Zasady feng shui w domu – przyciągaj dobro!

0
246

Feng shui to sztuka aranżacji wnętrz, dzięki której, wedle wierzeń Chińczyków, przyciągamy wszystko to, co dobre. Zasady feng shui w domu są proste do zastosowania. Nie trzeba czynić wielkich inwestycji. Wystarczy wiedzieć, co i w jaki sposób rozmieścić. Jak umeblować swoje mieszkanie czy dom, by przyciągać pomyślność, bogactwo, miłość i szczęście. Poznajmy te cudowne zasady!

Zasady feng shui w domu – siatka bagua

Siatka bagua to element, od którego należy wyjść. Odpowiada za dzielnie przestrzeni na konkretne strefy. Każda z nich odpowiada innej dziedzinie naszego życia. Gdy tak stworzoną siatkę nałożymy na plan domu, będziemy wiedzieć, w których pomieszczeniach trzeba dokonać zmian.

Zanim określimy energię swojego domu i wedle niej zaczniemy modyfikować swoje pomieszczenia, musimy przejść jeszcze przez dwa kroki. Pierwszy etap to oczyszczanie domu. Nic trudnego. Wystarczy pozbyć się przedmiotów i elementów, które są zbędne. To znaczy nieużywane, niepotrzebne bądź nielubiane przez nas. Drugi krok, niejako łączący się z oczyszczaniem, choć od innej strony, to zapewnienie czystego powietrza.

Zasady feng shui w domu wymagają, by znaleźć miejsce dla roślin oczyszczających powietrze. Do tego powinniśmy zadbać o maksimum naturalnego światła. Aranżacje uzupełniamy zatem o lampy, które zapewniają szerokie spektrum światła.

Feng shui w poszczególnych pomieszczeniach

Kuchnia powinna być dobrze oświetlona, zaaranżowana najlepiej w jasnych kolorach. I oczywiście czysta. Lodówka i zlew powinny się znajdować z dala od siebie, noże należy trzymać w szufladach, a stół najlepiej wybrać okrągły bądź owalny. Pamiętamy również o zamykaniu drzwi, by zbyt dużo energii nie przedostało się na resztę mieszkania.

W salonie powinien się znaleźć dywan z naturalnej tkaniny i zasłony, które przepuszczają odrobinę światła. Generalnie klasyczna aranżacja będzie sprzyjać odpoczynkowi. Nowocześnie urządzone wnętrza męczą.

Naturalne wykonania powinny znaleźć swoje miejsce także w sypialni. Tutaj rezygnujemy z dużych luster, które pochłaniają energię oraz metalowego łóżka, które jest zimne, na rzecz przyjaznych i ciepłych materiałów. Obok niego zaś stawiamy niskie szafeczki i jeden wysoki mebel.

W łazience zadbajmy o to, by lustro nie znajdowało się naprzeciwko drzwi, a klapa od sedesu była zawsze zamknięta. Wszelkiego rodzaju urządzenia chowamy w szafkach.

Pięć żywiołów – Twoja wskazówka

Feng shui to pięć żywiołów, czyli drewno, ogień, ziemia, metal oraz woda. To one determinują kolory i kształty elementów wyposażenia oraz poszczególnych pomieszczeń. Decydują o energii i o tym, w jaki sposób swoje funkcje będą spełniać pokoje. Zadbajmy o to, by dobierać właśnie w ten sposób i posługiwać się siatką bagua.

Określmy mapę energii domu. Znajdźmy przeznaczenie dla wszystkich pomieszczeń, a następnie wybierzmy przedmioty i znajdźmy dla nich idealne miejsce. Zasady feng shui w domu są proste do zastosowania i niewymagające. Dla powodzenia na każdym polu życiowym, warto się ich trzymać.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge