Taśmy z nadrukiem idealne dla branży e-commerce

1
4164
Taśmy z nadrukiem idealne dla branży e-commerce

Pakowanie przesyłek wymaga użycia specjalnej taśmy, mocnej  i odpornej na uszkodzenia. Jednak taśmy z nadrukiem dają jeszcze jedną, dodatkową i bardzo istotną funkcjonalność. To możliwość budowania świadomości marki wśród klientów. Ten rodzaj reklamy wykorzystują powszechnie sklepy internetowe i przedsiębiorcy działający w wielu innych branżach.

Przeznaczeniem taśmy do pakowania jest zabezpieczenie paczki przed otwarciem w trakcie transportu. To jej najważniejsze zadanie. A gdyby tak taśma stała się dodatkowo nośnikiem reklamowym? Czy działania marketingowe branży e-commerce nie były bardziej efektywne? Możliwości, jakie dają taśmy z nadrukiem, odkryło już wielu przedsiębiorców.

Dlaczego warto?

Taśmy z nadrukiem umożliwiają przedsiębiorcom budowanie świadomości marki wśród klientów. Jeśli sklep internetowy dostarczy klientowi paczkę oklejoną taśmą, na której znajdzie się logo firmy oraz jej dane teleadresowe, znacznie zwiększy swoją szansę na to, że jego marka zostanie zapamiętana, a klient skontaktuje się z nim ponownie w przyszłości.

Dodatkowym atutem takiego rozwiązania są korzyści wynikające dla klientów. W przypadku jakichkolwiek problemów z przesyłką (uszkodzony w transporcie towar, produkt niezgodny z zamówieniem) adresat nie będzie musiał szukać danych kontaktowych do sklepu internetowego. To, że  zostały udostępnione na taśmie, wpłynie pozytywnie na wizerunek sklepu.

Jest jeszcze jedna zaleta stosowania taśm z nadrukiem. W paczce zapakowanej taką taśmą klienci dostrzegają dbałość o szczegóły i profesjonalizm sklepu. Zadziała ona o wiele lepiej na wyobrażenie klientów o sprzedawcy niż niczym niewyróżniająca się taśma klejąca.

Taśmy z nadrukiem – kilka istotnych szczegółów

Aby taśma z nadrukiem dobrze spełniała swoje zadanie, musi być odpowiednio zaprojektowana. Jeśli przedsiębiorca nie do końca wie, co powinien zawierać nadruk, może skontaktować się z firmą produkującą taśmy. Większość producentów w cenę zamówienia taśmy wlicza też wykonanie projektu nadruku. Jego treść jest uzgadniana z klientem i modyfikowana pod wypływem jego sugestii.

Taśma do pakowania powinna być trwała i odporna na uszkodzenia mechaniczne. Najczęściej wykonuje się ją z polipropylenu, nieco rzadziej z PVC. Ten drugi nośnik w połączeniu z klejem Solvent stanowi najmocniejszą, dostępną na rynku taśmę. Jej zaletami są dobre właściwości klejące, wytrzymałość oraz to, że taśma nie wydaje uporczywego odgłosu przy odwijaniu.

Warto pamiętać, że taśmy z nadrukiem powinny być trwałe i wytrzymałe. Wybierając najlepsze produkty z tej kategorii, zyskujemy większą pewność, że paczki dotrą do klienta w nienaruszonym stanie.

Ocena

1 KOMENTARZ

  1. Widziałam wielokrotnie takie taśmy na paczkach, które zamawiałam, ale jakoś nigdy nie przyszło mi do głowy, by wykorzystać je w swojej firmie. Teraz na pewno się skuszę! A co do wytrzymałości w ogóle tego typu taśm, to polecam dołożyć trochę więcej i kupić naprawdę dobrą. Tym bardziej, że w tych najtańszych dźwięki przy odwijaniu faktycznie są uciążliwe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge