Urządzanie przydomowego tarasu. Jak stworzyć miejsce do relaksu?

0
29

Dom i ogród stanowią doskonałą całość, jednak taras stanowi łącznik spajający obie te części. Przejście między częścią domową a otaczającą zielenią powinno być spójne i harmonijne. Urządzając taras, warto wziąć pod uwagę nie tylko jego wielkość, ale również charakter jaki chcemy uzyskać. Stworzenie miejsca relaksu nie dla każdego jest sprawą łatwą. Jak zatem w prosty sposób urządzić tę ważną dla wszystkich domowników część?

Czym wyłożyć patio, taras i balkon?

Szeroki wybór materiałów jakimi można wyłożyć przydomowy taras bądź patio sprawia, że pojawia się na rynku coraz więcej chętnych na tego typu rozwiązania. Do popularnych komponentów używanych do wykładania tarasów należą zarówno surowce naturalne, jak i sztuczne. Drewno egzotyczne jest wysokiej jakości naturalnym surowcem, jednak wymaga właściwej pielęgnacji, by zachowało swe piękno na długie lata. Drewno należy regularnie olejować i impregnować, w przeciwnym razie bez odpowiedniego potraktowania będzie pękać i wypaczać się. Nowoczesne deski tarasowe oferowane przez IdeaGarden to mieszanka drewna i tworzywa sztucznego. Drewno użyte do kompozytu posiada atest PEFC, z kolei tworzywo sztuczne nie zawiera zmiękczaczy. Uzyskany kompozyt jest ekologiczny, trwały i mrozoodporny. Co ważne nie posiada drzazg, dzięki temu jest w pełni bezpieczny dla bawiących się na wyłożonym nim tarasie dzieci. Inwestycja w wysokiej jakości materiały tarasowe sprawia, że nie będziemy musieli się martwić, czy taras przetrwa również zimowe warunki w idealnym stanie.

Kojąca zieleń roślin

Zieleń sprawia, że nawet najmniejszy balkon czy taras może stać się wyjątkowym miejscem relaksu. Z miejsca, gdzie króluje piękna i zadbana roślinność nie chce się wychodzić. W ten sposób powinien być również urządzony taras, który ma stać się naszą oazą wypoczynku po aktywnie spędzonym dniu. Warto postawić na zieleń całoroczną, którą będziemy mogli się cieszyć również jesienią i zimą, a także wiosną, kiedy z utęsknieniem wyczekujemy oznak nowego życia. Takie rośliny jak krzewy ozdobne wolnorosnące powinny być tłem dla roślin sezonowych. Szlachetne gatunki cyprysów oraz krzewów szczepionych to tylko niektóre z najczęściej wybieranych krzewów na taras. Kluczem do sukcesu jest wybór odpowiedniego pojemnika i podłoża, w którym posadzimy zakupione rośliny. Należy o nie jednak szczególnie dbać zimą, kiedy panuje mróz. Regularne podlewanie przez cały rok zapewni im zdrowy i  szybki wzrost. Cennym dodatkiem niech staną się rośliny sezonów. Ich wybór jest przeogromny, dlatego każdy znajdzie coś dopasowanego do swoich upodobań. Dostępne są zarówno klasyczne rośliny kwitnące jak pelargonie i surfinie, jak minimalistyczne trawy i turzyce, które piękny wygląd zachowają również jesienią.

Wygodne meble tarasowe

Aby móc nacieszyć się pięknem roślin, wybierzmy wygodne meble tarasowe. Do wyboru są nowoczesne komplety składające się z kanap, narożników i fotelów wykonanych zarówno z naturalnego rattanu, jak i jego sztucznego odpowiedniego, wytrzymałego technorattanu. Od kilku sezonów modne są również fotele wiszące, hamaki oraz komfortowe leżanki.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge