Elektronika i sposób na bezpieczną przesyłkę

0
65

W czasach, kiedy coraz częściej kupujemy w sklepach internetowych i na portalach aukcyjnych, przesyłki docierają do adresatów z najdalszych zakątków świata. Wysyłka towaru na tak duże odległości wymaga jego właściwego zabezpieczenia. Na szczęście asortyment producentów opakowań jest bardzo szeroki i mamy z czego wybierać.

Bezpieczeństwo przesyłek to jedno z podstawowych wymagań klientów względem sklepów internetowych. Dokonując zakupów online, chcemy żeby przesyłka dotarła do nas szybko i bezpiecznie. Mogłoby się wydawać, że to czy towar dotrze pod wskazany na opakowaniu adres w niepogorszonym stanie, zależy od pracowników sklepu w niewielkim stopniu. Prawda jest jednak zupełnie inna. To dobór właściwego opakowania odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa przesyłanym towarom.

Przedmioty delikatne i wartościowe

Warto wspomnieć w tym miejscu, że współcześnie konsumenci kupują na odległość przeróżne przedmioty. Od odzieży po sprzęty do domu; od żywności po wyroby medyczne. Szczególną grupę towarów stanowią przedmioty kruche i podatne na uszkodzenia. W ich przypadku należy jednak zwrócić jeszcze większą uwagę na to, czy przedmiot został zapakowany z należytą starannością. Tylko takie podejście może zagwarantować dotarcie towaru na miejsce docelowe w dobrym stanie.

Do towarów, które wymagają takiej troski, należy między innymi elektronika. Wrażliwa na wstrząsy i drgania wymaga większego zainteresowania ze strony sprzedającego niż na przykład odzież. Jak zatem pakować elektronikę, by zapewnić jej bezpieczeństwo?

Koperty bąbelkowe, czyli 2 w 1

Koperty służą zwykle do wysyłania listów. Jednakże koperty bąbelkowe znalazły inne zastosowanie. Ich charakterystyczna budowa pozwala na zabezpieczanie i przesyłanie niewielkich gabarytowo, za to delikatnych, kruchych i podatnych na pęknięcia przedmiotów. Z powodzeniem zapakujemy w nie również wrażliwą na wstrząsy, drobną elektronikę.

Wyjątkowość kopert bąbelkowych polega na tym, że w przeciwieństwie do wielu opakowań, nie wymagają stosowania wypełniaczy do paczek i innych dodatkowych zabezpieczeń. Koperty bąbelkowe same w sobie stanowią bowiem dla przedmiotu podwójne zabezpieczenie. Po pierwsze chronią go z zewnątrz dzięki wykonanej z papieru kopercie, po drugie dzięki umieszczonej w kopercie kieszeni z folii bąbelkowej.

W ten sposób koperty bąbelkowe zyskały większą odporność na przypadkowe uszkodzenia i roztargania, a z drugiej strony mogą zapewniać lepszą ochronę przesyłanym towarom. Doskonale pochłaniają drgania i amortyzują wstrząsy, chroniąc przed uszkodzeniem nawet delikatne i kruche przedmioty.

Co jeszcze należy wiedzieć?

Pakując wysyłane towary do kopert bąbelkowych, nie należy zapominać o odpowiednim dopasowaniu wielkości przedmiotu do rozmiaru koperty. Przedmiot powinien wypełniać całą kopertę, co ograniczy powstawanie zbędnych luzów i pustych miejsc w opakowaniu. Jest to o tyle ważne, że wolne przestrzenie sprzyjają przemieszczaniu się przedmiotu wewnątrz opakowania, co może zwiększać ryzyko uszkodzeń podczas transportu.

Niektórzy sprzedawcy przedmioty szczególnie wrażliwe na uszkodzenia pakują do dwóch kopert o różnych rozmiarach. W ten sposób zapewniają przedmiotom dodatkową ochronę. Często zabieg taki nie jest jednak konieczny i wystarczy zapakować towar do jednej koperty.

Wysoką skuteczność kopert bąbelkowych mogą poświadczyć osoby, które mają z nimi do czynienia na co dzień. Zazwyczaj są to sprzedawcy internetowi oferujący w swoich sklepach drobną elektronikę, biżuterię i inne niewielkich rozmiarów przedmioty.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge