Sposób na bezpieczną przesyłkę

0
76

Osobom, które wysyłają delikatne, podatne na uszkodzenia i cenne przedmioty sen z powiek spędza to, czy przesyłka dotrze na miejsce docelowe bez jakichkolwiek uszkodzeń. Warto wiedzieć, że istnieją skuteczne metody bezpiecznego wysyłania przedmiotów. Wiedza ta jest o tyle istotna, że w dzisiejszych czasach coraz częściej za pomocą poczty i przesyłek kurierskich wysyłane są bardzo cenne i delikatne towary. Od ich właściwego zabezpieczenia przed uszkodzeniem zależy, czy dotrą do adresata w stanie niepogorszonym.

Jak zapakować cenne przedmioty, czym je zabezpieczyć, od czego uzależnić rodzaj akcesoriów do pakowania? To pytania, na które muszą sobie odpowiedzieć osoby, które stoją przed koniecznością wysłania przedmiotów szczególnie podatnych na uszkodzenia.

Od czego zacząć?

Przede wszystkim należy uzależnić wybór akcesoriów do pakowania od rodzaju wysyłanego przedmiotu. W przypadku różnych przedmiotów mogą być bowiem wymagane zupełnie inne materiały do pakowania oraz zabezpieczenia. Dobór akcesoriów do pakowania należy uzależnić od takich czynników jak:

  • Wielkość, kształt i ciężar wysyłanego przedmiotu,
  • Podatność na uszkodzenia mechaniczne,
  • Odporność na działanie czynników atmosferycznych.

Kiedy już je określimy, dobór materiałów do pakowania będzie znacznie łatwiejszy i bardziej trafiony. A z jakich materiałów do pakowania można korzystać?

Akcesoria do pakowania

Do wyboru mamy szereg różnych materiałów do pakowania. Jedne nadają się do zabezpieczania delikatnych, kruchych i podatnych na zniszczenia przedmiotów, inne takich, które niezwykle rzadko ulegają uszkodzeniom mechanicznym. Kolejna sprawa to wrażliwość na działanie czynników atmosferycznych. Przesyłki, które transportowane są na znaczne odległości, często narażone są na działanie deszczu, śniegu, wiatru itd. Właściwy dobór materiałów do pakowania towaru pomoże uniknąć strat wywołanych przez te negatywne czynniki.

Kartony tekturowe

Ten rodzaj opakowań szeroko stosowany jest w przemyśle i transporcie. Sprawdza się do pakowania zarówno wielkich gabarytowo, jak i małych przedmiotów. Często stosowany jest też do zabezpieczania towarów przed zniszczeniem podczas przechowywania i magazynowania oraz do archiwizacji dokumentów.

Kartony tekturowe wykorzystywane są przez osoby indywidualne w trakcie przeprowadzek. Stosowane do wysyłki delikatnych i podatnych na zniszczenia przedmiotów, wymagają zastosowania dodatkowych zabezpieczeń, w postaci folii bąbelkowej, wypełniaczy do paczek oraz mocnej taśmy klejącej. Bez zastosowania dodatkowych materiałów, które zamortyzują wstrząsy, wysyłka delikatnych przedmiotów mogłaby skończyć się ich uszkodzeniem.

Folia bąbelkowa

To fenomenalny materiał, nie tylko ze względu na możliwość skutecznego zabezpieczania towaru przed uszkodzeniem, ale również z uwagi na to, że znalazł bardzo wielu „fanów”. W mediach społecznościowych można znaleźć strony internetowe poświęcone folii bąbelkowej, a co roku, w ostatni poniedziałek stycznia obchodzone jest święto folii bąbelkowej, znane jako Dzień Uznania dla Folii Bąbelkowej.

Skąd takie zafascynowanie tym materiałem? Folia bąbelkowa dostarcza wielu osobom specyficznej, uzależniającej wręcz rozrywki. Zgniatanie poszczególnych pęcherzyków folii i wsłuchiwanie się w towarzyszący temu, charakterystyczny trzask to zajęcie, które polubili i młodsi i starsi. Niezależnie od tej formy rozrywki, folia bąbelkowa jest doskonałym materiałem do zabezpieczania delikatnych i wrażliwych na uszkodzenia przedmiotów. Jej charakterystyczna struktura (regularnie, gęsto występujące pęcherzyki powietrza) umożliwia doskonałą amortyzację wszelkiego rodzaju wstrząsów, drgań oraz uderzeń. Chroni też przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych.

Koperty bąbelkowe

To rodzaj opakowania, który doskonale sprawdza się do przesyłania niewielkich gabarytowo i delikatnych przedmiotów. Koperta bąbelkowa składa się z dwóch warstw: zewnętrznej, czyli papierowej koperty oraz wewnętrznej – kieszeni zbudowanej z folii bąbelkowej. Taka struktura koperty bąbelkowej sprawia, że przesyłane nią przedmioty są doskonale chronione przed uszkodzeniami mechanicznymi, wstrząsami i drganiami.

Koperty bąbelkowe są więc często wykorzystywane do zabezpieczania i przesyłanie niedużych, za to podatnych na uszkodzenia mechaniczne przedmiotów. Najczęściej stosuje się je do wysyłki elektroniki, biżuterii oraz odzieży. Ich atutem, który odróżnia je od kartonów tekturowych, jest stosunkowo niski koszt wysyłki. Składają się na to dwa czynniki:

Koperty bąbelkowe są stosunkowo niedrogie i w przeciwieństwie do kartonów tekturowych nie wymagają stosowania dodatkowych akcesoriów do pakowania,
Koperty bąbelkowe są też bardzo lekkie, więc wysyłka za ich pomocą kosztuje niewiele.
Atuty kopert bąbelkowych sprawiają, że obecnie są bardzo chętnie wybieranym przez klientów materiałem do pakowania.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge