Wielofunkcyjne meble w moim domu

0
76
Wielofunkcyjne meble w moim domu

Małe metraże wymagają stosowania przemyślanych rozwiązań, które zapewnią funkcjonalność mieszkania na niewielkiej powierzchni. Wielofunkcyjne meble bardzo często są kluczowym elementem takich aranżacji. Wprowadzone do wnętrza mogą pełnić kilka różnych funkcji, oszczędzając przy tym sporo miejsca. Co ważne, wielofunkcyjność wcale nie oznacza, że cierpi na tym ich estetyka albo komfort użytkowania.

Kawalerka, małe mieszkanie w bloku, a może kwatera studencka? Każde z tych wnętrz może być wygodne i eleganckie. Wystarczy trochę wyobraźni i odpowiednia aranżacja. Do tego wielofunkcyjne meble, które kryją w sobie kilka zastosowań i voilà. Dzięki temu, że tych ostatnich jest na rynku całkiem sporo, zaaranżowanie niedużych, ale bardzo funkcjonalnych pomieszczeń nie jest wcale takie trudne, jak mogłoby się pierwotnie wydawać.

Powierzchnia do spania

Bardzo częstym rozwiązaniem jest połączenie funkcji spania z innymi, dodatkowymi funkcjonalnościami. Zamiast dużego łóżka, jakie inwestorzy zwykli wstawiać do sypialni, spotkamy raczej wygodny, rozkładany narożnik albo sofę z funkcją spania. Mebel może stanąć w miejscu, które za dnia posłuży jako strefa wypoczynkowa, wieczorem natomiast zamieni się w komfortową sypialnię. Takie wielofunkcyjne meble bardzo często mają jeszcze jedną zaletę. Wyposażone są w wielkie skrzynie, które umożliwiają przechowywanie pościeli, odzieży albo innych przedmiotów.

Rozwiązanie, które łączy w sobie funkcję wypoczynkową, spanie oraz możliwość przechowywania jest dzisiaj powszechnie stosowane. Należy pamiętać, że oprócz niego można zdecydować się na zakup mebla, który oprócz wszystkich powyższych ma jeszcze inne, dodatkowe funkcje. Warto zastanowić się nad wyborem takiego wyposażenia wnętrz, jeśli inwestorom zależy też na rozkładanym, wygodnym podnóżku, wbudowanych z tyłu mebla półkach na książki albo szerokich podłokietnikach, w których ukryte zostały schowki na różne przedmioty i akcesoria.

Powierzchnia do spania może zostać zaaranżowana także w inny sposób. W mieszkaniach o niewielkiej powierzchni zdarza się, że łóżko zostaje całkowicie ukryte. To dość stare rozwiązanie, znane już w czasach PRL-u. Dziś ukazuje się nam w odświeżonej odsłonie. Po złożeniu łóżka zostaje ono całkowicie schowane w szafie, dzięki czemu inwestor w ciągu dnia zyskuje w pomieszczeniu sporo dodatkowego miejsca.

Wielofunkcyjne meble w innym wydaniu

Przykładem wielofunkcyjnych mebli są też pufy, w których znajdują się obszerne schowki wykorzystywane do przechowywania różnych przedmiotów, składane blaty w kuchni, które rozkłada się tylko wtedy, gdy potrzebna jest dodatkowa przestrzeń robocza albo biurko ukryte w meblościance. Możliwości jest naprawdę sporo, a najlepszym sposobem na ich odkrycie jest potrzeba kompresji różnych funkcji na niewielkiej przestrzeni podyktowana niedużym metrażem mieszkania.

Wielofunkcyjne meble spotkamy też w pokoju dziecięcym. Dość powszechne w ostatnim czasie stały się bowiem łóżka piętrowe połączone z biurkiem oraz półkami. O ile część przeznaczona do spania zlokalizowana została tutaj na górze, to miejsce do nauki znajduje się na dole. Zamiast tego drugiego producenci oferują niekiedy również wygodne dziecięce kanapy albo przestrzeń zaaranżowaną do zabawy – przykładem jest domek dla dziewczynek, choć istnieje też wiele innych ciekawych rozwiązań.

Jeśli przejrzymy ofertę producentów, dostrzeżemy, że wspomniane wyżej wielofunkcyjne meble to tylko część szerokich możliwości. Warto o tym pamiętać, poszukując funkcjonalnych rozwiązań do własnego, małego mieszkania.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge