Sklep z kompresorami – gdzie znaleźć najlepsze sprężarki?

0
10

Na pewno nie raz spotkałeś się z sytuacją, gdy potrzebny był dobrej jakości kompresor do różnych prac związanych z pompowaniem materaca, koła i w czasie prac z wykorzystaniem aerografu lub pistoletu lakierniczego. Poniżej dowiesz się, gdzie kupić dobrej jakość sprężarkę.

Kompresor to oszczędność czasu

Dlaczego w ogóle warto kupić kompresor? Ręcznie pompowanie powietrza zabiera bardzo dużo czasu. W dodatku trzeba włożyć w nie całkiem sporo wysiłku, w szczególności, gdy chcesz napompować powietrze w kołach do samochodu. Wtedy niezbędny Ci będzie dobry kompresor, który szybko poradzi sobie z tłoczeniem powietrza, nawet w warsztacie samochodowym.

Jakie są różnice pomiędzy kompresorem a sprężarką?

Co ciekawe, oba te urządzenia różnią się tylko i wyłącznie nazewnictwem. Pojęcia kompresor bardzo często używają specjaliści. Natomiast sprężarka to potoczne określenie. Zakup właściwego rodzaju kompresora nie jest prosty. Inne urządzenie sprawdzi się w domu, a zupełnie inny w warsztacie.

Rodzaje sprężarek powietrza

Kompresory, czyli sprężarki dzieli się z uwagi na zastosowaną technologię tłoczenia powietrza. Sprężarka śrubowa, to śruby, które pracują od otworów ssawnych do tłocznych. Sprawiają one, że zmniejsza się ciśnienie w komorze głównej. Dzięki temu udaje się osiągnąć wymaganą wartość ciśnienia, która jest niezbędna do prawidłowego tłoczenia powietrza. Ciśnienie, jakie jest w stanie wytworzyć kompresor, jest zależne od mocy i budowy urządzenia.

A czym wyróżnia się kompresor tłokowy?

Działanie produktu tego rodzaju polega na tym, że pracujący w środku komory tłok powoduje sprężanie powietrza. W dalszej kolejności powietrze jest wypychane z kompresora przez właściwy przewód. Tłok bardzo dokładnie przylega do ścian komory. Dzięki temu ciśnienie w komorze głównej nie spada. Sprężarki tłokowe są coraz mniej popularne ze względu na to, że bardzo szybko się nagrzewają oraz długo chłodzą. Dlatego wykluczone jest, aby pracowały one przez cały czas.

Kilka słów na temat sprężarek membranowych

Tego rodzaju urządzenia są odporne na przegrzewanie się. W środku kompresora została zamontowana półprzepuszczalna membrana, która pompuje powietrze. W urządzeniu nie ma tłoków. To sprawia, że ono wolniej się nagrzewa, a tym samym znacznie wydłuża się czas jego pracy.

Jak działa kompresor spiralny?

W tym urządzeniu powietrze sprężane jest za pomocą dwóch spiral, które znajdują się w środku komory. Jedna ze spiral zamontowana jest nieruchomo. To sprawia, że druga spirala z łatwością tłoczy powietrze i wytwarza właściwe ciśnienie.

Czy lepiej wybrać kompresor olejowy czy bezolejowy?

Wszystko zależy od tego, jakie masz potrzeby. W czasie wybierania kompresora powinieneś kierować się nie tylko tym, ile on kosztuje, ale również musisz zastanowić się do czego, będziesz go używał. Najpopularniejsze są sprężarki olejowe i bezolejowe. W środku kompresora olejowego znajduje się pompa, która jest nasmarowana olejem. Natomiast w przypadku urządzenia olejowego nie ma konieczności smarowania tłoków olejem. Zastanów się, które urządzenie będzie lepiej pasowało do Twoich potrzeb i dokonaj właściwego wyboru.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge