Wykończenie domu – w co warto zainwestować?

0
143

Wykończenie domu to jak wisienka na pysznym torcie. Wylewanie fundamentów, stawianie ścian, walka z czasem to kolejne etapy prac, które były wymagające i bardzo stresujące. Nadszedł jednak moment, w którym możemy zacząć oddychać ze spokojem. Odpowiednie wykończenie domu jest również istotne z punktu widzenia snującego się widma remontu – jeśli nie chcesz go szybko spotkać na swojej drodze, dowiedz się, w co warto zainwestować.

Zanim fundamenty zostaną wylane

Samo zainwestowanie w wykończenie domu stricte wiąże się z oszczędzaniem, zanim jeszcze fundamenty zostaną wylane. Kluczowym elementem całego przedsięwzięcia jest oczywiście projekt domu. Osoby coraz częściej stawiają na elewację wyróżniającą się prostą bryłą, nieskomplikowanymi kształtami i zwartą konstrukcją. Wiadomo, że jeśli postawimy na projekt budynku, który wręcz przytłacza frywolnością i modyfikacjami, wtem z naszej kieszeni zaczyna uciekać coraz więcej pieniędzy. Trudniejsze przestrzenie również ciężej zaaranżować, dlatego też wtedy inwestycje w wykończenie domu zaczynają wzrastać.

Wysoka jakość surowców

Podczas wykańczania domu należy skupić się przede wszystkim na wysokiej jakości surowców i chemii budowlanej. Poszczególne elementy powinny towarzyszyć nam przez długie lata – to skutecznie zwalczy pojawianie się widma remontu. Dlatego też drzwi, podłogi, glazurę i armaturę należy wybierać rozsądnie i rozważnie. Ich atrakcyjne ceny spotkasz w hurtowniach, supermarketach budowlanych i centrach wyposażenia wnętrz. Nie bój się wybierać również rzeczy z przeceny – jeśli materiały, z których np. glazura została wykonana, są wysokiej jakości, to nie masz się czego obawiać.

Elementy z wysokiej półki, wykorzystane podczas wykończenia domu mają również inne zalety – ich odporność na uszkodzenia mechaniczne jest kluczowa. Podłoga w salonie, płytki w kuchni lub łazience powinna być reprezentatywna – codzienne ich wykorzystanie naraża je na uszczerbki, jednak wysokojakościowe materiały sprawiają, iż te chętnie potowarzyszą domownikom przez kilkanaście kolejnych lat. To wspaniała oszczędność, nie sądzisz?

Wykończenie domu – oszczędność natychmiastowa czy inwestycja długofalowa?

Jednym z kluczowych czynników jest wybór instalacji grzewczej – decyzja o konkretnym urządzeniu powinna zostać podjęta już na etapie selekcji projektu domu. Wybór to kwestia nie tylko indywidualna, ale również zależna, chociażby od mediów, które doprowadzone są do działki. Oszczędność natychmiastowa wynika z faktu kupna taniego urządzenia. Inwestycja długofalowa natomiast odzwierciedla się poprzez wybór droższego sprzętu, którego koszty są sukcesywnie zwracane, dzięki taniej eksploatacji.

Cena urządzenia może być bardzo niska, ale również wysoka – wszystko zależy od wykorzystywanego surowca podczas produkcji instalacji grzewcze. Za stosunkowo niską cenę kupimy np. piec gazowy, natomiast za cenę z wysokiej półki, wręcz wygórowanej zakupimy pompę ciepła. Kotły gazowe są oszczędnymi urządzeniami grzewczymi, które w użytkowaniu są niezwykle wygodne (koszt – około kilku tysięcy złotych). Natomiast pompy ciepła to ekologiczne źródło energii – inwestycja okazuje się długofalowa, ponieważ po kilku latach okazuje się gwarancją oszczędności.

Na wykończenie domu składa się wiele czynników. Warto zwrócić uwagę na wysoką jakość surowców, w którą powinno się zainwestować. Oszczędności natomiast pojawiają się z czasem – widmo remontu skutecznie zniwelowane.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge