanie. Bez czego nie możemy się obyć?

Rzeczy do malowania – na początek ochrona

W pierwszej kolejności liczy się dokładne zabezpieczenie podłóg, okien oraz wszystkich elementów wyposażenia, których nie wynosimy z pokoju na czas malowania. Nie zawsze mamy bowiem możliwość pozostawić pokój kompletnie pusty, by wygodnie malować, bez zbędnych „przeszkadzaczy” na drodze. Nierzadko w malowanym pomieszczeniu pozostają meble, ale i część pudeł z zapakowanymi rzeczami, które znalazły swoje miejsce między innymi na ścianach.

Rzeczy do malowania spełniające funkcje ochronne w tym wypadku, to przede wszystkim folia zabezpieczająca. Można nią przykryć nie tylko podłogę, ale i meble, a nawet owinąć delikatnie oświetlenie, jeśli nie zdejmujemy go z sufitu. Korzystanie ze zwykłych folii, innego przeznaczenia bądź rozkładanie gazet na podłodze, zwykle kończy się i zabrudzeniami, i niezachowaniem podstaw bezpieczeństwa. Na gazetach łatwo się poślizgnąć, tym bardziej gdy nasiąkają wilgocią i farbą. Nie są odporne na przerwanie czy przecięcie, dlatego tak naprawdę nie chronią w takim stopniu, jak byśmy tego oczekiwali.

Folia stretch nie należy do kategorii rzeczy do malowania, które są niezbędne, jednak warto skorzystać z jej właściwości. Elastyczna, wydajna, przezroczysta i odporna na uszkodzenia, będzie doskonale chronić zarówno meble, jak i okna, których nie chcemy ubrudzić farbą. Folią stretch owijamy również wszystkie zapakowane kartony z naszymi rzeczami, których nie trzeba dodatkowo zaklejać taśmą klejącą, bo tę funkcję przejmuje stretchowa folia.

Przydatne akcesoria

Chyba nikt nie wyobraża sobie malowania bez drabiny. O ile w niskich pomieszczeniach malowanie ścian z poziomu podłogi nie sprawia większych problemów, o tyle w tych wysokich czy chcąc dotrzeć do sufitu, bez drabiny może być ciężko. Drabina jest również niezbędna, gdy na ścianach tworzymy różnego rodzaju wzoru i potrzeba maksymalnej precyzji podczas zabezpieczania, jak i późniejszego malowania.

Spośród rzeczy do malowania, które przydają się w takim wypadku, znajdujemy drabinę, ale nie tę najzwyklejszą. Na rynku można znaleźć drabiny, które posiadają specjalne haki, a na nich można zawiesić wiaderko z farbą. Podobną funkcję spełniają drabiny z półką na przyrządy malarskie. To nie tylko wygodne, ale i pozwala zaoszczędzić czas związany z wędrówką po drabinie za każdym razem, gdy chcemy nabrać farby na wałek lub pędzel. By było i komfortowo, i bezpiecznie, warto by taka drabina posiadała specjalne linki lub taśmy, które chronią przed złożeniem drabiny.

Nie wyrzucaj używanych rzeczy do malowania!

Po malowaniu najczęściej nie wiemy, co zrobić z kuwetami do farby czy wałkami. Z jednej strony mogłyby się przydać, z drugiej zaś czasochłonne mycie nie napawa chęcią, by je pozostawiać. Ponadto został jeszcze zapas folii malarskiej, folii stretch i innych drobiazgów, które wcale się nie przydały. Tych produktów nie warto wyrzucać, bo zachowując odpowiednie techniki czyszczenia, uda się je właściwie przechować, a niekiedy resztka farby czy pędzel, pozwalają uzupełnić powstałe w trakcie eksploatacji uszczerbki. Zamiast znów wydawać pieniądze na pełne opakowania i nowe produkty, wyciągamy używane niegdyś rzeczy do malowania i gotowe!

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge