Technorattan w moim ogrodzie

0
35
Technorattan w moim ogrodzie

Wybór mebli ogrodowych może przyprawiać o zawrót głowy. Ogromne zróżnicowanie dotyczy zarówno ich formy, jak i rodzaju zastosowanego materiału. Projektanci ogrodów i inwestorzy bez wątpienia mają z czego wybierać. Jednymi z najpopularniejszych produktów z tej kategorii pozostają od jakiegoś czasu meble z technorattanu. Zważywszy na ich liczne zalety, taki stan rzeczy nie powinien nikogo dziwić.

Technorattan jest na naszym rynku stosunkowo młodym materiałem. W ostatnich latach zdobywa coraz większą popularność. Od kiedy został zastosowany do produkcji mebli ogrodowych sukcesywnie i skutecznie wypiera inny materiał – naturalny rattan.

Technorattan i rattan – poznaj różnice

Zbieżność nazw obu materiałów nie jest przypadkowa. Rattanem nazywamy tropikalną palmę, która rośnie w Azji i Ameryce Południowej. To stamtąd sprowadzane jest do nas pochodzące z niej drewno o tej samej nazwie. Rattan doskonale sprawdza się w branży meblowej. Jest bardzo plastyczny, dzięki czemu można nadawać mu różne, zróżnicowane formy. Efektowny wygląd takich mebli sprawił, że z chęcią aranżowano przy ich udziale zarówno wnętrza domów, jak i ogrody. Wadą tego materiału jest to, że wykonane z niego produkty nie są trwałe. Pod wpływem działania czynników atmosferycznych ulegają odkształceniu i zmieniają barwę.

To właśnie jedna z przyczyn, dlaczego rattan z chęcią zastępowany jest technorattanem, skądinąd nazywanym często doskonałą imitacją rattanu. Czym dokładnie jest technorattan? To syntetyczna żywica, która składa się z włókien polietylenowych. Technorattan do złudzenia przypomina prawdziwy rattan, jednak jest od niego znacznie trwalszy.

Technorattan i jego liczne zalety

Pierwotnie meble ogrodowe z technorattanu można było spotkać głównie w hotelach, restauracjach oraz w SPA. Obecnie coraz częściej spotkamy je również w przydomowych ogrodach. Ich zalety sprawiają, że stają się coraz popularniejsze. Czym wyróżniają się pośród innych mebli ogrodowych?

Podobnie jak meble rattanowe, te wykonane z technorattanu również mogą być dowolnie formowane. Ich zaletą jest trwałość i wysoką wytrzymałość. Wystawione na działanie czynników atmosferycznych nie odbarwiają się i nie tracą atrakcyjnego wyglądu. Nie odkształcają się nawet pod wpływem ulewnych deszczy, mrozów, czy zalegającego śniegu. Nie zaszkodzi im także przechowywanie w zimie na zewnątrz.

Meble ogrodowe wykonane z technorattanu mają lekką konstrukcję, dlatego ich przenoszenie nie stanowi problemu. Dużą zaletą jest też odporność na zabrudzenia. Nie przebarwiają się nawet przy kontakcie z sokiem z czarnej porzeczki, czerwonym winem, kawą czy tłuszczem. To ogromne udogodnienie, jeśli lubimy biesiadować w ogrodzie.

Właściwości technorattanu umożliwiają stosowanie wykonanych z tego materiału mebli przez wiele lat, bez widocznych oznak użytkowania. I choć nie jest to produkt najtańszy, to zdecydowanie wart swojej ceny. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie cenimy meble eleganckie, trwałe i niewymagające z naszej strony wiele uwagi, konserwacji i pochłaniającej czas pielęgnacji.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge