Tynk architektoniczny – beton w innym wydaniu

0
108

A gdyby tak w zupełnie inny sposób wykorzystać dotąd znany nam beton? Przed nami pojawia się pomysł na tynk architektoniczny. Ściany nie muszą być nudne, banalne, całkowicie gładkie i po prostu kolorowe. Ponadto nie muszą wymagać od na wielkich umiejętności czy szczególnej wiedzy, by wizualnie zaczęły spełniać nasze oczekiwania. Tynk architektoniczny to wyjątkowo ciekawy pomysł. Nie tylko na urozmaicenie wnętrza, ale i zabezpieczenie ścian przed powstawaniem grzybów czy pojawianiem się nadmiernej wilgoci.

Tynk architektoniczny – wewnątrz i na zewnątrz

Gdy w grę wchodzi tworzenie całych ścian, zamkniętych i pojedynczych, betonowe płyty mogą wyglądać bardzo naturalnie. Jednak wykonanie tego typu, które zaczyna gościć w ścianach narożnych, okolicach kominków czy wnękach powoduje, że krawędzie betonowych płyt stają się widoczne. Do wyboru na tę okoliczność mamy niejako dwa rozwiązania. Jeden to typowy tynk architektoniczny, który można zakupić w formie gotowej mieszanki, zabarwionej. Dla osób pragnących indywidualnie dobrać kolor, mimo zachowania palety szarości, jaka jest charakterystyczna dla betonu, alternatywą staje się beton dekoracyjny, ale wykonany z tynku typu trawertyn.

Trawertyn jest łatwo dostępny, a mieszanka pozostaje niezabarwiona, dlatego łatwiej dobrać barwę, jaka ma zagościć ostatecznie na ścianach. Ponadto efekt końcowy jest niemalże taki sam, jak w przypadku produktu, który stanowią płyty betonowe czy tradycyjny tynk dekoracyjny, ale można uniknąć widocznych krawędzi płyt w niektórych miejscach. Taki tynk jest możliwy do zastosowania zarówno wewnątrz domostw, jak i na zewnątrz.

Właściwości betonu dekoracyjnego

Na beton dekoracyjny decydujemy się chętnie w swoich wnętrzach, bo z jego pomocą można stworzyć naprawdę unikalne aranżacje. Co więcej, choć w domyśle beton wydaje nam się być materiałem zimnym i nieciekawym, prezentuje się na tyle ciekawie i estetycznie, że wpisujemy go w klimat różnorodnych wnętrz. Z powodzeniem nada się na ściany pośród stylistyki wnętrzarskiej klasycznej, tradycyjnej czy nowoczesnej.

Tynk architektoniczny ma również sporo ciekawych właściwości, które docenimy. Przede wszystkim jest łatwy w aplikacji. Kupujemy gotową, już zabarwioną mieszankę, odpowiedni sprzęt do nakładania i do dzieła! Poza tym jest ekologiczny, wysoce wydajny i odporny na szorowanie. Nie imają się go grzyby oraz pleśń. Twardy, trwały, a jednocześnie pozwalający ścianom oddychać.

Jeśli szukamy alternatywy dla kolorowych ścian, tapet i innych wykonań, które już dawno nam się znudziły, sprawdźmy, jakie efekty oferuje tynk architektoniczny! Szybko przekonamy się, że na ścianach wygląda oryginalnie.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge