Stolik do małej kuchni – praktyczny i uroczy

0
136

Malutka kuchnia sprawia sporo problemów aranżacyjnych. Musimy znaleźć sposoby na umieszczenie wielu elementów, mebli, dodatków. Stolik do małej kuchni to jeden z obowiązkowych artykułów, bez którego nie poradzimy sobie z wygodą przyrządzania posiłków i w ogóle z ich przygotowywaniem. Jaki wybrać stolik do niewielkiego, niewymiarowego pomieszczenia, by zachować ergonomię, walory praktyczne, a do tego nie zapomnieć o kuchennej aranżacji? Sprawdźmy!

Stolik do małej kuchni? Najlepiej składany!

Ograniczona przestrzeń nie pozostawia nam zbyt dużego pola do popisu. Bez stolika jednak nie jesteśmy w stanie się obejść. Gdy tradycyjny, duży stół nie mieści się, poszukajmy mniejszej, ale i wygodniejszej w zastosowaniu alternatywy. Sprawdzać się będą chociażby stoliki składane. Przecież w kuchni nie gotujemy przez całą dobę, jak i nie jemy posiłków, przez co najmniej połowę dnia. Składana konstrukcja rozwiązuje zatem podstawowy problem. Mamy stolik do małej kuchni, który służy w dowolnej chwili, a gdy już nie jest potrzebny, wystarczy go złożyć i schować.

Jeszcze inną propozycją będą stoliki mocowane do ściany. Także składane, jednak nie mobilne. Ich zaletą jest to, że zagościć mogą nie tylko w kuchni. Poza tym mocowanie do ściany sprawia, że tuż pod blatem mamy sporo wolnego miejsca. Możemy je wykorzystać w dowolny sposób, pamiętając jedynie o tym, że składany blat potrzebuje miejsca. A nawet wtedy, gdy wcale nie myślimy o zagospodarowaniu tego skrawka przestrzeni tuż pod, to przynajmniej składany stolik do małej kuchni, o takiej konstrukcji, pozwoli nam swobodnie usiąść, bez obijania się kolanami o nogi stołu.

Stylistyka i kolorystyka

Skoro kwestie praktyczne mamy za sobą, wystarczy zacząć rozglądać się za stolikiem, który pod względem wizualnym spełni nasze oczekiwania. Takie konstrukcje obfitują przeważnie w stonowane barwy. Są to głównie stoliki jednokolorowe, ewentualnie delikatnie zdobione. Bez zbędnych nieregularnych wykończeń, które utrudniają użytkowanie, jak i przechowywanie.

Składany stolik będziemy zatem dopasowywać głównie pod względem rozmiaru, sposobu montażu, prostoty składania i rozkładania. A co z aranżacją? Z pomocą przychodzą rozmaite kolory i to ich warto się trzymać. Takie kompozycje nie uraczą nas fantazyjnymi wykonaniami czy niezwykłymi dekoracjami, ale przecież nie o to chodzi! Nasz stolik do małej kuchni ma gwarantować wygodę użytkowania pomieszczenia. Ponadto jest przydatny podczas przygotowywania dań i spożywania posiłków.

Jeśli chodzi o stolik do małej kuchni, to względy praktyczne zdecydowanie wysuwają się na prowadzenie. Możemy być jednak pewni, że proponowane wykonania wpiszą się w każdą aranżację i będą wyglądać uroczo!

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge