Sypialnia z szafą – duet doskonały

0
61

Sypialnia z szafą – czy to pomysł na urządzenie funkcjonalnego pomieszczenia, w którym będzie również atmosfera sprzyjająca odpoczynkowi? Z pewnością, bo w końcu zanim wynurzymy się z sypialni, szukamy ubrania, w którym będzie można wyjść do pracy. Zamiast przemykać się w szlafroku czy piżamie do kuchni, albo też do drzwi, gdy o niespodziewanej godzinie pojawia się gość, szybko można znaleźć odpowiednią garderobą. Jak sprawić, by sypialnia z szafą była nie tylko praktycznie urządzona?

Sypialnia z szafą – zacznijmy od planu

W pierwszej kolejności przemyślmy, jak powinna, a właściwie jak chcemy, by wyglądała nasza wymarzona sypialnia. Do tego dołóżmy wielkość pomieszczenia, dzięki czemu będziemy mogli zacząć analizować, na co można sobie pozwolić, jakie rozwiązania sprawdzą się najlepiej, a z których warto zrezygnować na rzecz alternatyw.

Sypialnia z szafą z powodzeniem może być funkcjonalna, piękna, oferująca atmosferę, w której sen przyjdzie szybko, za to szukanie ubrań w przepastnej szafie, nie będzie stanowić problemu. Mamy podstawowe informacje. Możemy wybrać się na zakupy!

W niewielkich sypialniach liczy się każdy centymetr, dlatego warto zamiast gotowych mebli, pokusić się o meble wykonane na wymiar, także łóżko. Dzięki temu zyskamy dokładnie to, czego chcemy, a co w sklepach jest często trudne do znalezienia. Wyższa cena? Trzeba się będzie zmierzyć z inwestycją, jednak sypialnia z szafą to ważne pomieszczenie i wkład finansowy zapewni, że jakością, trwałością i estetyką, poszczególne elementy nie będą odbiegać od wyznaczonych im standardów.

Do małej sypialenki

Pierwsze i najważniejsze jest łóżko. Musi być dopasowane rozmiarem w taki sposób, by swobodnie się na nim mieścić i czuć komfort podczas snu. Jeśli już wiemy, gdzie chcemy je ustawić, zyskujemy również na wiedzy, na jak dużą szafę można sobie pozwolić. Maleńka sypialnia z szafą może wyglądać cudownie, być przytulna i funkcjonalna. Wystarczy wybrać szafę, która będzie wysoka pod sam sufit, dzięki czemu poza ubraniami, pomieści również inne rzeczy w wyższych półkach, które przejmą na siebie rolę dawnych pawlaczy.

Szafa powinna mieć drzwi przesuwane, a nie otwierane tradycyjnie, bo te zabierają zbędnie miejsce we wnętrzu. Pamiętać należy jedynie, by konstrukcja ponownie była odpowiednią pod względem jakości, ale i precyzyjnie zamontowaną, co uchroni przed problemem z otwieraniem drzwi, a co za tym idzie, niską trwałością oraz nieplanowanymi uszkodzeniami. Sypialnia z szafą, której drzwi są pokryte taflami lustra, da poczucie przestronności i zostanie optycznie powiększona.

Duża sypialnia – więcej możliwości

W dość przestronnej sypialni można sobie pozwolić na nieco więcej fantazji. Oczywiście szafa z lustrem czy wielkie łoże z wezgłowiem będzie wyglądać pięknie, a dodatkowa przestronność nie zawadzi. Nie przesadzajmy jednak w drugą stronę. Zagracona sypialnia z szafą będzie mało funkcjonalna i nieprzyjazna. Rozmiary mebli powinny być dostosowane do metrażu, ale i kształtu pomieszczenia. W niektórych sypialniach lepiej sprawdzą się zabudowy, w innych szafy narożne, a w jeszcze innych, chociażby ze względu na aranżację, wybierzemy niskie, ale pojemne komody.

Wskazówki na końcowym etapie

Szafę już mamy, łóżko również. O co trzeba zadbać? O wspomniany montaż, który będzie wykonany poprawnie i precyzyjnie, bo wbrew pozorom najmniejsze niedociągnięcie spowoduje niewłaściwą pracę poszczególnych elementów mebli, a to skończy się koniecznością naprawy. Sypialnia z szafą zaprasza do odpoczynku!

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge